Skocz do zawartości
kozik8

Daleka aqua trend zawiesza sie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule pochodzi kilka dni i zawiesza się pierwszy czujnik.

Po oddaniu do serwisu dostałem odpowiedź ze daleka jest ok a zawiesza się bo jest za blisko pompy i pole elektromagnetyczne działa na czujnik.

Dodam że czujnik jest zamontowany ok 30 cm od pompy i z poprzedniej dolewki mimo że pompa była bliżej nie było problemu. Proszę o jakieś porady

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do d...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dolewka Levelautomatik dwa razy przelała wodę z dolewki do akwarium jakieś 10 litrów było , bo jest chyba jeszcze takie zabezpieczenie ,że jak ciągle dolewa przez jakiś czas to się wyłącza ,

za pierwszym razem wymienili czujnik , po ok miesiącu znowu przelała , pojechała do serwisu i za dwa dni miałem z powrotem ,

przerobili mocowanie czujnika , teraz mam czujni ustawiony po kątem 45stopni do lustra wody i od tego czasu spokój

Jeśli chodzi o serwis aqua trend to jestem mega zadowolony , trzy dni i dolewka była w sumpie , zawsze pełne zadowolenie ,


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można dołożyć odwrócony czujnik jako zabezpieczenie przed przelaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pompkę do dolewki? Jeśli jest to pompa perystaltyczna, to tak może być i tylko wymiana pompy rozwiąże problem ;). A co zbyt bliskiej odległości od pompy powrotu i możliwości zakłócania przez pole elektromagnetyczne - owszem producent pisze o tym w instrukcji, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Pytałem kiedyś o to na forum i kilka osób mi odpisało,że nigdy nie mieli z tym problemu. I ja też to potwierdzam,komorę powrotu mam bardzo małą i czujnik jest od max. 7cm od silnika obiegówki i nie ma żadnego problemu :yes.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę perlistatyczna.proponujesz wymienić na zwykłą. Poza tym ta pompka ma niewiele wspólnego z czujnikiem

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa niby nie ma nic wspólnego z czujnikiem,ale..Miałem w Reefmaxie dolewkę Aquatrend plus do tego pompę 12V używaną w camperach (w Reefmaxie pompa musi mieć dużą wysokość podnoszenia,żeby wodę wtłoczyła do panelu). Niestety pompka była głośna,więc po jakimś czasie zamieniłem ją na perystaltyczną,no i zaczęły się problemy z wieszaniem się dolnego czujnika. Co ciekawe,przy zmianie położenia czujnika wymuszonej ręcznie,dolewka zachowywała się prawidłowo,no ale podejrzenie padło na przekaźnik. Łukasz z Aquatrend powiedział mi,że praktycznie awarie tych przekaźników się nie zdarzają,ale zamówiłem nowy i wymieniłem. I co? Nic - dalej to samo. Wróciłem do pompki camperowej i dolewka znów śmigała jak nowa :thumbsup: ,po jakimś czasie dokupiłem jakąś głowicę od filtra o odpowiedniej wysokości podnoszenia i tak dolewka śmigała aż do samego końca funkcjonowania Reefmaxa :yes . Nie wiem co było bezpośrednią przyczyną wieszania się czujnika (jakaś histereza albo inne czary-mary), natomiast ewidentnie było to związane ze zbyt powolnym dolewaniem wody przez pompę perystaltyczną (dosłownie po kropli). Jeśli możesz podmienić pompkę na inną (nie perystaltyczną),to spróbuj - skłonny nawet bym był się założyć,że będzie dobrze ;) . A co do samej dolewki Aquatrend - kupowałem ją 4 lata temu jako używkę i do dziś śmiga beż najmniejszych problemów,oprócz przygody,którą opisałem powyżej (obecnie pracuje w akwarium z sumpem), dla mnie super sprzęt :thumbup: :thumbup: :thumbup: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę jak znajdę chwilę to spróbuję z zwykła pompką

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam,sprobowales z inna pompka?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.