Skocz do zawartości
Andretti

Jakie ryby na wirki ?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

w akwarium pojawia mi się coraz więcej wirków... spacerują po LPSach i grzybkach :-(

jakiego zwierzaka polecilibyście do pozbycia się ich ?

najchętniej kupiłbym hexataenię ale mam p.fridmani i podejrzewam że byłaby wojna...

czy któryś sklep w Polsce oferuje chelidonura varians ? Może ktoś ma w akwarium ?

pozdrawiam


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelidonura varians - mieli go kiedyś w skrzydlicy, ale to specjalista pokarmowy, co zrobisz jak zje wirki? raczej b. trudny w utrzymaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w akwarium pojawia mi się coraz więcej wirków... spacerują po LPSach i grzybkach :-(

jakiego zwierzaka polecilibyście do pozbycia się ich ?

najchętniej kupiłbym hexataenię ale mam p.fridmani i podejrzewam że byłaby wojna...

czy któryś sklep w Polsce oferuje chelidonura varians ? Może ktoś ma w akwarium ?

pozdrawiam

Na moje oko wystarczy hexatenia, lub inny wargacz gatunku Halichoeres, który poluje sobie dziubiąc skałę.

Mieliśmy P. friedmani z Halichoeres melanurus, tolerowały się.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelidonura varians - mieli go kiedyś w skrzydlicy, ale to specjalista pokarmowy, co zrobisz jak zje wirki? raczej b. trudny w utrzymaniu

tak jak z każdym tego typu zwierzakiem - jak zrobi robotę u mnie - pójdzie dalej w świat

jak to często bywa np. z dolabellą

Polecam chrysusa

Tester, dobry typ - a jak z agresją tego wargatka ( vs p.fridmani )

spokojniejszy od hexy ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zniknal mi z muszli nassarius, podejzewam ze wirki go sobie wcisnely... Da sie cos na nie umiescic w kostce 30L ? Wszystkie "żarłacze" wirkow sa do duzych akwa i tu wlasnie pojawia sie wlasnie problem. Jak to wytepic z malej kostki


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wystarczy hexatenia, lub inny wargacz gatunku Halichoeres, który poluje sobie dziubiąc skałę.

Mieliśmy P. friedmani z Halichoeres melanurus, tolerowały się.

Zależy mi także żeby wybrany wargacz był względnie bezpieczny dla drobnicy typu rurówki, wężowidła, ślimaki...

Miałem kiedyś dawno małego corisa gaimard - sympatyczna ryba ale wytłukł całe drobne życie w akwarium.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi także żeby wybrany wargacz był względnie bezpieczny dla drobnicy typu rurówki, wężowidła, ślimaki...

Miałem kiedyś dawno małego corisa gaimard - sympatyczna ryba ale wytłukł całe drobne życie w akwarium.

Myślę, że żaden wargacz, który ma w swojej diecie wirki, które sobie upoluje na skałach nie będzie bezpieczny dla wężowideł, wieloszczetów i drobnych ślimaków. Wynika to z ich budowy pyska i sposobu wyszukiwania pokarmu (dziubią cokolwiek się rusza na skale i było na tyle głupie, że łaziło po wierzchu).

Zarówno nasz Halichoeres melanurus, Halichoeres chloropterus i Anampses meleagrides nie przepuszczą drobnicy. Takie mają zadanie w akwarium - zeżreć pasożyty ze skał. Rurówek raczej nie ruszają.

Jest jeszcze cirrhilabrus, ale on ma inny pyszczek i woli jeść mrożonki i pięknie wyglądać.

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój H.chrysus był bardzo agresywny do innych ryb.

Dodatkowo podskubywał mi Fungie i Euphyllie.

Tak kopał w piasku że zasypywał korale do 30cm od dna.

Fajna ryba jak jest młoda ale jak dorośnie to głupieje.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.