Skocz do zawartości
Kamas

Błazenki - gonitwa przy aktynice

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam parkę błazenków, przy normalnym oświetleniu żyją w zgodzie pływają razem, jedzą razem itd.

Przy zgaszonym świetle również pełna zgoda, Wieczorem kiedy na ostatnią godzinę zostaje sama aktynika

samica zaczyna swoje pościgi za samcem, goni go wręcz terroryzuje. Biedak widać, że ma tego dosyć.

Jak myślicie - skrócić czas świecenia się wieczorem aktyniki żeby uniknąc niepotrzbnego stresu czy odpuścić, same się "dogadają"? Dodam, że wcześniej się tak nie zachowywały przy tym świetle.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można uniknąć kłótni małżeńskich, to trzeba to zrobić :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja samiczka po zgaszeniu światła wygania samca z ukwiału, nieraz dość drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo zauważyłem. Moim zdaniem jest to spowodowane tym że kolory blazenkow staja sie inne (ciemniejsze) pod tym światłem co za tym idzie stają sie dla siebie "obce" na swoim rewirze :-)

Zmiana swiatla powoduje u nich:

"You came to wrong neighborhood bro" :-[

Edytowane przez wasiu692 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może samiczka uważa, że samiec powinien pilnować ikry - czyli śpi pod ukwiałem lub z boku. U mnie samiec jak jest ikra to jest zaangażowany na 100% w jej pilnowanie doglądanie i czyszczenie ( nie ma go w ukwiale). A jeżeli nie ma ikry to każde śpi w swoim ukwiale ( oczywiście samica okupuje największego przy którym składa ikrę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma ikry i wydaje mi sie, ze to moze byc kwestia ciemniejszych kolorow. Samica goni samca do tego stopnia, ze ten chowa sie za skalka lub przy szybie, ta co jakis czas wyplywa z euphylli robi kontrolne poszukiwania samca znajduje go podskubuje i wraca do domu. Tak do wylaczenia swiatla. Jak jest ciemno pelna zgoda i wspolne spanie w euphylli. Skrocilem sama aktynike do 30 minut i bede obserwowal. Jak trzeba bedzie bede skrocal jeszcze bardziej.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skroceniu do 30 minut walki trwaja tak samo tylko troche krocej. Nie chce zeby ryby ranily sie o skale itd skrocilem aktynike do 15 minut. Chyba, ze calkiem zrezygnowac wieczorem z tego swiatla i uzywac go tylko rano? jak myslicie?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze za duzo wpier...sz się błaznom do życia chcialbys żeby tobie się tak wpierda....ał? daj im luzu moze se poradza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedszkole normalnie


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze za duzo wpier...sz się błaznom do życia chcialbys żeby tobie się tak wpierda....ał? daj im luzu moze se poradza

wybacz ale Twoj jezyk do mnie nie przemawia... Zadalem konkretne pytanie i licze na konkretna odpowiedz. Nie chcesz lub nie umiesz udzielic odpowiedzi to inne sugestie zachowaj dla siebie, a mnie nie interesuje czy "MOZE" sobie poradza

pozdrawiam


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u błaznów tak bywa musisz zamienić jednego bo te się na pewno nie dogadają i się będą tłukły cały czas.Piszę to z własnego doświadczenia przez 3 miesiące dzień w dzień jak jeden podpływał do ukwiału drugi dostawał szału i od razu atak.Jak pozbyłem się agresora i wziąłem drugiego zapanował ład i porządek po prostu sielanka.I to będzie chyba najlepsze rozwiązanie twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.