Skocz do zawartości
tymus

Toksycznosc zoa, mit?

Rekomendowane odpowiedzi

bo kolorowe najlepiej schodza to nie maja toksyn :thumbup: kon by sie usmial :clap:

Zatem dyskusja nie ma sensu. Kazdy swoje wie :alien: .

c-sys, z innej beczki- pochwal sie swoim akwa, bo widze, ze wiedze masz spora :ninja: (sorry, za off top)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem przecież umrzeć już kilka razy. Według niektórych hipotetycznych wpisów powinienem po samym wejściu do pomieszczenia z koralami umrzeć od samych toksycznych oparów.

Może nie wegług hipotetycznych wpisów, a wedle badań naukowych i nie od wejścia do pomieszczenia, ale od dostania się toksyny do krwioobiegu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce poczytać o palytoksynie to znalazłem taką pracę:

http://www.mdpi.com/1660-3397/8/7/2021/htm

okazuje się że nie tylko Palythoa ale także dino z gatunku Ostreopsis zawierają tą toksynę i właściwie to nie wiadomo co ją produkuje, podejrzewa się ze to może być jakiś rodzaj bakterii.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce poczytać o palytoksynie to znalazłem taką pracę:

http://www.mdpi.com/...97/8/7/2021/htm

okazuje się że nie tylko Palythoa ale także dino z gatunku Ostreopsis zawierają tą toksynę i właściwie to nie wiadomo co ją produkuje, podejrzewa się ze to może być jakiś rodzaj bakterii.

Dzieki wlasnie czegos takiego szukalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem dyskusja nie ma sensu. Kazdy swoje wie :alien: .

c-sys, z innej beczki- pochwal sie swoim akwa, bo widze, ze wiedze masz spora :ninja: (sorry, za off top)

niema sie czym chwalić wśród tych waszych cukierkowych rafek ale co tam w koncu temat o palythoa a moje bagienko sklada sie w wiekszosci z nich :baby: wiec proszę bardzo

9d6e8622fea69221med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema sie czym chwalić wśród tych waszych cukierkowych rafek ale co tam w koncu temat o palythoa a moje bagienko sklada sie w wiekszosci z nich :baby: wiec proszę bardzo

9d6e8622fea69221med.jpg

I czego ma to dowodzić albo o czym świadczyć?

Temat już był kilkukrotnie przerabiany w różnych kontekstach. Nieprzekonani nadal zostaną nieprzekonani, nie wiem tylko dlaczego niektórzy temat lekceważą i negują.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czego ma to dowodzić albo o czym świadczyć?

Temat już był kilkukrotnie przerabiany w różnych kontekstach. Nieprzekonani nadal zostaną nieprzekonani, nie wiem tylko dlaczego niektórzy temat lekceważą i negują.

czytaj ze zrozumieniem Creol chciał żebym pokazał moje akwa wiec pokazałem i to wszystko wiec luzno poślady kolego :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu negowania przeciwników zoa i palythoa za to nagonka na tych co mają inne zdanie jest na maxa więc jak już wcześniej pisałem luzniej pośladki ja nie mam zamiaru wywalalac skały z w.w. grzybkami tak jak zrobiło to większość z was bo zostali skrytykowani że mają w szkle tykajaca bombę która zabije ich i całe życie w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu negowania przeciwników zoa i palythoa za to nagonka na tych co mają inne zdanie jest na maxa więc jak już wcześniej pisałem luzniej pośladki ja nie mam zamiaru wywalalac skały z w.w. grzybkami tak jak zrobiło to większość z was bo zostali skrytykowani że mają w szkle tykajaca bombę która zabije ich i całe życie w okolicy

No i następny ....

Przecież nie chodzi o to aby wyrzucać skałę i korale, rób co chcesz, Twoja sprawa, ja też mam zoasy i robię z nich szczepki. Chodzi o to aby nie negować tego co już jest udowodnione i nie tworzyć nowym akwarystom fałszywego obrazu. Niech każdy decydyje wiedząc jakie są potencjalne, powtarzam potencjalne zagrożenia.

