Skocz do zawartości
Bondzik04

Fauna Marin Bacto Reef Balls

Rekomendowane odpowiedzi

AIO premium i tak już odłączyłem, zresztą taki był mój cel. Przygotowując się to likwidacji AIO 3 tygodnie temu włożyłem do sumpa 4 litry siporaxu. W między czasie pojawiły się kulki FM i pomyślałem że byłaby to fajna alternatywa. Podsumowując, z kulkami będę czekał aż się całkiem rozpuszczą i zobaczymy co się będzie działo. Dam znać co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoku a ile masz ryb w swoim zbiorniku?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pokolce, imperatora, dwa błazny, dwie baki, dwa pterapogony i jednego anthiasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli by sie zgadzalo wg.opisu FM, ze przy niskim lub zerowym Po4 jak u Ciebie rozpuszczaja sie bardzo powoli.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie poszla pierwsza porcja kulek, 4 sztuki.

Pierwsza wlozylem do sumpa, zeby zobaczyc czy plywa, czy tonie i .... ja zgubilem. Druga wlozylem do komina z nadzieja, ze sie uda. Jak "kamien w wode". W koncu wrzucilem 1 do szklanki z woda akwariowa. Ida na dno, ale w wodzie sa praktycznie nie do zobaczenia. Wlozylem wiec ja i jeszcze jedna do woreczka z weglem. Moga tam siedziec? Nie mam ich gdzie dac zbytnio, zeby nie plywaly w glownym, nie wpadly do pompy obiegowej, a trzymanie w komorze odpieniacza to chyba slaby pomysl, bo zostana odpienione?

Gdzie trzymacie kulki? Na opakowaniu nie pisze o ich przechowywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam do komory z pompą. Przyklejają się do siatki na wlocie pompy i przy okazji resztki wyjmę. Wrzucałem do innych komór, ale i tak przelatują przez komory z prądem wody.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do widoczności w wodzie to faktycznie ciężko je nakryć. U mnie pływają w skarpecie w komorze z odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was?

U mnie mocza sie juz 12 dni i nie widac by cos ich ubylo. Zmalaly minimalnie, moze o 1-2mm srednicy. Jak bede dozowal wg zalecen FM to niedlugo bede mial wiecej kulek niz wody. Za 2 dni niby powinienem 4 kolejne wrzucic, a tamte leza i nie zanosi sie na to aby sie gdzies wybieraly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plywaja 10 dni, zmalaly moze o polowe. Dalem na poczatek 30 kulek na 1700l.

Jednoczesnie jade na peletkach - chcialem je odstawic jednak na razie nie widze efektu dzialania tych kulek.

Przykrecilem w sobote troche odciek z reaktora z pelletkami ale fosforany podskoczyły.

Pod koniec tygodnia znow zaczne powoli przykrecac odciek i zobacze jaka bedzie reakcja.

PO4 caly czas utrzymuje sie na samych pelletkach na poziomie 0,03 i po dodaniu kulek do dzis nie spadlo.

NO3 tak samo dalej w okolicach 3.

Edytowane przez szwagier (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie parametry sie nie zmienily po przejsciu z ProBioS + NpPro. NO3 0, PO4 salifertem niemalze brak reakcji. Glony rosna jak rosly, ni mniej ni wiecej. Wlasnie sa w kolejnej fazie zaniku. Zostaly przezroczyste nitki, za tydzien czy dwa pewnie znow sie odrodza.... (inny temat).

Dla mnie dziala jak ww zestaw od AF, tylko wygodniej bo mozna rzucic dawke co 2 tygodnie, albo pol dawki co tydzien zamiast kropic codziennie.

Moze napisac do FM co z tym dawkowaniem w przypadku powolnego ubytku kulek? Bo patrzac na efekty, to te kulki poleza z miesiac. A w miesiac, bede mial ich tam juz pol paczki :)

EDIT: A moze rzucac jak znikna calkiem? Albo dawac po pol dawki 2 razy czesciej, na przemian. Jak jedne znikna to wrzucic 2 porcje i jak ta 2 zniknie to kolejna 1/2?

EDIT2: Moze odpieniacz wywala minimalnie wiecej.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doswiadczenia z tymi bakteriami mogę dodać że te bakterie swietnie reagują z vódką, namnażają się jak szalone więc lepiej uważać przy dozowaniu vódki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie,jakies nowe spostrzezenia?

