Skocz do zawartości
Gość laszek

ReefMax 105L by laszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Dzisiaj wywaliłem reszte Pure Nitratelock i wsadziłem 1 litr siporaxu 25mm. 

Po 3 latach uzytkowania po czyszczeniu  pierwszej komory zszedl mi niebieski kolor. Ktoś ma jakieś propozycje?

Jak widać na zdjęciu przebija siporax.

_20170120_185958.JPG

_20170120_190808.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup niebieską plekse wytnij na wymiar i włóż przy ściance ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Może kup niebieską plekse wytnij na wymiar i włóż przy ściance ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

O tym myślałem. Tylko trzeba będzie pilnować żeby syfek nie zalegał tam. Od dzisiaj zaczynam stosować metode VSV. 

NO3 mam 25 i PO4 mam 0,25. Parametry jak skoczyły po przetrząśnięciu piachu przez ryby.

Aktualnie wygląda to tak.

_20170121_191345.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zaczynasz z dawkami? Czytałem parę tematów, ale tak do końca nie wiem ja zacząć...

Możesz dokładniej opisać jak planujesz zacząć i jak rozkładać dawki ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Idę wg tabelki, ale przerobiłem ją ze 100l na 80l obiegu wody. Zacząłem od 0,32ml VSV (200ml wódki, 50ml octu spirytusowego 10%, 1 łyżeczka cukru). Dawkę rozdzielam na dwie, czyli rano 0,16ml i wieczorem 0,16ml. 

 

Mam pytanie czy przy VSV można używać Grotech ABCM?

 

_20170122_142524.JPG

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Witam, mała aktualizacja. Przy sprzątaniu akwarium zauważyłem że skała się rusza. Ryby i wężowidło podkopało. 3 lata temu zrobiłem błąd sypiąc najpoerw piach, później dając piasek. Zrobiłem przemeblowanie. Wywaliłem 1/3 skały. Teraz skała stoi na szybie bezpiecznie. W czasie przekładania nic nie ucierpiało. Straszny mlyn był po ruszeniu piachu. W 3 panel ten wąski wsadziłem 80ml PhosGuard i 50ml węgla AquaMedic carbolit 4mm ( płukany 2 razy wrzątkiem, 2x wrzątkiem oczywiście rodi). Część koralowców jeszcze się nie otwiera i nie pompuje tak jak powinna, ale to zrozumiałe po takim sajgonie. 

Parametry 

NO3 - 25 salifert

PO4 - 0,1 salifert

 KH - 8,3 salifert

Si - 0 salifert.

Temperature trzymam na poziomie 25,8  stopni C, zasolenie spadło na 1,022. Powoli podnoszę.

Dalej stosuję VSV dopóki wykrywam po4. Czekam aż przyjdzie mała hanka na fosforany, którą zamówiłem.

Zacząłem płukać mrożonki, raz w tygodniu bakterie. 

Zmieniłem cyrkulator na jebao rw4.

Zbiornik wygląda tak:

 

_20170129_141936.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dziwnie wygląda cała skała po jednej stronie. Za to mas konkretną plażę na korale mieszkające na piasku.

To w końcu lejesz vsv czy sam ocet ? Niby No3 nie spadło ale jak ruszyłeś piach to na pewno podskoczył więc pomiar troszkę będzie przekłamany ?

Możesz Krzysiek napisać coś więcej jak ten RW-4 się sprawuje w ReefMaxie? Testowałeś opcje robienia fal ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Skała zajmuje 2/3 akwarium bezmała.

Plaża narazie jest szorstnika. Narazie czekam aż się usadowi i pokaże dokąd sięga żeby nie parzył nic. Dlatego tam mu zostawiłem dużo miejsca.

Narazie dalej leje vsv póki mam po4 wykrywalne na salifercie doszedłem do dawki 0,96 ml. Czytałem że ocet jest raczej na zbijanie no3. Bo vsv jest dobrze jak jest 16:1 no3:po4.  Na dzień dzisiejszy faktycznie azotany podskoczyły ale to normalne, tymabrdziej że ryba jescze sobie układa po swojemu.

