Skocz do zawartości
sosna

oswietlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje akwarium 120x60x75h i zastanawiam sie czy maxspect razor 320 wystarczy do takiego zbiornika?będzie wisiał 10 cm nad lustrem wody ale czy ledy dadzą rade .Założenie jest lps i może proste sps

jakieś inne sugestie odnośnie lampy?Inni producenci i konkretne przykłady do tego zbiornika.Pytanie do tych co maja tak wysokie akwaria jak sobie radzą z oswietleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model na baniaku 135x60x60 ,lampa stoi na nóźkach znajdujących się w zestawie.Programowanie i ustawienie jest łatwe.

O działaniu tej lampy na źycie nie piszę ,bo baniak dojrzewa ,(planowana obsada koralowa to miękkie plus lps ) .Jedyną na razie moim zdaniem wadą tej lampki jest głośny wentylator (chłodzenie zasilacza), jak wstawię zasilacz do szafki moźe będzie ciszej .

Pozdrawim

Edytowane przez bonio61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę stawiał baniak na tej lampie. Znajomy bardzo poleca, ma je w sklepie i chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał trochę wyższy baniak i ciekawi mnie czy da dnie coś da rade rosnąc przy takim świetle.Nikt nie ma tak wysokiego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dnie da radę. Ale rozważ dołożenie choć dwu świetlówek by wypełnić baniak światłem optycznie, by złagodzić cienie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co az tak wysokie akwarium?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2016 o 21:33, Peniek napisał:

A po co az tak wysokie akwarium?

moglbym napisac wiele ale napisze jedno:widzialem takie wysokie i mega mi sie podobaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.