Skocz do zawartości
Juras

Jak zrobić panel 120×50×50

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem po lekturze, iż panel będę robić.

Ma ktoś jakiś gotowy pomysł dla mnie i jaki odpieniacz wtedy zastosować? Chciałbym taki sterowalny. Akwarium 120x50x50. Myślalem o ścianie bocznej.

Edytowane przez Juras (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierc dziury i rób sampa prędzej czy później będziesz żałował że tego nie zrobiłeś

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wybierz sobie odpieniacz - sprawdź wymiary ... i przemyśl jeszcze raz jak by wyglądał zbiornik z takim czymś z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szedł w panel. po nowym roku zmieniam zbiornik z panelem na zbiornik z sumpem.

Jeżeli już musisz to na bocznej ścianie i minimum 15 cm szerekości. Na 50 cm zrobisz 3 komory. na przykład możesz w pierwszej komorze zrobić miejsce na siporax itp. druga komora z poziomem stałym na odpieniacz i absorbery możesz tam wkładać, a trzecia komora na pompę.

Mój projekt dla małego zbiornika poniżej.

post-27309-0-80067400-1478979596_thumb.jpg

Edytowane przez MaciekZ (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sump odpada. Za dużo komplikacji i wymiana szafki. Może kiedyś....

Dzięki za projekt Twojego panelu nepewno się przyda. Czy ja dobrze zauważyłem, że zastosowałeś tam ciemne szkło? Fajny pomysł.

A co do odpieniacza sterowalnego cos podpowiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bocznej ścianie 15-20 cm, odpieniacz Deltec 1351 i do tego lampa T5 8x39W. Zrób 2 komory - spad do odpieniacza i komora na powrót i tam czujke do dolewki, za grzebieniem położysz gąbkę i nie będzie chlupać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są odpieniacze nie-sterowalne ?

Chodziło mi o sterowanie elektroniczne jak Tunze 9012 DC ze sterownikiem.

na bocznej ścianie 15-20 cm, odpieniacz Deltec 1351 i do tego lampa T5 8x39W. Zrób 2 komory - spad do odpieniacza i komora na powrót i tam czujke do dolewki, za grzebieniem położysz gąbkę i nie będzie chlupać

Ten odpieniacz nawet spoko i nie kosztuje jakiś kosmicznej kasy. Mam nadzieję,że nie jest za głośny, bo będę spał w tym pokoju.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sump przy takim wymiarze .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz nawet spoko i nie kosztuje jakiś kosmicznej kasy. Mam nadzieję,że nie jest za głośny, bo będę spał w tym pokoju.

Dzięki za pomoc.

miałem - jest spoko.

ale pomyśl czy nie lepiej doklejkę i komin lub przynajmniej pudełko przelewowe - sumpa możesz mieć poza szafką - wiem coś o tym :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam już drugi rok akwarium 240l 120x50x40 - raczej low tech , filtracja i odpieniacz tunze (reef pack 250) wewnętrzny. Jakoś to działa woda kryształ. Niestety na sumpa nie ma miejsca.

Edytowane przez meloow (wyświetl historię edycji)

7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak mały zbiornik według projektu z poprzedniego mojego posta jest z panelem gdyż kompletnie nie mam gdzie sumpa wstawić, ale akurat w tak małym akwarium z czyszczeniem nie będzie problemu.

W dużym (który kupiłem używany) już jest problem, bo jak dodam wysokość korony to ledwo sięgam do dna w panelu, dlatego będę wymieniał na zbiornik z sumpem.

Skoro kolega nie ma innych możliwości to zostaje mu panel.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z budową panelu pojemność akwarium mi się zmniejszy do 262l.

Pytanie jakie falowniki?

Jeden mocny czy dwa słabsze?

Jebao rw4 (4000l/h)x 2 szt. Wystarczą czy rw (8000l/h)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na koszty osobiście bym wziął jeden RW-8, do tego przy zmianie na większy zbiornik dołożysz jeszcze jeden i będzie ok, tak przyszłościowo:). Ja mam jeden RW-8 i w sumie wystarczy, dołożyłem standardowe chinolki i jest ok.

Przy tym jeden zajmuje mniej miejsca na szybach, mniej kabli, czyszczenia itp.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden to może jeszcze mocniejszy i zniejszyć moc podczas pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie chyba 2 szt rw8 jebao.

A co myślicie o tym:

Aquael Reef Circulator 10000 z regulacją

Aqua Nova NWM-8000 falownik z kontrolerem?

Koszty identyczne.

Możecie mi polecić pompę do panelu dobrą i cichą? Która przepompuje mi wodę do zbiornika głównego.

Edytowane przez Juras (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaela zwykła pompka tyle że ma regulację, AN to w sumie to samo co Jebao, do obiegu coś cichego może z eheima a jak nie to może jebao dct jak chcesz z regulacją, poczytaj trochę opinii na tym forum.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.