Jeżeli chodzi o cyrkulator mam na 1 poziomie prędkość czyli 30% i robie fal najaszybciej jak się da.

 

_20170129_210131.JPG

Edytowane przez laszek
Dodałem zdjęcie szorstnik. Pasuje mu nowa lokalizacja. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że troszkę za bardzo buja i chy a za szybko. Te korale tam są szarpane. Ale to taka ocena z tego co widać na filmiku.
Myślałeś o jakimś domu dla Błazna ? Może Cribrinopsis crassa ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Miał dom w heteractisie magnifica. Jak się podzielił to do dzisiaj już 4 miesiąc łażą...

Co do bujania codziennie zwiększałem moc albo prędkość. Przy tym ustawieniu szorstnik rurówki i sinularie ładnie się pompują i nie drze ich w jedną stronę. A na górze niech buja tam xrnia sarco i pachyclavularia lubią mocniejszy prąd.

_20170130_162531.JPG

Edytowane przez laszek
Dodałem zdjęcie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wkońcu jest ułożone tak jak chciałem. Dalej walczę z no3 i po4. Obecnie ostatni wkład phisguarda wsadziłem, ale zamówiłem rowa na po4, stosuje bakterie.microbe lift Special Blend. Zamówiłem również kolejny litr siporaxu 25mm. Wymieniłem żywice w rodi wskazywał tds 0,01.

Parametry.

PO4 - 0,17 mala hanka

NO3 - 25 salifert

KH - 8,9 salifert

Si - 0 salifert

Zasolenie 1,022 podnoszę powoli do 1,023

Temp. - 25,8

Obecnie wygląda to tak. 

 

Edytowane przez laszek
Aktualizacja filmiku. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Chwilkę czasu minęło. Mała aktualizacja. Wkońcu skończyła się walka z PO4. Skleiłem sobie skałke, która dojrzewa. Na chwilę obecną po wyprostowaniu parametrów wywaliłem wszystkie absorbery i węgiel. Mam w 1 komorze tylko w 1 koszyku skałe i 2l sippraxu 25mm. 

Testy:

Zasolenie - 1,022 (powoli podnoszę do 1,023) sól BT zwykła

Temperatura, chcę ustawić z 25,8 stopni C na 25. Muszę się pobawić grzałką. Coś ostatnio chyba się zacina.

NO3 - 25 Salifert (planuje zejść do 20ppm)

PO4 - 0,06 Hanna (mała)

KH - 8,8 Salifert

Si - 0 Salifert

Narazie syfki wyłapuję watą w pierwszej komorze. Wymieniam raz na 2-3 dni. Myślałem o nasadzeniu kaskady nfz versamax mini tylko do zasysania syfku z 3 komory z dna, ma fajnie wyciągane wkłady bez konieczności moczenia rąk. Tylko że mam 7cm akwa od ściany nie wiem czy weszłaby.

Podmianki robię teraz co 4 dni 4l. Chcę podnieść powoli zasolenie i ustabilizować jak dla mnie dobre parametry.

Co 11 dni wlewam bakterie microbe lift special blend 6-10ml. 

 

_20170226_193351.JPG

_20170311_161116.JPG

_20170311_161341.JPG

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

No to doszły 2 zmiany.

1. Szyba oddzielająca wodę od świetlówek została zdjęta, zrobiłem taką samą z plexi litego 2mm. Tak więc powinno wpadać więcej światła skoro szyba miała 4mm.

2. Doszły glony spaghetti w ostatniej komorze, podświetlane halogenem 10W 6000k, od godziny 21:00 do 11:00. Wywaliłem tą klapkę zaślepiającą i wsadziłem kawałek plexi żeby woda nie chlapała na halogen. Problem z przebijaniem rozwiązałem chwilowo wycinając 2 fragmenty plexi i zalewając je cx5. Teraz poczekam aż glony wapienne odrosną i efekt będzie zamierzony. Przestałem je już skrobać.

