Skocz do zawartości
Verman

Projekt akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i wesołych świąt dla wszystkich.

2 dni temu zalałem pierwsze akwarium w życiu i w dodatku morskie. Akwarium główne ma wymiary 70x60x60, komin wewnętrzny na środku tylnej ściany. szyby opti light 10mm.

Sump ma wymiary 60x50x45.

Sprzęt:

Lampa LED - TMC V2 iLumenAir 900

odpieniacz - Deltec SC1351

Pompa obiegowa - Jecod DSC-3000

Pompy cyrkulacyjne - Blau Wave Motion 4000 oraz 8000

filtr przepływowy H2O Ocean FMR75 z pompą - wypełniony węglem aktywnym

Dolewka automatyczna Blau 2 sensory

Grzałka Neva regulowana

Do tego 23kg żywej skały.

Całość zakupiona i dobrana przy pomocy sklepu eRybka Zabrze.

Od nich dostałem również gotową wodę do zalania.

Akwarium pracuje od czwartku, w planie za ok 2 tygodnie wpuszczenie ślimaków a za ok miesiąc jak warunki będą sprzyjające może ryby? zobaczymy

postaram się wrzucić fotki

Nie wiem jaka będzie jakość i sorki że odwrotnie :p

zdjęcia z dziś

post-27796-0-66958900-1482667892_thumb.jpg

post-27796-0-12906500-1482667977_thumb.jpg

post-27796-0-48997900-1482668018_thumb.jpg

post-27796-0-51459400-1482668054_thumb.jpg

post-27796-0-07222000-1482668086_thumb.jpg

post-27796-0-14899500-1482668587_thumb.jpg

post-27796-0-91547500-1482668593_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajne. Lubię oglądać takie schludne projekty. Z tym wpuszczaniem to się nie trzymaj kalendarza, a bardziej parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciekawy jestem samej lampy, bo do przyszlego troche mniejszego zbiornika planuje kupic taka sama. Opinie milie widziane, a projekt fajny przemyslany :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa dobrana przez pracownika sklepu, Fajna, w pełni automatyczna naśladuje wschody zachody burze itd. Moc można dostosować do korali i ryb, przynajmniej taka informacja z zakresem mocy jest w instrukcji. Nad projektem, dorobieniem szafki pod meble w pokoju ( wymóg małżonki że wszystko musi być takie same) pracowałem trochę czasu. Ale samo zrobienie to dwa dni pracy czystej przyjemności :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że du... zawracam ale dajcie info jak długo mam naświetlac zbiornik w ciągu dnia. Narazie robię to tak jak było w programie lampy tj. Od 5 do 23 z różnym natężeniem symulujacym położenie słońca. Nie wiem czy to nie za długo. Akarium zalane dopiero 4 dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, sump zupełnie niefunkcjonalny.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegroda pogania przegrodę i bardzo ciasno się zrobilo.

W przedostatniej komorze dałbym już siporax ;) niech sie rodzi w nim życie


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij te trzy srodkowe przegrody. Będziesz miał miejsce na siporax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump projektu Pana u którego zamawiałem całość. Zobaczymy jak się będzie to sprawdzało. W miarę potrzeby będę kombinował i zmieniał. Może uda się upchnać siporax do jednej z przegród która mam. :D ale dziękuję za komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za szkło? Priv


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem przedostatnią komorę sumpa siporaxem tak jak radzil kolega Morfeusz i Jarek. Tylko 2 litry bo nie wiedziałem ile wejdzie. Jeszcze minium 2 muszę dokupić.Na piasku i skałach pojawia się rdzawy nalot wygląda na okrzemke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Małe zmiany w sumpie. uzupełniłem do pełna jedną z komór siporaxem oraz dodałem filtr przepływowy z biopeletkami. wymieszane np i aio.

post-27796-0-86893500-1483373225_thumb.jpg

Edytowane przez Verman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej! Małe zmiany w sumpie. uzupełniłem do pełna jedną z komór siporaxem oraz dodałem filtr przepływowy z biopeletkami. wymieszane np i aio.
s jak bedziesz ten siporax czyścił będzie ci tam syf się zbierać a siporax trzeba co jakiś czas wyciągnąć i przepłukać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo tego nie przemyślałem. Ale coś wymyślę. :)

Może to nie będzie tak często

Już wiem następnym razem poprzeciagam to wszystko przez żyłkę wędkarska. Parę takich pętelek i będzie git!

Edytowane przez Verman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plecionke na szczupaki. Myślę że wytrzyma. Zrobię test i będę informował jak się będzie to spisywac. Ale dopiero przy pierwszym czyszczeniu to przerobie

Edytowane przez Verman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest sklejenie w "blok" o wymiarach komory .Bez problemu wyciągasz i ekspresowo płuczesz np: w wodzie z podmiany .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrym rozwiązaniem jest sklejenie w "blok" o wymiarach komory .Bez problemu wyciągasz i ekspresowo płuczesz np: w wodzie z podmiany .
a czym to skleić ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za dobry pomysł ! Jak masz litr siporaxu może ok ! 10/15 to już problem ,zrobić skrzynkę z kratki lastrowej i po kłopocie trwałe i wygodne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pomysł super ale raczej nie w tym setupie. Kolega ma siporax tylko miedzy przegrodami (wg zdjęć) na koszyk z taka ilością raczej nie ma miejsca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super ale raczej nie w tym setupie. Kolega ma siporax tylko miedzy przegrodami (wg zdjęć) na koszyk z taka ilością raczej nie ma miejsca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wyciac środkową przegrodę i będzie git i tak woda płynie dołem a to może być za słaby przepływ wody dla złoża siporaxu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej jak mamy , lub jaki się sprawdzi w naszych rękach .Cyjanoakrylowy żel , jak się spieszy ,silikon akwarystyczny , miliput .

Na forum w kilku tematach można znaleźć tak sklejony .Jak dla nie ma jeszcze jedną zaletę , jak to wyjdzie w miarę równo dużo mniej syfu się w tym osadza .

A w brew pozorom szybko idzie np: przy pomocy kątownika .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.