Skocz do zawartości
mateusz86

Co się dzieje z akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pytam, czy skała byla przeniesiona żywa, czy wysuszona?

Wystartowałem w poprzednim akwarium na suchej i przeniosłem ją ożywioną.

Jesli sie zdecydujesz to wymień skałę

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Zdecydowanie Żywa nowa skała.Pięć lat temu miałem morskie (na żywej) i nigdy takich problemów nie miałem.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zapytam, kiedy w ogóle wystartowałeś na tej skale zbiornik ?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zapytam, kiedy w ogóle wystartowałeś na tej skale zbiornik ?

Skałe suchą mam około roku.

Pytanie czy przed przesiadką był też problem.

Tak z dino.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego litrażu się przesiadałeś na jaki.

Moim zdaniem startowałeś na suchej skale i nim zbiornik całkiem zaskoczył zrobiłeś przesiadkę na większy co spowodowało kolejny restart. Czyli to co u Ciebie jest to efekt dojrzewania. Do nieustabilizowanego zbiornika trafiło życie i system padł .


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakiego litrażu się przesiadałeś na jaki.

Moim zdaniem startowałeś na suchej skale i nim zbiornik całkiem zaskoczył zrobiłeś przesiadkę na większy co spowodowało kolejny restart. Czyli to co u Ciebie jest to efekt dojrzewania. Do nieustabilizowanego zbiornika trafiło życie i system padł .

Przesiadłem się z 80 litrów na około 90 +sump 30.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessij dino, glony mechanicznie i przy tej operacji na cyrkulatory wata i skarpeta na splywie (kilka razy wymieniajac az to wyklarowania wody). Ogranicz swiecenie, jezeli masz możliwość wylaczenia bialego swiatla to wlacz je tylko na 1/2h. No i nic nie napisales o ekipie czyszczscej, kup babke albo cos co bedzie Ci piasek przesiewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony usuwaj mechanicznie, one skonsumowały no3 i po4. Glon narasta a miejscami obumiera i oddaje co skonsumował i koło się zamyka. Wrzuciłem bym trochę węgla i rowy na fosforany, do tego trochę octu i zbiorniczek wyjdzie na prostą.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić mitraxa to będzie miał ucztę z zielonych glonów

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony usuwaj mechanicznie, one skonsumowały no3 i po4. Glon narasta a miejscami obumiera i oddaje co skonsumował i koło się zamyka. Wrzuciłem bym trochę węgla i rowy na fosforany, do tego trochę octu i zbiorniczek wyjdzie na prostą.

Tak jak kiflu napisał- gloniska w miarę możliwości usuwać i wóda lub ocet( nie vsv - po glukozie gloniska mogą dostać większego kopa)

Po miesiącu powinieneś zauważyć pozytywne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessij te gluty po pierwsze, i oczyść tylnia szybę z tych glonów.

Umieść watę w sumpie i wymieniaj z 2x dziennie i podnieś kH do około 10-12

Zastosuj chemiclean na cjano, po 2-3 dniach powinno być widać efekt.

Jak cjano zniknie zakrywasz dokładnie akwarium kocami żeby pozbyć sie dino i tak na 2 dni 0 światła !!

W miedzy czasie co 1-2 dni przedmuchaj porządniej piach, wódki nie lej bo to może równie dobrze zaszkodzić, w czasie używania chemicleanu odpieniacz bez kubka żeby napowietrzał a potem na mokro.

Bakterie zacznij lać dopiero po zakończeniu zaciemnienia i ogranicz światło potem. I prawdopodobnie wymienic wkłądy of filtra RO musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessij te gluty po pierwsze, i oczyść tylnia szybę z tych glonów.

Umieść watę w sumpie i wymieniaj z 2x dziennie i podnieś kH do około 10-12

Zastosuj chemiclean na cjano, po 2-3 dniach powinno być widać efekt.

Jak cjano zniknie zakrywasz dokładnie akwarium kocami żeby pozbyć sie dino i tak na 2 dni 0 światła !!

W miedzy czasie co 1-2 dni przedmuchaj porządniej piach, wódki nie lej bo to może równie dobrze zaszkodzić, w czasie używania chemicleanu odpieniacz bez kubka żeby napowietrzał a potem na mokro.