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ram Panowie,jakies nowe spostrzezenia?

baszurek nadaje mobilnie...

bakterie działają, i o dziwo bardzo szybko i wydajnie (przynajmniej u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :). Wlasnie tez mam zamiar zaczac stosowac,ciekaw jestem,co mi z tego wyjdzie,przy moich parametrach: NO3 zerowe na Salifetcie i Colombo. PO4 na Salifetcie 0,na Colombo 0,02÷0,03 (choc tu mi sie wydaje,ze chyba juz czas sie zaprzyjaznic z jakas Hanka ;) ).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłem opakowanie BRB i jutro wkładam do sumpa pierwsza dawkę. Także za jakiś czas spiszę spostrzeżenia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście czy obniżaja PO4?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej czysta woda z akwa, po lewej probka z podwojna iloscia wody i reagentow saliferta na PO4.

NO3 wyglada identycznie.

Co prawda mam pewne ilosci glonow, ktore wyciagaja to pewnie do 0.

Z cala pewnoscia dzialaja niegozej niz zestaw probioS z nppro, tyle tylko, ze nie wymagaja tyle uwagi. Teoretycznie wrzucasz porcje co 2 tygodnie, ja wrzucam co tydzien 1/2 dawki.

Wklejam tez foto porownania kulek, swieze vs po 2 tygodniach u mnie w zbiorniku.

post-22756-0-65538700-1482936563_thumb.jpg

post-22756-0-49764100-1482936928_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam glony,wprawdzie w lekkim odwrocie,ale sa ;). Przez 10 miesiecy od zalania mierzylem PO4 Salifertem i zawsze probka byla krystaliczna,kupilem Colombo i jest 0,02÷0,03.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robie podwojny. I wykrywa, probowalem do probki dodac np 1 krzysztalek k2hpo4. Momentalna zmiana koloru. To samo woda po plukaniu wegla. Albo nawet paproch mrozonki.

Ale jak piszesz, moze faktycznie sprobuje jak bede robil zakupy. Albo wezme wode gdzies do sklepu jak sie bede wybieral.

Tematem jest dzialanie kulek. A te moim zdaniem nie ustepuja ww zestawowi, za to bija go na glowe latwoscia uzywania.

Swoja droga, szkoda, ze nie mam porownania do np Special Blend, bo to faktycznie troche dziwne, ze te kulki nie maja zadnego zapachu. ProbioS tez mi sie jakos nie rzucily na nos, ale mialy boazowy kolor. A SB podobno smierdzi niebywale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tej temperaturze mozna je zamowic w erybce czy poczekac na ocieplenie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje po prawie trzy miesięcznym używaniu  bakto reef bals.  Od początku przygody z morskim akwa  w każdym z czterech zbiorników używałem kulek pure marine. Pojęcie dino,cyjano,glony czy okrzemki było mi obce. Mimo że nigdy nie używałem wody rodi żadnej plagi nie doświadczyłem. Po około miesiącu stosowania reef bals skały przybrały dziwny zielonkawy odcień a na piasku łaty rudego nalotu, które odsysalem i po problemie. Ostatnio niestety  pomimo stosowania silikatu nalot stopniowo się powiększa. Początkowo myślalem ze przyczyną było dolewanie nałęczowianki i żywca przez moje dziewczyny ale to nie jest przyczyna, wcześniej przecież jak brakło mi wody z marketu (której używam ) to też wlewalem duże ilości żywca  i nic się nie działo. Te bakterie poprostu nie sprawdzily się w moim akwa, przechodzę z powrotem na pure marine.

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie używam już czwarty miesiąc i ciężko mi powiedzieć, czy działają czy też nie - sytuacja w akwarium b/z, glony jak były, tak są, raz więcej, raz mniej (ostatnio, niestety, więcej - być może efekt dozowania saletry), parametry również b/z - NO3 0, pomimo dozowania wspomnianego NaNO3, PO4 0,03 - 0,04 (Colombo). Natomiast zastanawia mnie, czemu kulki się do końca nie rozpuszczają - zmniejszają swoją wielkość o połowę i dalej ni chu chu...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też te kulki nie rozpuszczają się do końca. Też zmniejszają się mniej więcej o połowę i tak zostaje. Wydaje mi się, że jest to coś podobnego do kulek hydrożelowych (takie jak stosuje się np. w doniczkach) i one są po prostu nasączone tymi bakteriami / pożywką i powoli oddają to do wody. Przynajmniej dla mnie to tak wygląda. Jeśli chodzi o działanie to od grudnia zeszłego roku też jakoś nie zauważyłem spektakularnych efektów czy też jakiś zmian jeśli chodzi o parametry. Już po samej wódce miałem lepsze efekty i chyba do niej wrócę. Może one też muszą jakoś "zaskoczyć"?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mialem pytac dla czego robią mi się nowe ogniska dino po dwoch latach beznajmniejszej plagi.

Umnie tez kulki przyczynily sie do tego, ze skala obrosla farfoclami a na piachu (tylkow jednym miejscu) pojawilo sie dino


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.