Skocz do zawartości
andrniew

rafka 1200 aktualne fotki

Rekomendowane odpowiedzi

A już chciałem wrzucić jakieś swoje zdjęcie.Popatrzyłem sobie i jakoś mi przeszło. Idę się napić.

Pozostaje tylko "czepianie się " przesłony i głębi ostrości- zgroza.

Andrzeju! Kupiłem mikser,będziesz wiedział co to znaczy.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

..........................

.................................

...................................

....................................

....................................

chciałem coś napisać ale sam nie wiem co, w głowie się kręci ehhh

P.S. @Adam R. myśle jakbyś wstawił kilka swoich zdjęć to byłaby przysłowiowa kropka nad "i" z drugiej strony dobrze żeby Twoje zdjęcia też się tu pojawiły ,coś takiego jak KUMULACJA ,chodzi mi o to że wchodzi się na jedną stronę i oglądasz dwa (nie boję się użyć stwierdzenia) najładniejsze prywatne zbiorniki w Polsce.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wpadam tu ostatnio sporadycznie z braku czasu ale widze ze andrzeja akwa to nonstop sam szczyt I ligii - a u mnie k... znowu cyjano z dnia na dzien zaatakowalo i to poteznie :((


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale Andrzeja są ładniejsze niż na prawdziwej rafie.Tylko patrzeć jak do Grajewa przyjadą wysłannicy z Great Barrier Reef Marine Park Authority

aby ubłagać kilka szczepek.To wcale nie żart.Na Wielkiej Rafie na skutek globalnego ocieplenia straty są coraz wieksze.

Na prośbę Romana przesyłam jedno zdjęcie ogólne mojego zbiornika.Szzegółowe nie oddadzą jego charakteru nad którym pracowałem ostatnie 7 lat.702-akwa.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Adam R. własnie tego zdjęcia brakowało do kolekcji, chodzi mi o usytuowanie akwarium, prawdziwy raj dla oczu.

Fakt korale Andrzeja nie podlegają dyskusji, tak samo nie podlega dyskusji to że Adam R. zrobił doktorat na tym akwarium i na akwarystyce morskiej.

Wiem powiało trochę "wazeliną" ale taie są FAKTY.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik Adam . Szkoda że nie miałem mozliwości postawienia zbiornika przeziernego. Rozwazałem taka mozliwośc, ale warunki lokalowe nie pozwoliły na taki wariant. Wrażenie głebi jest nieocenionym atutem takiegio rozwiazania. Musze sie zadowolic takim jakie mam . Dzieki Adam za miłe słowa . Nad zbiornikiem cały czas eksperymentuje , oczywiście w granicach rozsadku aby nie zachwiac stabilnosci. Myslę ,że ostatnie zmiany odnosnie oswietlenia , cyrkulacji oraz dozowania pierwiastków odbiją się pozytywnie na zrowiu wszystkich zwierzaków.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbornik ma wymiary 220x85x100/szerokość/ po odliczniu grubości szkła /20mm/ wyjdzie tego z 1700 litrów.Fajnie jest móc obserwować te 2m kwadratowe morskiego dna .Cały mój wysiłek idzie w kierunku jaknajwierniejszego odtworzenia środowiska rafy.

Starałem się również zachować lekkość konstrukcji ważącej ponad 2 tony.Zrezygnowałem nawet z osłon na lampy tak aby nie stwarzac wrażenia ciężkiego kloca.Dodatkowo światło rozproszone po salonie ma niewątpliwie działanie antydepresyjnie-nieocenione w dzisiejszych czasach.

@Roman Rożek- doktoratu to akurat nie zrobiłem i to z powodu tego akwarium ale nie żałuję.

@Andrzej-też zmieniłem oświetlenie/ na BLV 14000K/ i karmię korale wg Twojej receptury/no prawie/ ciekawe jakie będą efekty.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten kubeczek na akwa to ten o którym myśle- to zbiornik ma około 1600l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie dużo sie pomyliłem ino 5,88%:(

nie ma co gadać, zbiornik wygląda strasznie naturalnie dla mnie wzór nr1 ,duże wrażenie na mnie robi powściągliwość w ilości gatunków. byłem ostatnio dwa razy w Kielcach i zaraz palce sobie odgryzę, ze nawet nie próbowałem wcisnąć sie na wizytę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki odpieniacz tam działa i jak jest rozwiązana cyrkulacja bo nie widać stramerów??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" doktoratu to akurat nie zrobiłem i to z powodu tego akwarium " - fajna mysl:D

Piekne akwarium. Od dluzszego czasu sie zastanawiam nad BLV 14000 K.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam korale Andrzeja to mistrzostwo, ale Twoj zbiornik, jego estetyka, wyglad i kompozycja to czysta finezja. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej odpieniacz to Deltec 1003 a pompy są ukryta za przelewem.

Miło mi,że taki układ akwarium się podoba.Dochodziłem do takiego ustawienia skał przez kilka lat.Dziś wiem,że było warto.Być może będzie ten układ częściej naśladowany choć nie jest łatwy żeby nie powiedzieć bardzo trudny,warto próbować a prawa autorskie nie są zastrzeżone.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - no pokarz jeszcze jakies fotki baniaczka :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam fotki !!!! w niedziele widziałem zbiornik Andrzeja na żywo i stwierdzam że to najładniejsze akwarium morskie jakie widziałem .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, akwarium piękne!!!!!! Ale .... Nie oszczędzam na hobby, jeszcze kilka tysiaków i zrobimy z żona podobne. Tak serio jak sie z W-wy wyprowadzę, kupię dom to chcę ok 1000 L w konstrukcje budynku wpasować... Pogratulować..tego zbiornika.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak myslicie , pomniejszajac panoramke mozemy uzyskac calkiem ciekawy bannerek na stonke :)

hehe zauwazcie ze to wyszlo tak , jakby ryby ogladaly baniak :)

1545-banerr.jpg

Ps; A teraz juz was przeprosze bo palmy dostaje od tego kompa :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Twoje dążenia akwarystyczne są bardzo podobne do moich, ale skala, poziom zaawansowania i piękno Twojego akwarium wprawiają mnie w oniemienie. Jest w nim wszystko to, czego brakuje akwarium Andrzeja - przestrzeń umiar i naturalność. Gratulacje!


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś zobaczyłem akwarium Andrzeja na żywo. Zobaczyłem, oniemiałem i zdrętwiałem :D:):) Piękne i niesamowite.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, nie ma sensu porownywac akwarium Andrzeja i Adama.

Kazde jest piekne, jest szczytem umiejetnosci i doswiadczenia, chociaz kazde w innym stylu.

To tak, jakby porownywac architekture baroku i gotyku.

Jedno ma przestrzen i umiar, drugie bogactwo form, ksztaltow i kolorow - mowie o akwariach. Jedno stara sie nasladowac nature, drugie jest po to aby zachwycac.

Jak mawiali starozytni de gustibus non est distputandum

(dla tych co nie mieli laciny w szkole - o gustach sie nie dyskutuje)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium i super fotki. Interesuje mnie jakim aparatem robiłeś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.