Skocz do zawartości
Pawcio95

Jaka lampa do SPS i LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie planowania otwarcia 2 zbiorników jeden w domu(juz drugi) tylko teraz większy, kostka 60x60x60, i drugi w biurze 400x100x60 i od ostatniego czasu mam dylemat bo juz zaczynam robić sobie kosztorys i myśle nad lampa. Aktualnie posiadam akwarium 45x45x45 juz od 2 lat i korzystam z lampy Zetlight, na poczatku gdy kupowałem to jeszcze ja polecali a teraz sa juz podobo lepsze i zastanawiam sie w jakie marki celować ? Kessil, Aqua illumination, GHL Mitras, Giesemann, vertex illumina czy moze pozostać przy marce Zetlight ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem Kessil'a i jestem pod wrazeniem,nie widzialem jeszcze lepszych refleksow w wodzie na innych lampach...Do tego 60X60X60 moze a360WE Tuna Blue z kontrolerem,poogladaj sobie na YT jak to swieci...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kessil jakby z definicji daje silne refleksy... A jak się pod tym SPS-y czują?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge powiedziac jak sie pod nim maja SPS'y,gdyz lampe te kupilem niedawno a nowe akwarium po dlugiej przerwie zostalo zalane przedwczoraj...Pewnie wyjdzie w praniu,chociaz ja pojde raczej w stroe LPS'ow...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o wypowiedzenie sie na temat podanych przeze mnie lamp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Doszła jeszcze jedna ecotech radion

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w trakcie planowania otwarcia 2 zbiorników jeden w domu(juz drugi) tylko teraz większy, kostka 60x60x60, i drugi w biurze 400x100x60 i od ostatniego czasu mam dylemat bo juz zaczynam robić sobie kosztorys i myśle nad lampa. Aktualnie posiadam akwarium 45x45x45 juz od 2 lat i korzystam z lampy Zetlight, na poczatku gdy kupowałem to jeszcze ja polecali a teraz sa juz podobo lepsze i zastanawiam sie w jakie marki celować ? Kessil, Aqua illumination, GHL Mitras, Giesemann, vertex illumina czy moze pozostać przy marce Zetlight ?

Ja sie przymierzam do podobnego zbiornika (300x120x90) i duzo czasu zajela mi dezycja odnosnie oswietlenia...ostatecznie kupilem 3 lampy Orphek P300 V3+ z szoczewkami 120 stopni. Te lampy to odpowiedniki zarnikow 400-1000w hqi. Orphek jest malo znana firma w Polsce (tak wnioskuje z tego forum) ale ich sprzet jest montowany w akwariach na calym swiecie i ma dobre opinie na forach zachodnich.

Orphek cenowo jest raczej z gornej polki ale robi wieksze lampy wiec cena za wat jest nizsza. Przykladowo P300 (280wat, optyka 120stopni) oswietli taka powierzchnie co 4 kessile w360. Z tym ze P300 kosztuje tyle co dwa kessile. Dodatkowo nie ma wentylatorow tylko radiatory wiec jest bezglosna. Do oby (kessil i p300) bedziesz potrzebowal komputer sterujacy. P300 v3+ ma komputer wbudowany w lampe ale cena jaka sie za to placi do wentylator.

Tyle z teorii. Z praktyki to nie wiem bo lampy mam narazie w kartonach..

PS. Wybieralem pomiedzy Ecotech Radion, AI, Kessil i Orphek.

Edytowane przez harnas (wyświetl historię edycji)

_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie najladniejsze zbiorniki na forum i kto czym świeci...

odpowiedź = t5

pozniej zerknij tutaj

http://www.reefkeeping.com/joomla/index.php/reefkeeping-blog

zobacz czym świecą

wnioski wyciągniesz sam


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przymierzam do podobnego zbiornika (300x120x90) i duzo czasu zajela mi dezycja odnosnie oswietlenia...ostatecznie kupilem 3 lampy Orphek P300 V3+ z szoczewkami 120 stopni. Te lampy to odpowiedniki zarnikow 400-1000w hqi. Orphek jest malo znana firma w Polsce (tak wnioskuje z tego forum) ale ich sprzet jest montowany w akwariach na calym swiecie i ma dobre opinie na forach zachodnich.

Orphek cenowo jest raczej z gornej polki ale robi wieksze lampy wiec cena za wat jest nizsza. Przykladowo P300 (280wat, optyka 120stopni) oswietli taka powierzchnie co 4 kessile w360. Z tym ze P300 kosztuje tyle co dwa kessile. Dodatkowo nie ma wentylatorow tylko radiatory wiec jest bezglosna. Do oby (kessil i p300) bedziesz potrzebowal komputer sterujacy. P300 v3+ ma komputer wbudowany w lampe ale cena jaka sie za to placi do wentylator.

Tyle z teorii. Z praktyki to nie wiem bo lampy mam narazie w kartonach..

PS. Wybieralem pomiedzy Ecotech Radion, AI, Kessil i Orphek.

Problem jaki jest z oświetleniem led to koszty naprawy i jego awaryjność. Co do energooszczędności to poczytaj co Dr. Joshi napisał

http ://www.reef2reef.com/ams/dr-joshi’s-500-gallon-sps-dominated-mixed-reef.2/

People have argued about whether or not LEDs will grow coral. I have never had any issue at all – just look at my tank. I ran 1200 watts of halides for 10 hours before and had good growth – now I run roughly the same wattage of LEDs and get better growth on most corals. I’ve had to frag this tank several times in the last two years. I also have great color.

Wnioski nasuwają się same.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.