Jump to content

n3on

Klubowicz
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  Baniak 300l (100x55x55) + 84l sump (60x35x40). Odpieniacz bubble magus c7. Pompa jebao dcs-5000. Falownik jebao rw-8. Oświetlenie led maxspect ethereal + dwie listwy DIY 130W.

Recent Profile Visitors

469 profile views
 1. I samo przeszło? Ja zastanawiam się czy nie wrzucić jakiegoś małego cyrkulatora. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. Witajcie. Mam stosunkowo świeże Refugium z DSB - ma około 3 miesiące. Od niedawna mam atak cyjano i dino które porasta kożuchem glon spagetti. Nic nie daje wycinanie glona razem z kożuchem - za dwa dni zaczyna się plaga od nowa. W zbiorniku głównym pojawiały mi się małe wysepki które rozdmuchiwałem pipetą do karmienia korali. Gluty zapewne częściowo lądowały na glonie w DSB więc pewnie z tąd plaga tam. Teraz w zbiorniku głównym ani grama cyjano czy dino problem dotyczy tylko i wyłącznie refugium. Świecę w nim diodą 35W - 6500 K w tym momencie po 6h. Parametry wody w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy widoczne na zrzucie z ekranu. Chciałbym z tym wygrać bez chemii - (bakterie etc.) Znalazłem coś takiego http://jadwigamorska.pl/cyano-clean-10-ml.html Pytanie czy to rzeczywiście tylko bakterie?
 3. Po dwóch tygodniach nierównego sytuacja wygląda tak: Lałem +1 (Mg + Ca) po 20 ml / 100l +2 (NaHCO3) po 8 ml / 100l +3 (SBS) po 10 ml / 100l Wynik Kh - 8.1 - utrzymuje je już tak dwa tygodnie Ca - 430 Mg - 1200 W tym momencie zaczynam lać po równo i z łapy będę tylko podnosił Mg.
 4. Raczej biała gąbka Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 5. Fajny temat ale nie ma w nim odpowiedzi na moje pytania :-( i najważniejszego z nich czyli bezpiecznego tempa podnoszenia parametrów oraz nie równego lania Ballinga.
 6. Dziękuję za twoją odpowiedź ale ja jednak nie chcę robić roztworów. Chciałbym bezpiecznie podnosić parametry przy użyciu Ballinga AF. Chciałbym wiedzieć co to znaczy powoli? - czy to jest o 1 jednostkę Ca / Mg dziennie czy może o 5 jednostek dziennie - obliczyć ile potrzebuje lać umiem - wiem tylko że trzeba podnosić parametry powoli - nie wiem jednak jakie to tempo :-) Druga sprawa to niewiem jaki jest właściwy, najbardziej optymalny poziom Kh - wyżej napisałem skąd moje wątpliwości.
 7. Na pewno Twoje rozwiązanie wychodzi taniej. Ale mi na tym narazie nie zależy. Chciałem kompletne rozwiązanie razem z pierwiastkami śladowymi i wybrałem Ballinga AF. Tylko nie znam jego dokładnego składu chemicznego a chciałbym lać nie równo. Dlaczego? Bo czytałem ze optymalne Kh dla akwarium rządowego to okolice 8 Kh. Czytałem tez ze niektórzy maja 10 i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Wiec teraz to trochę nie wiem czy łac równo wszystko pomimo ze Kh mam 8 ale z moich obliczeń wyjdzie ze zanim dojdę do Ca 400 i mg 1350 to Kh będę miał z 11 :-) Konsumpcja jest bo przez pierwsze trzy tygodnie Kh poszło z 6.7 do 8.1 a przez ostatni tydzień poszło z 8.1 do 8.2 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 8. Kalkulator znam i jest super ale nie odpowiada na moje pytanie dlatego że: - nie znam dokładnego składu chemicznego ballinga AF - kalkulator nie podpowiada w jakim czasie i jakimi dawkami dojść do poprawnych parametrów Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 9. Witajcie, Od miesiąca leje Po RÓWNO Ballinga AF +1 +2 +3. Rozpoczynałem z parametrami: KH - 6.7 Ca -350 Mg - 1135 Po miesiącu lania parametry wyglądają tak: KH - 8.2 Ca -360 Mg - 1140 Przez pierwsze dwa tygodnie lałem po 5ml/100l każdego roztworu, a przez ostatnie dwa tygodnie zwiększyłem do 10ml/100l. Moje pytanie jest na spępujące: W jaki sposób mogę lać NIE po równo aby dojść do właściwych parametrów. Logika podpowiada mi aby zwiększyć dawkę tylko dla roztworu +2 (ca+mg) a resztę zostawić jak jest ale wiem że Ballinga powinno lać się po równo bo ważna jest równowaga jonowa. Wypowiedzcie się proszę bo nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat w jak w bezpieczny sposób przejść proces podnoszenia parametrów na Ballingu AF. Zaznaczam (z racji na wzbogacenie tego Ballinga innymi pierwiastkami) że w Akwarium mam mieszaną obsadę koralowców, trzy jeżowce, dwie krewetki, osiem ryb i mnóstwo ślimaków.
 10. Pewności co do testu nie mam, bo nie porównywałem go z innym. Mam włożony do sumpa PhosGuard i jest biały a podobno ciemnieje jak pochłania fosforany. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 11. Wszystkie testy wykonuje salifertem. Od ponad dwóch miesiący No3 ledwo wykrywalny a PO4 nie wykrywalne - dlaczego piszesz że krytyczne? Nie powinno być 0? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. Poszła mi kolejna euphilia - tym razem paraancora - jedna główka. Co najlepsze mam dwie szczepki - jedna z dwoma główkami sporo większa z tego samego źródła ma się w pożądku. Druga mniejsza szczepka padła w dokładnie takim samym schemacie jak poprzednio. Mam dwa pytania 1) Jak to w dojrzewającym zbiorniku pojawia mi się gdzieniegdzie cyjano, które tyle ile mogę odssysam pipetą ale czspora część mi ucieka i fruwa po zbiorniku ostatecznie w sporej większości lądując w refugium z kąd ponownie je odławiam. Czy osadzające się flaczki mogą mieć negatywny wpływ na euphilie? Powodować ten efekt ? 2) Od trzech tygodni leję ballinga z Aquaforestu. Równo. Parametry z jakich startowałem to KH - 6.7 Ca -350 Mg - 1135 Napierw zacząłem od 5ml/100l każdego z trzech roztworów, w odstępach ok 2h od siebie każdy roztwór. Po dwóch tygodniach lania parametry wyglądały tak: KH - 7.5 Ca 350 Mg - 1140 Postanowiłem podnieść dawkowanie i od tygodnia leję po równo ale 10ml/100l w odstępach jak powyżej. Dzisiaj parametry wyglądają tak: KH - 8.1 Ca - 375 Mg - 1170 Wiem że parametry trzeba podnosić powoli, więc staram się tego trzymać (mam nadzieję). Moje pytanie brzmi czy dalej powinienem lać po równo mimo tego że KH już mam na właściwym poziomie? Jeśli to do jaki jest bezpieczny / optymalny poziom KH dla mieszanej obsady korali oraz ryb? Jeśli nie lać po równo to w jakich proporcjach. Wiem że ważna jest równowaga jonowa ale tylko tyle na ten temat wiem. Dziękuję z góry za pomoc!
 13. Złapama sporadyczne bąbelki podczas grzebania w sumpie. Myślisz że to może mieć jakiś wpływ ?
 14. Główki dzielą się na pół. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 15. To właśnie dlatego żre bo lejesz dla niej żarcie :-) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.