Skocz do zawartości
Czesio111

Problem z euphyllią

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem co może być przyczyną problemów z moimi euphyliami.

Właśnie przeglądałem pomiary KH z przed dwóch miesięcy, okazało się że w ciągu tygodnia KH zmieniło się z 6,7 na 9,6. Już nie pamiętam co było przyczyną, ale wydaje mi się że wlałem sporo balinga na raz.

Dwa tygodnie później zaczęły się problemy z euphyllią. Teraz już prawie nic z nich nie zostało.

Kolejna lekcja zaliczona. Szkoda że kosztem trzech dużych euphyllii.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem po przenosinach, ze starego trochę zaniedbanego zbiornika do nowego. Nie mierzyłem parametrów w starym baniaku pod koniec ale na 100% był mega skok Ca, Mg i Kh z resztą wszystko było inne, modlę się teraz o euphylie i caulastree żeby przetrwały. Zabardzo uwierzyłem w to że wszystko będzie ok. Jednak stabilność parametrów to bardzo ważna sprawa.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lecą euphyllie bo brakuje im strontu, za późno to sprawdziłem, teraz preparat zamówiony, ale jednak chyba już nie odratuje swoich euphylli.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij do góry PO4 a NO3 w granicach 10 u mnie pomogło jak miałem parametry książkowe to prawie wszystko padało.Jak podbiłem wszystko ok.I nie patrz co u przysłowiowego Kowalskiego bo on ma parametry 0 chodzi oczywiście o PO4 i NO3 i będzie wszystko super.U jednego będzie przy parametrach książkowych wszystko żyło pięknie ,a u drugiego odwrotnie.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że są jakieś antybiotyki. Łatwiejsze jednak jest odciąć zainfekowane główki i trzymać kciuki. Leków typowo na to nigdy nie spotkałem w sklepach.

Byłem w erybce i tez obstawiają chorobę i żeby usunąć.

Te co dotykały już zaczynają chorowac cholera

Ta akwarystyka to pole minowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.