Skocz do zawartości
Gotterdammung

Pytanie o Maxspect Gyre Generator XF-250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś używał tego sprzętu? Wiele widzę w internecie informacji na temat sprzętu z serii 100 ale z serii 200 już nie tak wiele. Cena dość spora tak więc staram się jak najbardziej poznać temat przed zakupem. Jak wygląda kultura pracy, serwisowanie, co zmieniło się wraz z wprowadzeniem nowej generacji. Ogólnie jeśli ktoś może podzielić się jakimiś wrażeniami byłbym bardzo wdzięczny.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie sklepu, widzę że można kupić pompę z kontrolerem w kilku miejscach i we wszystkich cena jest chyba jednakowa. Można gdzieś to kupić taniej? Albo polecacie jakiś sklep który mnie w obsłudze tej transakcji i ewentualnym serwisie fajnie poprowadzi.

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty Gotterdammung ale ja mam bardzo mieszane odczucia odnośnie tych pomp. Widziałem cyrkulację na tych pompach i szczerze...szału nie ma.

Pomysł na pompy fajny ale moim zdaniem cena nieadekwatna do osiągniętego efektu. Przy wiekszym zbiorniku lepiej kupić 4 pompy sterowalne w podobnej cenie a zrobią lepsza robotę niż jedną Gyre.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty Gotterdammung ale ja mam bardzo mieszane odczucia odnośnie tych pomp. Widziałem cyrkulację na tych pompach i szczerze...szału nie ma.

Pomysł na pompy fajny ale moim zdaniem cena nieadekwatna do osiągniętego efektu. Przy wiekszym zbiorniku lepiej kupić 4 pompy sterowalne w podobnej cenie a zrobią lepsza robotę niż jedną Gyre.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

No właśnie opinie są podzielone. Cena jaka jest każdy wie. Ale niektórzy bardzo cenią sobie miejsce w akwarium . Sam mam takie podejście im mniej jakichkolwiek urządzeń w zbiorniku głównym tym więcej miejsca dla ryb i korali ale i ładniejszy zbiornik . Bardziej naturalny. I tu jest sens stosowania jednej pompy nawet drogiej niż kilku tańszych.

Ps. Nie jestem "badaczem" więc czekam cierpliwie i obserwuję opinie i testuję na innych :) ale nie mówie , że nie kupię. Muszę być do tego przekonany .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze staramy się znaleźć "złoty" środek pomiędzy zapewnienie odpowiednich warunków naszym pupilom a estetykom w akwarium. Zgadzam się że nie do wszystkich zbiorników 4 pompy będą dobrym rozwiązaniem ale powyżej 120 cm długości akwarium 1 pompą Gyre nie osiągniesz optymalnych warunków. Większość filmów w necie pokazuje zalety i prace tej pompy w praktycznie pustym akwarium..zupełnie inaczej będzie pracowała jak w akwarium będzie las SPS-ow.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwesta ekonomi zakupu i ceny.

Jak masz 4 falowniki i się jeden zepsuje to pozostaje jeszcze 3 sprawne.

Generator 1 szt , zepsuje się to jest naprawdę kiepsko.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium 150cm dlugim beda dodatkowo pracowaly 2 pompy Tunze Turbelle Nanostream 6065, wiec Maxspect nie bedzie pracowal na bank sam... Powiem szczerze ze recenzje setii 100 troche mnie zachecily do produktu, oceny uzytkownikow tez raczej dobre...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej..

1 pompa Gyre = 4 x RW15... sam sobie odpowiedz co będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy długości 150 cm chcesz ten mocniejszy model?

W akwarium 150 x 100 cm, gęsto zarośniętym SPS-ami mam 2 sztuki XF-150. Chodzą na maxa i wystarczają w zupełności za całość cyrkulacji. Mam poza nimi 1 sztukę Tunze 6155, ale to dlatego, żeby "chronić" Euphyllię przed silnym prądem z Maxspectów. Do tego działa Wavebox, ale to "dekoracja".

Jednak nie jest to specjalnie niezawodny produkt. Mam problem z jedną pompą, a właściwie z mocowaniem jednego wirnika. Wirnik łączy się z silnikiem dość delikatną gumką, która mniej więcej po 3 miesiącach użytkowania wyrobiła się. Zawiozłem nawet pompę do reklamacji, ale serwis stwierdził, że w zestawie jest zapasowa gumka. W sumie racja, ale od tego czasu zużyłem już 4 gumki (zapas z dwóch pomp) i przy następnej awarii będę bez pompy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho Chce mocniejszy model, skrecony do 75% powiedzmy. Ale to nawet nie kwestia mocy, bo nie o to mize chodzi w tym nowszym, lecz łudzę się że wyeliminowali błędy konstrukcyjne na podstawie doświadczeń z tymi pierwszymi, np xf 150... Dziekuje natomiast za info dotyczące tych gumek, to warto wiedzieć...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dochodzi w tych pompach kwestia ciszy. Moim zdaniem to jest kolejny slaby ich punkt.