Dodatkowo wyciągnąłem wszystkie adsorbery. Mam tylko 2 l siporaxu i skały troche w 1 komorze.

large.IMG_20170319_123141.jpglarge._20170319_151907.JPGlarge.IMG_20170319_152020.jpglarge.IMG_20170319_152228.jpg

 

large.IMG_20170319_005054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Zobaczymy jak glony będą rosły bo światła im nie pożałowałeś :)

Szybę już dawno zdjąłem u siebie bo chłodzenie LED ciężko miałem upchać :)  


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
6 godzin temu, rumik21 napisał:

No i super. Zobaczymy jak glony będą rosły bo światła im nie pożałowałeś :)

Szybę już dawno zdjąłem u siebie bo chłodzenie LED ciężko miałem upchać :)  

Nie chlapie Ci na świetlówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i gdzieś tam chlapnie ale nie utopi ich :)

 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzisiaj wziąłem młotek klej i dorobiłem sobie skałke.large.IMG_20170325_191108.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golema tworzysz?[emoji3]

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, baszurek napisał:

Golema tworzysz?[emoji3]

baszurek nadaje mobilnie...
 

Dobre :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A niech będzie i golem :) nogi ma. Pociąłem kilka koralowców. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wkońcu parametry idą w kierunku jaki chciałem.

Ph - 7,7 - stabilne

PO4 - 0,1 wsomagam się rowaphos i makroglony

NO3 - 5 wkońcu zadowalająca mnie wartość, tu spisały się świetnie makroglony i baktrie MicrobeLift SpecialBlend po každej podmianie od 5 do 10ml

Temp. 25,3 C

Zasolenie spadlo mi na 1,021 powoli będę podnosił

KH - 10 przypuszczam że wysokim po4 przyblokowałem rozwój glonów wapiennych, ale od 2 dni widzę już nowe różowe glony czyli kh powinno już spadać zobacze jutro jak będzie

Si - 0

Już 1,5 miesiąca nie czyszczę boczmych i tylnej szyby, brak jakichkolwiek nalotów na piasku. Na początku w komorze zrobił się zielony glon ale to normalne po odpaleniu refugium.

Do obsady dołączył doktorek, krab mitrax, krewetka kuekenthali i strombus. Nie spodziewałem się tak dobrej zmiany nawet biocolor po 3 miesiacach już ponownie pływa po caly akwarium. Ta "duża" ryba już się calkowicie uspokoiła. Krewetkę kupiłem z ikrą, która udało się utrzymac do wylęgu młodych. Po malotach ani śladu hehe.

Jutro ma przyjść paczka i wymieniam świetlówkę gisemana 16k-17k biała na D-D Giesemann Aquablue+/Aquablue Coral 24 W oraz zmieniam sól z bt zwykłej na Red Sea Salt niebieską.

large.IMG_20170403_180754.jpg

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

  Doszło ośwetlenie prawie 180cm ledów niebieskich na taśmie. Temperatura między świetlówkami a włączonymi ledami dochodzi maks do 54 stopni C. Ledy nie.migają więc dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane. Plexi się za bardzo wyginała wrócila szyba ponownie. Myśle o szybie 2 mm będę dzwonil do Aquaela i się dowiem czy mogą taką wyciąć. 

Wkońcu mam taki kolor jaki chcialem że widać pięknie zielone i fluoresencyjne kolory. Narazie święcę ledami od 9 do 23. Rano i wieczorem świecą same po godzinie aż włączy się reszta światła. Zasilacz musiałem zamontować w ppkrywie o ok wentylatora. Wszedl na styk :)

large.IMG_20170405_234418.jpg

large.IMG_20170405_234404.jpg

large.IMG_20170407_194357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze zdjęcia poglądowe akwarium na samych LED i T5 z LED, żeby można było ocenić, zobaczyć różnicę do samych T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Aparat jaki mam trudno. Lekko fioket wychodzi w rzeczywistości niebieski.

1. Same ledy

2. Aktynika z ledami

3. Aktynika bez ledow

4. T5 z ledami

5. T5 bez ledówlarge.IMG_20170407_225309.jpglarge.IMG_20170407_225142.jpglarge.IMG_20170407_225128.jpglarge.IMG_20170407_225112.jpglarge.IMG_20170407_225058.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach lepiej wygląda pod samymi T5, ale wiem, że pod LED nie każdy aparat daje radę zrobić dobre zdjęcie. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.