Bakterie zacznij lać dopiero po zakończeniu zaciemnienia i ogranicz światło potem. I prawdopodobnie wymienic wkłądy of filtra RO musisz.

A w czym wódka miałaby zaszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje CHEMICLEAN , ja też miałem dosyć spore problemy w tej kwestii , czytałem na forach różne pomysły odnośnie likwidacji DINO itd, niestety żaden nie pomógł , nie jestem zwolennikiem chemii , ale już tak długo walczyłem z tym , że się w końcu zdecydowałem i efekt był niesamowity w ciagu 2-3 dni wszystko znikł , parametry wody idealnie się wyrównały i do dnia dzisiejszego ani widu ani słychu po tym dziadostwie .

Ps. I daj sobie spokój z jakimiś zaciemnieniami akwarium itd bo to i tak nic nie da , po zastosowaniu chemiclen , pamiętaj o bakteriach i podmianie wody 20 % no i pilnuj później parametrów wody a będzie wszystko dobrze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym wódka miałaby zaszkodzić?

Miałem dino i cjano jednocześnie i wyglądało mi jak bym tylko tym plagę dokarmiał

Zastosuje CHEMICLEAN , ja też miałem dosyć spore problemy w tej kwestii , czytałem na forach różne pomysły odnośnie likwidacji DINO itd, niestety żaden nie pomógł , nie jestem zwolennikiem chemii , ale już tak długo walczyłem z tym , że się w końcu zdecydowałem i efekt był niesamowity w ciagu 2-3 dni wszystko znikł , parametry wody idealnie się wyrównały i do dnia dzisiejszego ani widu ani słychu po tym dziadostwie .

Ps. I daj sobie spokój z jakimiś zaciemnieniami akwarium itd bo to i tak nic nie da , po zastosowaniu chemiclen , pamiętaj o bakteriach i podmianie wody 20 % no i pilnuj później parametrów wody a będzie wszystko dobrze

Pozdrawiam

Chemiclean nie działa na dino, zaciemnienie jest po to by dino sie pozbyć.

Jak nie wiesz nie pisz głupot.

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez chemii nie zrobisz nic - ale jako, że tam w zasadzie nie ma nic to ja bym zrobił restart bo będziesz walczył za każdym razem z inną plagą i koszt wyjdzie ten sam tylko serwy nie potrzebne. Wyczyścić dobrze akwa i całą resztę, wszystko octem przepłukać na koniec a nawet jak jest możliwość to niech rury itp sobie w nim poleżą ze 20-30 minut - ciepłym.

Nowy piach, nowa skała - polecam RRR - nowa solanka - tylko nowa a nie od kogoś coś trochę, bakterie i tak z jeden miesiąc minimum a docelowo 2 miesiące - na początku bez światła, potem stopniowo włączać, po 2 miesiącach proste korale, potem ryby i będzie Pan zadowolony :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dino i cjano jednocześnie i wyglądało mi jak bym tylko tym plagę dokarmiał

Chemiclean nie działa na dino, zaciemnienie jest po to by dino sie pozbyć.

Jak nie wiesz nie pisz głupot.

W moim przypadku pomogło mi na to i na to , ale przy tej ilości to sobie można trzymać z miesiąc i tak mu nie pomoże żadne przyciemnienie , sam to robiłem i efekt był prawie zerowy

Miałem dino i cjano jednocześnie i wyglądało mi jak bym tylko tym plagę dokarmiał

Chemiclean nie działa na dino, zaciemnienie jest po to by dino sie pozbyć.

Jak nie wiesz nie pisz głupot.

W moim przypadku pomogło mi na to i na to , ale przy tej ilości to sobie można trzymać z miesiąc i tak mu nie pomoże żadne przyciemnienie , sam to robiłem i efekt był prawie zerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie potraktować akwarium Dino X,ponieważ jak zrobiłem taką kuracje znikły mi glony,Dino .Cyjano zastopowało ale po dwóch tygodniach znowu to samo .Czy ma to sens ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłbym restaru bo nie wiadomo od czego tak sie dzieje i czy po restarcie nie bedzie tego od nowa. A jeśli uda Ci się wyjść z tych plag to juz będziesz miał dojrzewanie za sobą.

