Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Koszty produkcji a zakupu wody do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Temat skierowany głównie do kolegów i koleżanek posiadających akwaria na terenie Niemiec.

Praktycznie raz na dwa tygodnie odwiedzam firmę w której produkują wodę destylowaną i odbieram tam od 1000 do 4000 litrów wody. Po rozmowie z pracownikami i szefostwem dowiedziałem się iż bardzo często ich woda jest używana do akwarium i jak na razie nikt się nie skarżył. Często nawet ludzie indywidualnie przyjeżdżają i odbierają od 10 do nawet 200 litrów. Koszt jednego litra to 0,10 centów. Na próbę dostałem jedną piątkę i podzieliłem ją na dwa dni. Nie widzę żadnych negatywnych reakcji w zbiorniku a minęło już dwa dni. Oczywiście wodę badałem miernikiem TDS i pokazuje 000.

Jak myślicie gdzie wychodzi taniej, robiąc w domu i lejąc litry wody do zlewu czy kupować.

Ja niestety nie mam jak porównać tego ponieważ jestem na wynajmie i płacę co miesiąc zawsze tyle samo nie ważne od zużycia wody czy prądu. Ale to się w przyszłym roku zmieni i mam wtedy zamiar już u siebie postawić zbiornik minimum 500 litrów a wtedy wody będę potrzebował dużo więcej.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tej cenie to ja bym u nich brał i butelkował.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak woda taka nadaje się tylko kwestia ekonomiczna czy Ci się opłaca.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Nie widzę żadnych negatywnych reakcji w zbiorniku a minęło już dwa dni. Oczywiście wodę badałem miernikiem TDS i pokazuje 000.

Jak myślicie gdzie wychodzi taniej, robiąc w domu i lejąc litry wody do zlewu czy kupować.

Dwa dni... po paru tygodniach będzie można coś więcej powiedzieć... Piszą, że jest demineralizowana a jednocześnie, że jest destylowana. Dowiedz się w miarę możliwości, jak wygląda proces oczyszczania tej wody i czy miała kontakt z miedzianymi naczyniami. Jeśli nie miała i TDS pokazuje 0, myślę że ostrożnie można ją stosować, ale gwarancji żadnej nie daję :) Być może wychodzi taniej niż domowa, tym bardziej że jeśli zamierzasz w przyszłości brać większe ilości, możesz liczyć pewnie na mały rabat. Z tym że niewygodne to trochę, jeździć ciąge po wode... Do zbiornika 500 litrów? Mi by się nie chciało, mieć w domu zestaw do osmozy jest o niebo wygodniej...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi by się nie chciało, mieć w domu zestaw do osmozy jest o niebo wygodniej...

Wiem co masz na myśli,ale ja tam jest służbowo co jakiś czas no i do tego ciężarówką więc koszty transportu i czas zerowe.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest kwestia tego ile i czy w ogóle ktoś płaci za wodę. Ja na przykład mam wodę na ryczałt, więc płacę jedynie za zużycie filtra i żywicy.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 centów czy 1 cent za litr.Ja płaciłem 20 centow za litr w sklepie z morszczyzna. Ale z czasem noszenie kanistrow i to często a szczególnie w lecie jest męczące. Dziś robie wodę sam w pewnicy. Do 500 l. będziesz tez potrzebował parę litrów tygodniowo.Mi w lecie schodzilo do 30l na samą dołewke a gdzie tam jakaś skromna podmiana.

Tapatalk S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o cenę wody w kranie - w domu. Część ludzi ma liczniki przy zaworze, inni mają ryczałt.

Ja mam w okolicy sporo osób, którzy używają NSW z Morza Północnego. Nie słyszałem narzekań na tę metodę. Biorąc pod uwagę koszt soli to dodatkowy wysiłek nabiera sensu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 centów czy 1 cent za litr.Ja płaciłem 20 centow za litr w sklepie z morszczyzna. Ale z czasem noszenie kanistrow i to często a szczególnie w lecie jest męczące. Dziś robie wodę sam w pewnicy. Do 500 l. będziesz tez potrzebował parę litrów tygodniowo.Mi w lecie schodzilo do 30l na samą dołewke a gdzie tam jakaś skromna podmiana.

10 centów za litr.

Marku Ty masz w obiegu jakieś 1200 litrów netto więc z jednej strony Ciebie rozumiem, ale mam prośbę... Nie mówmy o sensie noszenia, wnoszenia i pocenia się tylko o stronę finansową.

Chodziło mi o cenę wody w kranie - w domu. Część ludzi ma liczniki przy zaworze, inni mają ryczałt.

Ja mam w okolicy sporo osób, którzy używają NSW z Morza Północnego. Nie słyszałem narzekań na tę metodę. Biorąc pod uwagę koszt soli to dodatkowy wysiłek nabiera sensu.

Przyjmijmy najgorszy scenariusz czyli licznik.

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak pisałem wcześniej. Jeżeli dla Ciebie taniej jest po nią jeździć to jedyne sensowne rozwiązanie. Ja bym dalej nie dyskutował bo woda jak najbardziej się nadaje. Ja swego czasu takiej używałem w krewetkarium.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ryczałt ale w mojej miejscowości 1000l=ok 2€ do tego kanalizacja 1000l=ok 4€ i to razy 3 bo moja RO robi wodę 1 do 3.Do tego doliczyć koszt RO-ANLAGE + wymiana membrany,węgla i żywicy. To raczej opłaci się wozić jeśli ma się taka okazję.

Tapatalk S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.