Skocz do zawartości
andrniew

rafka 1200 aktualne fotki

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie zdjecie......naprawde brakuje tu Koszałka i Opałka. cos pieknego, kolor i kondycja calosci to juz perfekcja. czysto i na maksa "sztucznie" i o to chodzi. Pozdrawiam

ps, czyzby to za tridacna to ode mnie?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede oryginalny jak napisze " szok "


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super

Widać Andrzeju że dobrałeś chyba ten idealny zestaw światła bo stylophory wyglądają dużo lepiej(łapią kolorki) . Reszta wygląda jak zwykle lepiej niż gdziekolwiek indziej. Moja A.echinat od ciebie wygląda przy matce na brzydkie kaczątko.

Andrzeju powiedz jakiego światła teraz używasz.

Znaczy że powinienem iść i podłubać w akwarium.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam tapete na kompie :) akwa super:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech najpierw Szymon, teraz Andrniew - wiecie, ze wpedzacie ludzi w depresje? Troszke powazniej to widac, ze zwierzaki jeszcze ladniej wybarwione w obecnym swietle, wystarczy porownac z fotkami z pierwszej strony. Naprawde gratuluje,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew - PIęKNE !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Andrzeja:). Czy po zamianie reaktora na pompe dozująca zauważyłes zmiene w wbarwieniu/wybarwieniu korali? i ogólnie czy sa jakieś jakie są zmiany w wyglądzie,zachowaniu korali?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium b.piękne, ale ja bym poprosił o umieszczenie fotek z osprzętu, całej aparatury - "know-how" dzięki której to tak wspaniale wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam Rybowski, piękne akwarium, nurtuje mnie jedna kwestia: Na podstawie jakich kryteriów wybierałeś korale do obsadzenia zbiornika? Jak powstrzymałeś się przed wsadzeniem większej ilości gatunków? Ja mam z tym wielki problem.

Czy możesz napisać jakie gatunki masz w akwarium albo odesłać mnie do jakiegoś źródła inform. o Twoim zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs trudno mówić o zimnej kalkulacji w doborze korali.Miałem ,oczywiście też taki okres w swoim życiu ,że kupowałem wszystko czego nie miałem w swoim akwarium , ale korale rosły jedne szybciej inne wolniej i zdałem sobie sprawę ,że jeden większy koral wygląda znacznie lepiej niż 3 małe zaszczepki.Koral,który ma 40 cm wysokości nawet jak nie jest jaskrawo wybarwiony jest dla mnie również bardzo atrakcyjny.Widziałem rafę na własne oczy i staram się naturę naśladować- nigdzie na rafie nie widzałem rzędów zaszczepek i staram się mieć jak najmniej skały w akwarium,jak najwiecej przestrzeni wypełnionej piaskiem po której to przestrzeni buszują rozgwiazdy strzykwy, ślimaki,jeżowce i czasami ukwiały dywanowe.Jeżeli poszukasz w archiwum opis tego akwarium napewno znajdziesz.Co do korali to nie mam specjalnych rarytasów.Niech będzie cokolwiek byle zdrowo się chowało.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przepiękne akwaria:yes. Rzeczywiście zbiornik Adama jest taki naturalny:) no i piękny. Ciekawy efekt wolnej przestrzeni:). Powiedziałbym, że to akwarium o pojemności 600-800l.

Gratuluję Wam zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może to już nudne dla niektórych, ale miałem (i nie tylko ja, R@f@l również)przyjmność zobaczyć na własne oczy akwarium @Andrniew.

Praktycznie przez 10 mmin od wejścia do Andrzeja nie odzywaliśmy się do siebie po prostu wszelki komentarz był nie na miejscu. Okazałość tych 1200 lit. jego kondycja oraz różnorodność życia w nim przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Oczywiście dziękuję tutaj Andrzejowi za cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi na nieraz prozaiczne nasze pytania, za udzielenie cennych wskazówek oraz za zaprosznie.

Każdy kto widzi ten fenomen zadaje sobie pytanie JAK? lub W JAKI SPOSÓB.

Dla mnie odpowiedź jest prosta - dwa czynniki które składają się na wynik jaki osiągnął Andrzej

1. Ogromna wiedza i płynne poruszanie się w strefie techniki

2. Niekończąca się inwestycja w omawiany zbiornik

Powyższe czynniki są ściśle ze sobą związane każdy szczegół w systemie 1200 lit został misternie zaplanowany i idealnie spełnia swoje funkcje, niestety wymaga to ogromych nakładów pienieżnych ( przynajmiej dla mnie).

Jednym słowem BAJKA .......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudne czy nie nudne Roman trzeba go chwalic i motywowac do postawienia nowego zbiornika :):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poezja :D Szczegolnie mi sie ta z krabem fotografia podoba - co to za gatunek? Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej masz jak w banku Tank of the month na reefcentral

Trzymam kciuki!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to powiedzial Kociewiak - "zaś joooo":D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ KOLEGO.JESTEM NOWY I PLANUJE ZAŁOZYC AKWA MORSKIE MAM W TEJ CHWILI MALAWI BANIAK 250X 80X60H DWA KOMINY I DWA SUMPY KAZDY PO 200L,POMPA OR 3500 I OR 2500.NAPISZ NI JAK BYS MOGŁ CO MUSIAŁBYM DOKUPIC EWENTUALNIE ZMIENIC.PROSZE O WSKAZOWKI.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No Andrzej masz super zadanie , i nie zapomnij "KOLEGO" napisać naszemu morszczakowi z Mysłowic czego używasz do napowietrzenia wody.

....dokupić ewentualnie.........:D, @gregor.gg myśle że to zasługa tego aparatu fotograficznego - sorry nie umiałem się powstrzymać :D.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Andrzej, ale to moze chociaz w kilku slowach. Prosimy:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.