Skocz do zawartości
n3on

Caulastraea furcata nie otwiera się w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od tygodnia Caulastraea furcata się nie otwiera. Do tej pory Karmiłem ją prawie codziennie z pipety - fito, zoo, czerwony. Może być tak że jest nażarta?

W dzień też się nie pompuje na maxa tylko jest taka marna.

Jest jedna główka na samym dole która zachowuje się jak poprzednio, normalnie politykę i pompuje się w dzień.

Do tej pory była wystawiona w dobrze oświetlonym miejscu, przeniosłem ją w mniej oświetlone na dno zbiornika.

Zasolenie 1024

No3 OK 7

Po4 0

Kh 7,3

Temp 24,4

PH 8,3

Macie jakieś pomysły?

a5facc6286b7b1fc7409f86c2bb01b51.jpg1dced5ae31d5b23595eae087908af398.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez n3on (wyświetl historię edycji)

2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Codziennie nie za często?
prawie codziennie, nie duże dawki rozsyłałem dookoła główek. Ale tak samo dostawała główka na samym dole która otwiera się normalnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mojej nie karmię i jest piękna.... moim zdaniem bez sensu takie dokarmianie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też nie są dokarmiane - same wyłapują jedzonko. Wszystkie w nocy się wywijają na drugą stronę, chociaż kiedyś tego nie robiły. Czasem jest foch to siedzą zamknięte kilka dni w nocy, ale ogólnie powinno być OK. A to NO3 masz tak stale czy skoczyło?


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie . Ale powoli odpuszcza i widzę że coś tam zaczynają się otwierać . I nie wiem o co chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 5 po4 poniżej 0.03 ( ledwo zauważalne)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie lubia silnej cyrkulacji, moze sa w miejscu o silnym pradzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem nie lubia silnej cyrkulacji, moze sa w miejscu o silnym pradzie

No właśnie nie. Cyrkulacja bardzo mała jest w miejscu gdzie są. Zobaczymy może im przejdzie foch.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że mam jedną dużą kolonie caulastrei w dość dużym przeciągu. I o dziwo część glowek, które są w większym przepływie w nich otwiera paszczę na full. Pozostałe kilka duzo słabiej. Ale tak czy siak przestawienie w inne miejsce noże pomoc (o ile to nie krótkotrwały foch ;) )

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh w normie tzn 7-7,6 w przedziale ostatnich 4 tygodni

Przełożenie pomogło. Jest teraz w mniej oświetli bym miejscu i wszystko gra.

Czy to był krótkotrwały foch to niewiem bo narazie nie zamierzam przekładać jej jak jest jej dobrze

be13fe6a65822f13e6e56752e13e7676.jpge024a566c7ac9937e8da03ba6370c938.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubi mocnej cyrkulacji wręcz uwielbia słabą i do mocnego światła musi być powoli przyzwyczajana - takie moje doświadczenie.

Jeśli inne korale rosną to caulastrea też powinna dla mnie to dosyć prymitywny koral na tle innych lpsów i niewiele bardziej wymagający jak większość miękkich.Dokarmiać raczej nie trzeba.Kiedyś praktykowałem ale po zaprzestaniu nie zauważyłem różnicy.

Na KH nie jest wrażliwa miałem przez długi czas 4,8 teraz podbiłem sporo do góry 10+ bo drastycznie mi spada na dzień i też super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.