Nie rób podmianek i nic nie lej do wody tylko bakterie w normalnych dawkach, dla tych 2 rybek kup jakis suchy pokarm i karm tylko tyle ile potrzeba małymi dawkami żeby bez potrzeby nie leciało na piach. Czyść mechanicznie, co tydzień z piasku zbieraj wszystko siatką taką do ryb (codziennie bym łap nie wsadzał - ten cały syf wiadomo, rośnie wyciągając coś z wody) Z szyb tez trzeba wszystko zeskrobać, ze skał wiem że się nie da dlatego polecam Dolabelle, kraba mitraxa nie miałem ale pewnie tez działa. Jak już bedzie tego znacznie mniej to zapodaj dawke chemi.

Dodatkowo odezwałbym sie do kogos z okolic po pożyteczne robale do piasku typu spagetti worm wężowidła i wieloszczety,ale z ostatnimi muszisz sam zdecydowac czy chcesz je mieć, ja mam ich teraz plage setek, lubie je ale poprostu nie złapię żanej skałki bez pensety albo rekawiczek. :)

I na koniec prośba, napisz tutaj o efektach co pomogło i jak z tego wyszedleś, to pomoże innym a sporo osób ma i bedzie miało takie problemy.

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob restart, wymyj porzadnie zbiornik goraca woda, odkaz octem i potem znowu wymyj woda. Kup u K Tryca skale RRR i bakterie Biogro i zalej na niebieskiej soli red sea i bedziesz mial piekny zbiornik bez zadnego dojrzewania.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie na soli FM :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie robiłbym restaru bo nie wiadomo od czego tak sie dzieje i czy po restarcie nie bedzie tego od nowa. A jeśli uda Ci się wyjść z tych plag to juz będziesz miał dojrzewanie za sobą.

Nie rób podmianek i nic nie lej do wody tylko bakterie w normalnych dawkach, dla tych 2 rybek kup jakis suchy pokarm i karm tylko tyle ile potrzeba małymi dawkami żeby bez potrzeby nie leciało na piach. Czyść mechanicznie, co tydzień z piasku zbieraj wszystko siatką taką do ryb (codziennie bym łap nie wsadzał - ten cały syf wiadomo, rośnie wyciągając coś z wody) Z szyb tez trzeba wszystko zeskrobać, ze skał wiem że się nie da dlatego polecam Dolabelle, kraba mitraxa nie miałem ale pewnie tez działa. Jak już bedzie tego znacznie mniej to zapodaj dawke chemi.

Dodatkowo odezwałbym sie do kogos z okolic po pożyteczne robale do piasku typu spagetti worm wężowidła i wieloszczety,ale z ostatnimi muszisz sam zdecydowac czy chcesz je mieć, ja mam ich teraz plage setek, lubie je ale poprostu nie złapię żanej skałki bez pensety albo rekawiczek. :)

I na koniec prośba, napisz tutaj o efektach co pomogło i jak z tego wyszedleś, to pomoże innym a sporo osób ma i bedzie miało takie problemy.

Na pewno opisze efekt.Robale mam i ekipę czyszcząca ale nie na dążą z oczyszczaniem.Co po czyszczę akwarium to znowu te zielone glony.I tak w kółko.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te bakterie-

http://erybka.pl/product-pol-11997-Equo-Bio-Alganex-1-ampulka.html

I żaden restart nie będzie potrzebny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam te bakterie-

http://erybka.pl/product-pol-11997-Equo-Bio-Alganex-1-ampulka.html

I żaden restart nie będzie potrzebny.

Posiadam FM Bakto Blend.Mogę je użyć ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz,ale nie wiem czy uzyskasz taki efekt jak przy tych co dałem linka?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynności które wykonałem:

-absorber fosforanów+węgiel

-wyciągnięcie świetlówek Coral Plus,Purple Plus zostawiłem same niebieskie.

-dodanie bakterii Equo Bio-Alganex 1

-KZ Cyjano Clean

Jest mała poprawa glony odpadają i na skale siwieją.

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.