A co do męskich pośladków i stanu ich spięcia to chyba masz jakieś... kompleksy? albo coś, bo ciągle o nich piszesz... uspokój się to tylko luźna rozmowa na forum internetowym.

Nie chce mi się już o tym pisać bo każdy temat w tym zakresie kończy się tak samo. Poczytaj trochę z "otwartą" głową to może będziesz trochę bardziej zachowawczo wyrażał swoje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzedajesz swoje szczepki to uprzedasz że są śmiertelnie szkodliwe czy może te twoje są z gatunku tych mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ale jest to chyba najgorszy argument jaki ostatnio przeczytałem. To,że Tobie się nic nie stalo zupełnie nie oznacza,ze sa one nietoksyczne i można sobie je "fragowac" bez rękawiczek. Co powiesz osobom ,ktore mialy nieprzyjemnosci po kontakcie z nimi ? Kłamią bo Tobie się nic nie stalo ?

A co ma mówić osobom bez przyjemności? wyraził swoją ocenę/doświadczenie.

Co miałbym powiedzieć komuś co sobie strzelił w głowę i mózg się rozprysł się na ścianie bo nie wiedział że muszka to nie kolba?

Ktoś kto by spytał o te korale to bym powiedział zastanów się zanim coś kupisz,poczytaj i wyciągnij wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema sie czym chwalić wśród tych waszych cukierkowych rafek ale co tam w koncu temat o palythoa a moje bagienko sklada sie w wiekszosci z nich :baby: wiec proszę bardzo

9d6e8622fea69221med.jpg

Dzieki. No wlasnie takich palys to ja sie boje, serio :ninja: ... ale tak jak pisalem, kazdy wie swoje i powinien swiadomie sie na cos decydowac. Zreszta wiekszosc tych, ktorzy tak bardzo ostrzegaja przed toksycznoscia zoa czy palys sami maja cale place ich w akwa... Z jednej strony super, ze ostrzegaja poczatkujacych, z drugiej strony zastanawia mnie pewna konsekwencja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma kontaktu z rana, okiem lub przewodem pokarmowym to nic się nie dzieje chyba że jest na to jakieś uczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. No wlasnie takich palys to ja sie boje, serio :ninja: ... ale tak jak pisalem, kazdy wie swoje i powinien swiadomie sie na cos decydowac. Zreszta wiekszosc tych, ktorzy tak bardzo ostrzegaja przed toksycznoscia zoa czy palys sami maja cale place ich w akwa... Z jednej strony super, ze ostrzegaja poczatkujacych, z drugiej strony zastanawia mnie pewna konsekwencja...

nie taki diabeł straszny jak go malują jak bylem w hiszpanii to sie chodzilo po czyms bardzo podobnym rosnacym na skalkach i nikomu nic sie nie stalo nikt nawet sie niespodziewal ze moze to byc szkodliwe dla zycia ale ja tam sie nie znam mam to w d... co sobie inni myslą, kocham moje szkielko i mysle ze zwierzatka mieszkajace w nim też :w00t: bo zamiast wysterylizowanego "gazika" mają bagienko ktore wg niektorych powinno je zabić a mają sie dobrze jak narazie :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Może nie wegług hipotetycznych wpisów, a wedle badań naukowych i nie od wejścia do pomieszczenia, ale od dostania się toksyny do krwioobiegu.

Po dostaniu się do krwiobiegu wielu innych substancji w tym na przykład wody morskiej lub wody wypienionej przez odpieniacz też możesz umrzeć... UUUU a jak do krwioobiegu dostanie ci się benzyna to dopiero będzie masakra. Jak się nawdychasz spalin to też możesz umrzeć. Co więcej w miejskiej atmosferze "dopuszczalne" [ teoretycznie bezpieczne dla zdrowia] stężenie tlenków azotu i tlenków węgla jest przekroczone setki lub tysiące razy. Czy zatem nie należy zakazać używania silników spalinowych?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie taki diabeł straszny jak go malują jak bylem w hiszpanii to sie chodzilo po czyms bardzo podobnym rosnacym na skalkach i nikomu nic sie nie stalo nikt nawet sie niespodziewal ze moze to byc szkodliwe dla życia....

