Skocz do zawartości
andrniew

rafka 1200 aktualne fotki

Rekomendowane odpowiedzi

OKI.DZIEKI ZA POMOC.POCZYTAM TE ARCHIWUM.A MOGŁBYS MI NAPISAC CO MYSLISZ O BANIAKU ,DOBRY BEDZIE CZY TRZEBA ZMIENIC?POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor.gg @ przestań pisać dużymi literami !!!!!!!!!!!!!!


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mi się w akwarium Andzrzeja podobało wszystko , może jest ciut za statyczne ale to kwestia gustu właściciela . Ale tak dobranego oświetlenia nie widziałem jeszcze u nikogo . Naprawde wiecej niz super.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście boskie to światełko, po prostu bajka:)Szczególnie podoba mi się na 7 stronie tego topica.

Dochodzenie do takiej konfiguracji to pewnie mnóstwo prób, z różnymi świetlówkami i żarnikami. Co jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem i zajmującym. Bardzo ciekawy jestem jaka jest konfiguracja oświetlenia w tym zbiorniku.

@andrniew

Może byłbyś tak uprzejmy i przedstawił nam jakiego oświetlenia teraz używasz, chodzi mi o te zdjęcia z 7 strony.

Jeśli można to prosiłbym o podanie nazw świetlówek poczynając od przodu akwarium po przez żarniki do tylnej ściany akwarium.

Nie chodzi mi o kopiowanie twojego oświetlenia( i tak by się nie zmieściła u mnie taka ilość rur) tylko o zaspokojenie ciekawości akwarysty, bo konfiguracja jest na zdjeciu rewelacja(w realu pewnie jeszcze fajniej...)

Chyba że wolisz zachować te wiedzę dla siebie. Spoko rozumiem kazdy ma jakies swoje wypracowane patenty, patenciki i myki, które wolałby zachować dla siebie.

Dziękuje z góry.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt mojego zbiornika nie jest tajemnicą i wiele osób z tego forum miało okazje widzieć.

Jeśli chodzi o oświetlenie to używam :

HQI 3x250 20kk E40

8xT5 80W w kolejności od przedniej szyby:

Osram 067

Gieseman pure actinic

ATI blue plus

ATI aquablue

Gieseman pure actinic

ATI Blue plus

Aquaconnect science 22kk

Aquaconnect science 22kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, aż przyjemnie sie czyta opis takiej konfiguracji. Wyobraźnia zaczyna pracowac:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Andrzej jak nie jest to tajemnicą to gdzie kupie świetlówki Gieseman pure actinic i Aquaconect science 22K Dzięki


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość zamówienia tych świetlówek przez ciebie Andrzej dla mnie


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok Wygląda tak ładnie i cukierkowo, że aż nierealnie


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, aż oczy bolą :D Widać wszystko tryska zdrowiem - zbiornik marzenie :D i oby tak dalej :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej no wezzzz.....


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglosil juz ktos do tank of the month?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jawne znęcanie się nad kolegami z froum:D Napiszę już kolejny raz: AKWARIUM PIĘKNE !!


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosze oficjalnie o przyznanie temu panu bana na zamieszczanie zdjec na tym forum :D

Czlowiek potem spac nie moze a jak zasnie to o tym akwa gada...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wszyscy piszą że zbiornik jest wspaniały to ja napisze że jest okropny ,najgorszy jaki w życiu widzialem :D:D:P Chętnie zobacze fotke całości żeby jeszcze bardziej sobie obrzydzić akwarystyke morską :wink:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jak by dodac jedno zero do mojej pensji to tez bym taki mial:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 to nie do końca tak jest, że jak się ma kasę to nie ma problemu żeby mieć piękny zbiornik :D. Jest wiele "doinwestowanych" baniaków i właściciel sobię nie radzi z prowadzeniem akwarium. Potem prosi jakieś specjalistyczne firmy do prowadzenia lub wyprowadzenia na prostą akwarium i często te firmy co jakiś czas się zmieniają bo też sobię nie radzą itd... :D Trzeba mieć ogromną wiedzę i doświadczenie aby uzyskiwać takie efekty :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem wazne jest doswiadczenie ale kasa to podstawa zeby miec takie cudo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.