Skocz do zawartości
Przemo87

miekasy

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem mam w akwarium lps sps i miekie wszystko rośnie wydaje mi się ze ok oprócz miekich czy miał ktoś taki problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miał, ale napisz coś więcej o swoim akwarium, parametry itd... to będzie łatwiej znaleźć przyczynę.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz za czysta wodę proste...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże zasolenie też nie jest wskazane dla miękkich, jakie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 0.025 jeszcze pjade do e rybki i sprawdze czy mam dobrze wykalibrowany refratkometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć 1,025 chyba... miękkie dobrze się czują tak 1,022 1,023


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie bez podania paramentów to ciężko będzie. Jednak zasada jest raczej taka: co lubią twarde już niekoniecznie miękkie i odwrotnie, choć są od tej reguły wyjątki. Nie napisałeś też jakie miękasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy zasolenie 0.025 mg 1320 ca 430 no3 25 po4 0 kh 9.3 dozuje jeszcze jod 1 kropelka na 100 l dzienie

ale jak zejde z zasoleniem do 0.023 to czy lps i proste sps nie panda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy zasolenie 0.025 mg 1320 ca 430 no3 25 po4 0 kh 9.3 dozuje jeszcze jod 1 kropelka na 100 l dzienie

ale jak zejde z zasoleniem do 0.023 to czy lps i proste sps nie panda

nie padną , spokojnie możesz stopniowo obniżyć zasolenie .... aczkolwiek nie wiem czy to jest przyczyna kiepskiej kondycji i małych przyrostów Twoich miękasów


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Parametry nie wydają się być szkodliwe dla miękasów. Nie wiem jak z tym kh bo nigdy wyżej jak 8.15 nie miałem. A jakie miękasy masz? I co z nimi nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capnelle jest blada nie pompuje sie lezy na piasku jak by miala pasc xsenia wsadzona do akwarium rok temu ma zero przyrosty zoa ale one sie trzymaja ladnie tylko jedna odmiana mi cos fiksuje ostatnio grzybki ale one sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym świecisz ? może to wina światła chociaż dziwne że xenia Ci nie rośnie ,u mnie jest jak chwast ,nie idzie się jej pozbyć :).Co prawda brzydal by sobie z nią poradził ale i nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz za wysokie stężenie Ca i Mg jak na wodę która ma gęstość 1.025 kg/l. Zresztą to nie ma wielkiego wpływu, ważniejsze jest stężenie związków organicznych i mikroelementów w wodzie a także stabilność zbiornika. Niektóre miękasy wbrew temu co się pisze na forum są bardzo trudne do utrzymania. Czasem rosną a czasem nie... Tak samo jest z innymi koralami. Utrzymanie stabilnego stężenia Ca Mg i kH w dzisiejszych czasach nie jest problemem.

Czy macie jakiekolwiek źródła, które potwierdzają, że wszystkie miękasy lubią niskie zasolenie? Czy jest to kolejny mit wzięty z czyjejś wyobraźni albo snów? Na przykład taki koral jak Xenia umbellata w naturze występuje w morzu czerwonym [ http://www.marinespe...tails&id=210023 ], w którym jest wysokie zasolenie [nawet do 42 ppt]...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np seriatopora sie tak pompuje ze masakra nigdzie u nikogo nie widziałem tak napompowanej,a u wszystkich xenia rosnie jak chwast a unmie niechce wogule,a capnela kiedys tez byla przepiekna a teraz nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

a np seriatopora sie tak pompuje ze masakra nigdzie u nikogo nie widziałem tak napompowanej,a u wszystkich xenia rosnie jak chwast a unmie niechce wogule,a capnela kiedys tez byla przepiekna a teraz nic

No z tym, że u wszystkich xenia rośnie jak chwast to bym mocno polemizował. Powiedział bym raczej, że u części osób rośnie szybko u innych wegetuje a u jeszcze innych ekspresowo zdycha... Podobnie jest z wieloma innymi koralami. Czasem rosną a czasem nie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia w moim expresowo zanika


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.