Argument roku. Nominacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument roku. Nominacja.

dzieki czuje sie prawie jak misss polonja :baby: dobrze ze sie własnego cienia nie boisz :thumbsup:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Argument roku. Nominacja.

Bardzo dobry argument. Zasadniczo lepszy od tego, którego ty użyłeś czyli jeśli się nie mylę argumentum adpersonam. Takie postępowanie świadczy o tym że nie masz żadnych argumentów i starasz się jedynie wyśmiać przeciwnika...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palysy sa dla twardzieli :police: cieniasy sie ich boją :thumbup::thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kolorowe najlepiej schodza to nie maja toksyn :thumbup: kon by sie usmial :clap:

nie taki diabeł straszny jak go malują jak bylem w hiszpanii to sie chodzilo po czyms bardzo podobnym rosnacym na skalkach i nikomu nic sie nie stalo nikt nawet sie niespodziewal ze moze to byc szkodliwe dla zycia ale ja tam sie nie znam mam to w d... co sobie inni myslą, kocham moje szkielko i mysle ze zwierzatka mieszkajace w nim też :w00t: bo zamiast wysterylizowanego "gazika" mają bagienko ktore wg niektorych powinno je zabić a mają sie dobrze jak narazie :baby:

c-sys. Przeczytaj swoje wpisy raz jeszcze... (oczywiscie w kontekscie innych wypowiedzi, do ktorych sie odnosiles). To nawet nie nominacja roku... to cos wiecej... :2guns::help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo dobry argument. Zasadniczo lepszy od tego, którego ty użyłeś czyli jeśli się nie mylę argumentum adpersonam świadczy o tym że nie masz żadnych argumentów i starasz się jedynie wyśmiać przeciwnika...

Tak jest. "Zoa i Pały nie są szkodliwe bo byłem w Hiszpanii i chodziłem po czymś bardzo podobnym, rosnącym na skałach". Nie mam zamiaru wszczynać wojen czy kłótni, ale bez żartów. Taki argument to OKDP. Takiego argumentu to bym się spodziewał od dziecka w wieku lat 8. Starszy by pomyślał i chyba się ze dwa razy zastanowił

To może strzelcie sobie między oczy z p64, bo ja się bawiłem podobnym, na wodę i strzeliłem sobie i żyję.Nic mi się nie stało. Naprawdę.

palysy sa dla twardzieli :police: cieniasy sie ich boją :thumbup::thumbsup:

Nie o to tu chodzi. Chodzi o to, by nie wprowadzać ludzi w błąd. I jeszcze te argumenty że mi się nic nie stało, chodziłem po "podobnych".

P..S. Węże też są do siebie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szok dasz mi bana ? cały sie trzesę :ninja: uwazam moje posty w pelni konsekwentne chyba ze widzisz jakies drugie dno wszak oswiec mnie CREOLU

Nie o to tu chodzi. Chodzi o to, by nie wprowadzać ludzi w błąd. I jeszcze te argumenty że mi się nic nie stało, chodziłem po "podobnych".

P..S. Węże też są do siebie podobne.

w kupie masz smierelne bakterie ecoli :ninja: nie boisz sie robic kupy :baby: ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dostaniu się do krwiobiegu wielu innych substancji w tym na przykład wody morskiej lub wody wypienionej przez odpieniacz też możesz umrzeć... UUUU a jak do krwioobiegu dostanie ci się benzyna to dopiero będzie masakra. Jak się nawdychasz spalin to też możesz umrzeć. Co więcej w miejskiej atmosferze "dopuszczalne" [ teoretycznie bezpieczne dla zdrowia] stężenie tlenków azotu i tlenków węgla jest przekroczone setki lub tysiące razy. Czy zatem nie należy zakazać używania silników spalinowych?

Może poczytaj najpierw ile wynosi LD50 dla PTX, a potem możemy ew. podyskutować.

Oczywiście żartowałem, bo dyskusja z Tobą nie ma sensu, niestety...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaleca sie używanie węgla jeżeli zdecydowalismy sie na zoaski w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.