Skocz do zawartości
Paweltattoo

Kilka pytań prostych dla posiadaczy Reefmaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka banalnych pytań:

1. Co najlepiej wstawić do koszy w pierwszej komorze? wystarczy ceramika?

2. Czy warto wymienić oryginalną pompę w odpieniaczu na New Jet?

3. Z czego wycinaliście rurkę do przedłużenia w odpieniaczu?

4. Ile lać bakterii Probidio Biodigest w ampułkach i jak często?

Wodę mam żywą, skałę żywą, piasku pół szklanki żywego drobnego( resztę wsypałem grubego suchego)

Dwie rybki pływają : Błazenek classic i Mandaryn.

Myślicie że da się bez dojrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Litr siporaxu, i drugi koszyk na jakieś inne wkłady jak węgiel itp, 3 koszyk prędzej czy później wywalisz żeby wstawić czujniki dolewki.

2. Osobiście nie zmieniałem ale czytałem że delikatnie podnosi wydajność, na początek wystarczy standardowa.

3. Tubka po tabletkach rozpuszczalnych Witamina C itp jeśli chodzi ci o komin w pudełku.

4. Przelej do strzykawki z podziałką ml , jest ich około 1ml wiec nie więcej niż 0.1 na 100l skoro ampułka jest na 1000. Ale to zależy oczywiście od stanu zbiornika itp więc można więcej.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja w 1 komorze mam w koszyku kawałki skały, w skarpecie phosguard, pura nitrateLock, oraz czujniki autodolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Opcji jest tak wiele, że ciężko wszystkie opisać. Najlepiej żeby było tam coś co stanie się domkiem dla bakterii. Ja akurat dałem 2l Siporaxu. Węgiel jedni stosują inni nie. Ja kupiłem spory worek i daje do takiej saszetki. Absorbery można dać jak jest z czymś problem osobiście mam Purigen ale chyba będzie już wymagał regeneracji.

2. Warto wymienić pompę bo zwiększy ona obieg. Na start nie jest to niezbędne ale z czasem można o tym pomyśleć.

3. Nie mam standardowego odpieńka

4. Jest sporo tematów o tym i w żadnym nie ma konkretnej odpowiedzi. Osobiści uważam, że na start można i cała ampułkę raz na tydzień a jak zbiornik zacznie się stabilizować przejść na inne.

Jeżeli dopiero wystartowałeś akwarium i już wpuściłeś dwie rybki to bardzo nie ładnie. Najprawdopodobniej zabije je amoniak i No2 podczas dojrzewania. Ale jeśli jakimś cudem przetrwają to Mandaryn na pewno zdechnie z głodu.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurke do odpieniacza można zastosować taką i dociąć sobie zeby pasowała pod samo wieczko przykrywajace

6950485_15608995_1201779806568842_43624943_o.jpg

6950486_15658887_1201779799902176_837304677_o.jpg

Pasuje idealnie dzięki uszczelce w środku


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem przedluzke z zakretki od pasty do zebow Elmex,ktorej odcialem "denko",tez pasuje idealnie :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Po pierwsze to nic nie zdechnie bo zbiornik przewiozłem cały z życiem, wodą itd. Dziś doszła trzecia rybka do parki błazenek classic. Mandaryn zjada kryl drobny mrożony i lasonogi więc nie padnie z głodu. Mam nadzieję że nie będzie dużego dojrzewania. Jakieś małe może być.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Po pierwsze to nic nie zdechnie

Nie takich już tu kozaków spotykaliśmy.

Dokładnie życia po przez prowadzące jak dla mnie to lekki hardcore.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ostatniej wypowiedzi. Piotr7 napisz dokładniej co miałeś na myśli

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ostatniej wypowiedzi. Piotr7 napisz dokładniej co miałeś na myśli

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Kolega piotr7 mial na myśli że dokładanie zwierząt po przeprowadzce to hardcore,ale pisał pewnie ze smartwona a słownik mu pozamieniał słówka,i wyszedł taki niezrozumiały babol.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego blazenka dolozylem do drugiego zeby twozyli zgrana parke. Mam trzy rybki troche skaly i zero korali. Nie sądze zeby to było dużo życia. Zbiornik chodzi już 2 tygodnie. Wcześniej działał 2lata. Wszystko przewiozłem: wodę, skałę, dwie rybki. Jedyne co dadałem to piach 1-3mm, oczywiście zostawiłem szklankę starego drobnego. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

post-23088-1482304356,35_thumb.jpg0b2c88362c2e312b2a6ce8b44183a355.jpg746db355697567f73f94a11219ce1e8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odpieniacz na chwilę obecną ładnie pieni, lecz szukam coś wydajniejszego mieszczącego się w miejscu oryginalnego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zero korali,a to korale najpierw się wkłada do akwarium,tak samo jak w słodkim,najpierw roślinki potem rybki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednego blazenka dolozylem do drugiego zeby twozyli zgrana parke. Mam trzy rybki troche skaly i zero korali. Nie sądze zeby to było dużo życia. Zbiornik chodzi już 2 tygodnie. Wcześniej działał 2lata. Wszystko przewiozłem: wodę, skałę, dwie rybki. Jedyne co dadałem to piach 1-3mm, oczywiście zostawiłem szklankę starego drobnego. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

post-23088-1482304356,35_thumb.jpg0b2c88362c2e312b2a6ce8b44183a355.jpg746db355697567f73f94a11219ce1e8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odpieniacz na chwilę obecną ładnie pieni, lecz szukam coś wydajniejszego mieszczącego się w miejscu oryginalnego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Piotr7 specjalnie dla Ciebie przesyłam ci trzy zdjęcia moich wcześniejszych zbiorników. Morski 300 litrów z wbudowanym panelem, morski 800 litrów w obiegu, roślinne 375 litrów. Wszystko po to żebyś nie myślał o mnie jako laiku :-p pozdrawiam6cf41bc7a7dcd55b135bf4ec27f864ad.jpgeef8c2497381a1e1a56a95f56ca1cce4.jpg3f421c6a19967f6341a6609d2c15ab96.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatni zbiornik 2 metrową solniczkę musiałem sprzedać bo sytuacja mnie do tego zmusiła, a Reefmaxa kupiłem okazyjnie za 400zł z wszystkim. Pytam was różne sprawy bo takiego gotowego zbiorniczka jeszcze nie miałem, nie chcę popełnić błędów. Trzeba się dzielić wiedzą, to podstawa do super zbiorników morskich. Wiem że Reefmax potrafi powalać niejednego, wcale nie trzeba wielkich zbiorników. Nie spieszę się z koralami mam czas. Nowe świetlówki muszę zamówić wcześniej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego akwarium to ja się pewnie nie doczem :)

Może na emetyturze, w każdym bądź razie gratuluję poprzednich zbiorników i mam nadzieję, że obecnego też będę mógł.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam dużych zbiorników morskich. Miałem dwu-metrowy zbiornik. Nad nim trzy lampy led, czyli 3x 120watt + pompy obiegowa, odpieniacza, reaktora, dolewki, falowniki. Powiem wam że duży zbiornik jest dla bogatych. Za sam prąd płaciłem około 400zł co drugi miesiąc, nie licząc kasy na sól którą co chwile trzeba kupować. Strasznie długo trzeba czekać żeby skały obrosły. Około 1.5 roku. Skały miałem żywej jakieś 100 kg. Ryb sporo. Jedyne co zauważyłem fajnego w dużych zbiornikach to to że można mieć kilka pokolców o których w Reefmax-ie można zapomnieć

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.