Uzywam xf-130 i nie ma szans przy tym siedziec jak dziala na 100%.

Posiadam tez sterowalne tunze i to jest pompa, ktorej nie slychac, a dodatkowo sterowanie bogatsze niz w maxspectach.

Pozostaje tylko kwestia gabarytow.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam xf-150 i jestem zadowolony lecz głośność to minus spory jak wspomniał dzym i jest porównywalna, a nawet dźwięk podobny do vortecha MP40. Niby moc większa niż vortech ale vortech jakoś więcej tego wszystkiego z dna podrywał, mam wrażenie, że po prostu szybciej przyśpieszał do full obrotów. Jakbym miał fundusze to następna inwestycja by poszła w vortecha z tym że tym razem w quiet drive. Mi obecnie ogarnia jeden maxpect 150 a vis a vis 6105 bez kontrolera ustawiona na max no i w dzień hula wavebox 6215 ale to dlatego że go mam i szkoda by się kurzył w szafie buja na 3cm, ale to jest dopiero mistrz buczenia :D Dziwne bo po wyjęciu z pudła pompa jest niesłyszalna lecz bez pudła lipą wieje bo to jakieś 50% mocy.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej..

1 pompa Gyre = 4 x RW15... sam sobie odpowiedz co będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Witam nie wiem czy mozesz porównywać gyre do rw 15 1 maxpect 18 tys l na godz., a 4 sztuki rw 15 razem 60tys l na godz ,wiem że inny obieg wody ma gyre ale mimo wszystko z 4 rw15 nie wygra . :) i druga rzecz po gwarancji jak jedyny maxpect padnie to mamy znowu niezły wydatek .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nowy wymiata tak że na pewno warto.

Osobiście mam 150 i jestem mega zadowolony a że głośna to nie wiem jak :D ja śpię przy mojej 150 w trybie mieszanym na 100% ustawionym.

Żeby to chodziło tak jak trzeba dobrze też pomyśleć o takim ustawieniu skały żeby to fruwało jak trzeba.

No i plus taki że w miare fajnie wygląda jeden sterownik i jeden kabel a nie plątanina takowych :)

No i na serwis też globalnie nie ma co narzekać większość chyba zadowolona


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xf 150 i mam mieszane uczucia. W trybie falowania nie moge jej używać bo strasznie mnie denerwuje ten odgłos włączającej sie pompy. Obecnie używam w trybie mieszanym tj przód i wstecz i to na pierwszym biegu tylko , ponieważ przy moich 130 cm i tak jest za duży ruch wody szczególnie przy dnie gdzie mam kilka korali co nie lubią takiego obiegu wody .... ta pompa jest za mocna na moje 130 cm , nie wyobrażam sobie używania jej powyżej 50% bi by pralkę zrobiła z akwarium ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że doświadczenia różne. Moje? Miałem w mniejszym baniaku RW, miałem Coralie, miałem Tunze. Teraz w 150x55x55 mam jeden XF-130 ustawiony na falowanie 50% mocy, interwał 2/2sek. Pompa niesłyszalna, cała długość wody pracuje, dno jest obmywane. Moim zdaniem kwestia ustawień i miejsca. Głębokość, ustawienie klatek, czas pracy i moc, trzeba znaleźć ustawienie. Bliżej pompy mam SPSy, dalej LPS, niżej inne korale ze średniego prądu oraz ukwiał, który jak został posadzony tak siedzi, a wiem co lubi więc miejsce i prąd wody dobrany. Do tego dochodzi ułożenie skał. Wiele czynników wpływa na dobór pompy, gdybym miał typowy układ skały niczym tatry to oczywiście mogło by się okazać, że nie wystarcza. Przy śilniejszym ustawieniu powyżej 70% pompa jest słyszalna ale LPSy już zaczynają być podrażnione i kurczą się. U mnie robotę robi i nie widzę tutaj dla siebie zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek żebyś nie lubił bardziej czerwonej puszki napoju niż niebieskiej to bym Ci nie uwierzył :p Wydaje mi się że tutaj największe znaczenie ma ustawienie skały. U mnie nie dał by rady sam maxpect ustawiony na maxa, a ostatnio mam dużo czasu na ustawianie i regulowanie. Musiałem się wspomóc dużym waveboxem 6215 który buczy już nie powiem jak co, to jeszcze 6105 bez kontrolera na maxa. Bez tego max 120cm baniaka było zaspokojne ruchem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.