Skocz do zawartości
picia385

Jaka pompa obiegowa na 400l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaką pompe obiegową mozecie polecić do akwa 400l? (najlepiej regulowana)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda, że nie podałeś budżetu, jaki planujesz wydać na pompę.

Będąc ostatnio w sklepie z morszczyzną, sprzedawca nie ukrywał, że wycofują się ze sprzedaży produktów

polecanej przez Wszystkich marki. Wydaje mi się, ze jeżeli pada to z ust sprzedawcy w luźnej rozmowie (nie dotyczącej zakupu), to musi coś być na rzeczy.

Pamiętaj, że pompa obiegowa to wg. niektórych, serce systemu. Zastanów się dwa razy zanim dokonasz zakupu, gdyż są jeszcze inne firmy.

Pozdrawiam

Mozart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozarcie, powiedz facetowi niech weźmie się za handel, nie sieje plotkami :) Na tych pompach stoi b. duża część zbiorników, budowane są odpieniacze. Owszem, zdarzały się jakieś awarie w egzemplarzach, ale sprzęt kupiony w poważnym sklepie był zwykle bez problemów wymieniany. Sklepy natomiast często w ten sposób maskują fakt że dogadały się z innym przedstawicielem, za lepszą dla nich kasę. Sam się z tym kilka razy spotkałem. Bo albo był tańszy zamiennik, albo lepsze rabaty dla sprzedawcy. Spotkałem się nawet z twierdzeniem sprzedawcy że u jednego producenta w chemii wykryto miedź, ale sklepy nie chcą strat i sprzedaja dalej, a jedynie on wycofał partię...

(potem okazało się że facet nie zapłacił, to mu hurtownia zabrała towar).

Dlatego ja bym zmienił sklep, bo ściemniają...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Mozart pisze pan bzdury firma ta wchodzi z coraz lepszymi i nowszymi modelami pomp ( WIEM bo mam przyjaciela w sklepie ) ,dziś własnie kupiłem jeden ze sprzetów tej firmy a cały mój system opiera się na tej firmie . mam 6 szt i żadna tfutfu się do tej pory nie zepsuła. Możźe jeden ze sklepów rezygnuje ze sprzedazy w/w marki , lub jest tak jak pisze Dale . Zapewniam ze ma się dobrze. oczywiście nie zaprzeczam są lepsze pompy np red dragon z najwyższej półki .za 2530t zł . Jesli nie ma się co robić z pieniędzmi to polecam . ale ja np. wolałbym kupić 5 jebałek za 1950zł zostaje prawie 600stówek i jestem w stanie się założyć że te 5 pomp będzie pracowała dłużej niż 1 red dragon . :) pozdrawiam . a dragony również się psują zapewniam .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.