Skocz do zawartości
nano300

3x69W led + 2x54WT5 hybryda

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. chciałem zaprezentowac swoje wydanie lampy. z racji tej ze chce zmienic akwarium na wieksze powoli kompletuje sprzet i nadszedł czas własnie na lampe.Postanowiłem ze bedzie sie składała z power ledów epiled 3W oraz świetlówek t5. Co do ledów po przeglądnieciu sporej części wujka gogle postanowiłem wybrać następujące ledy do lampy

24x cool white

12x aktynika

15x royal blue

9x blue

3x uv

3x red

3x green

Natomiast świetlówki t5 2x 54w biała(giessman coral plus) oraz niebieska ati blue

Całkowity wymiar lampy 125x 40cm.ledy zasilacze kupiłem w led-byt natomiast cała reszta to dogłębne przekopanie piwnicy no i powstało takie cos.lampa posiada 4 kanały z tego 3 regulowane potencjometrami.

ledy przyklejone do 3 radiatorów 22x30x6cm nad tym zawieszone wentylatory z zasilaczy komputerowych.

Lampa nie jest jeszcze skonczona. trzeba ja dopracować oraz zamontować osłone na ledy z plexi

post-26249-0-87224300-1482274597_thumb.jpg

post-26249-0-73062600-1482274602_thumb.jpg

post-26249-0-88431300-1482274609_thumb.jpg

post-26249-0-37791200-1482274617_thumb.jpg

post-26249-0-66988900-1482274622_thumb.jpg

Edytowane przez nano300 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło fajnie :) Tylko czemu tak dużo białych ledów? Jak już to dałbym dwie niebieskie świetlówki bo będzie bardzo biało. Po za tym niebieska swietówka zrobi dobrze koralikom, chyba że fish only to wtedy git

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. narazie jak testowałem i dałem nad moje obecne akwarium to mogło by byc bardziej niebieskie, choc w porównaniu do mojego obecnego oswietlenia (2x 39w) to można powiedziec ze akwarium "świeci". co prawda ledy białe mozna skręcić potencjometrem.zastanawiam sie na dołożeniem 10x royal blue ledów albo tak jak piszesz wymiana świetlówki. w przyszłości lampa zawiśnie nad akwarium 140x50x50.

z racji tej ze miałem wiekszosc z czego zbudowana jest lampa ,profile aluminiowe odbłysniki blachy itp jak narazie wyszła 900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nano - budowałeś samemu, z jakiś planów czy czegoś? Bo szukałem po wątkach i raczej każdy wrzuca efekty... Ja nie ukrywam jestem zielony w kwestii elektroniki, ale "uczę się szybko" :D No i taką lampkę (tylko krótszą, bo mam akwa 120x60x50) sam bym spróbował zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. narazie jak testowałem i dałem nad moje obecne akwarium to mogło by byc bardziej niebieskie, choc w porównaniu do mojego obecnego oswietlenia (2x 39w) to można powiedziec ze akwarium "świeci". co prawda ledy białe mozna skręcić potencjometrem.zastanawiam sie na dołożeniem 10x royal blue ledów albo tak jak piszesz wymiana świetlówki. w przyszłości lampa zawiśnie nad akwarium 140x50x50.

z racji tej ze miałem wiekszosc z czego zbudowana jest lampa ,profile aluminiowe odbłysniki blachy itp jak narazie wyszła 900zł

Ja bym zrobił i to i to. Biała świetlówka jest bez sensu, nic nie daje koralom a w niebieskiej masz szerokie spektrum niebieskiego z czego koraliki będą zawodolone. Białe ledy świeca i tak dużo jaśniej niż niebieskie, wymień cześć białych na niebieskie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thiper - lampe budowałem samemu, a planowanie raczej na bieżąco w zależności od tego co znalazłem do zbudowania jej.od początku miałem założenie zeby to było led wspomagane t5 no i takie cos wyszło.jak narazie testuje lampe na moim obecnym akwarium lecz mam ją mocno skręconą.

Moljzesz - miałes racje, dołożyłem 11 ledów w tym 6x blue i 5x RB tak ze teraz mam 3x80W .jest lepszy efekt lecz mysle jeszcze jak napisałes nad wymianą białej swietlówki albo wymianą 6 białych ledów na niebieskie. wczoraj powiesiłem ją nad moim akwarium zeby ją wytestowac i jestem z niej bardzo zadowolony.oczywiscie mocno musiałem ja skręcic, niema porównania do mojego dotychczasowego oswietlenia (2x 39w t5 ). co do chłodzenia przy pełnym gwizdku ledów wentylator włącza sie co około 20 minut na 5-7minut. mam włącznik termiczny na 25 stopni przyklejony do radiatora klejem termoprzewodzącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie:)

Łatwiej wymienić świetlówkę a skoro dołożyłeś już niebieskich ledow to ja bym wymienił teraz jeszcze świetlówkę na niebieską, zobacz sobie narva blue 2 są tanie i dobre. Pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co robić 3 skupiska led, jak można rozłożyć na całej płaszczyźnie i będzie lepiej światło rozproszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co robić 3 skupiska led, jak można rozłożyć na całej płaszczyźnie i będzie lepiej światło rozproszone.

Teoretycznie masz rację ale przy ledach jest jeden problem, chodzi o to aby jak najskuteczniej wymieszać poszczególne barwy ledów i wtedy lepiej jest robić skupiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, w hybrydzie bym rozmiescil na calej powierzchni bo swietlowka uzupelni brak

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa była projektowana na zbiornik około350l z tym ze dno to 140x50 . początkowo przykład brałem z lampy giessman aurora a do tego doszło to ze miałem radiator o długosci tylko 66cm który pokroiłem na 3 kawałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie, kibicuje! Piękny projekt, staranne wykonanie. Faktycznie, jeszcze ładnie obudowac i będzie cudo!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozwiązałeś kwestię zasilania tej lampy? Jakie zasilacze? Drivery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.