Skocz do zawartości
Olaf Nowicki

Koralowce w słabej formie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz wolną lampkę możesz na jakiś czas dołożyć .Choć problemy to przekarmianie i na tym etapie mało to zmieni .Widać po zbiorniku że treści pokarmowych masa i system nie wyrabia , wręcz cofa się .

Jest kilka zbiorników opisanych na forum gdzie minimalizm był drogą do sukcesu .

Może fito rozbuja życie .

Witam,

Chciałbym wznowić temat, przeczytałem wcześniejsze posty ale proszę o przeanalizowanie mojego przypadku i zerknięcie na zdjęcia. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem początkującym akwarystą i mam olbrzymie braki wiedzy. Staram się to nadrobić i chętnie poczytam polecane artykuły jak i książki. Niestety w chwili obecnej potrzebuje szybkiej pomocy :-)

Coś dziwnego zaczęło dziać się z moimi dwoma koralowcami(euphylie), jeden zaczął gnić, a drugi minimalnie się zmniejszył i skamieniał. Proszę o informację czy na tym etapie rozwoju choroby można je jeszcze uratować, jak tak to co mam zrobić? Czytałem o kąpielach i odcięciu elementu chorego ale w przypadku jednego z nich jest już chyba za późno ? :-( Inaczej sprawa wygląda z drugim koralowcem, tamten ma część skamieniała i z niej wystają jakieś rurki które oddychają? wysuwa się coś takiego białego jakby rurówka. Niestety chyba od drugiej strony zaczyna tworzyć się jakaś garaletka ale w minimalnej ilości i dalej się otwiera i wygląda w miarę OK.

Ostatnio w moim akwarium dzieją się cuda, powstało dużo aiptasia ale je zwalczyłem. Nagle pojawiły się czarne i białe slimaki bez skorupek i strasznie szybko urosły. Wychodzą tylko w nocy i są wielkości paznokcia.

Moja obsada to: 4 błazenki, 2 kardynały, 2 garbiki, 1 mandaryn( strasznie urósł przez 3 miesiące), 1 ślimak Turbo snail i cała masa bez skorupki które same się wytworzyły.

Nie wiem co jeszcze mogę dopowiedzieć, przesyłam fotki i w razie uwag proszę pisać.

Oczywiście jak zobaczyłem problem to od razu zrobiłem testy i chyba wszystko jest OK:

Mg - 1200

Ca - 440

NH4- poniżej 0,25

PO4 - 0

NO3 - mam dziwny test i ciężko go odczytać ale 10 lub może nawet 5

post-27854-0-63379100-1483609563_thumb.jpg

post-27854-0-37111600-1483609564_thumb.jpg

post-27854-0-30469500-1483610408_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym zwalczałeś aiptasie ??

Nie przesadziłeś z jakimiś środkami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym zwalczałeś aiptasie ??

Nie przesadziłeś z jakimiś środkami ??

Hej,

Ostatnio dodałem troszkę witamin 7 ampułek Coral Vits, było to na pewno kilka dni przed chorobą. Aiptasie zwalczam środkiem aiptasia-x. Zawsze wyłączam wiatraczki i z tego co pamietam nie było ich raczej koło tych koralowców. Zwiększyłem też ilość podawanego pokarmu dla koralowców na 4 krople 2x w tygodniu. Pokarm w tubce nie pamietam nazwy ale trzyma sie ją w lodówce. Kupiłem też zestaw Kent Marine Starter Kit, trzy preparaty ale jeszcze ich nie użyłem bo wyniki chyba mam OK?

W grudniu miałem też przerwę w oświetleniu 2dni, potem załatwiłem lampę zastępcza i korale miały dużo mniej światła ale akurat te były wysoko i tego nie odczuły.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pierwszego tematu.
Wszystko chyba idzie w dobra stronę. Koralowce w trochę lepszej formie. Odpieniacz działa. Wcześniej był na kostkę ale trochę wydawał mi sie słaby i kupiłem tunze 9001. Codziennie wylewam około 3/4 kubka prawie czarnej wody.

Bakterie pro bio S + pożywka

Mam jeszcze pytanie odnosnie podmian. Podmieniać normalnie około 10% na tydzień. Czy zwiększyć te podmiany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Olaf Nowicki napisał:


Mam jeszcze pytanie odnosnie podmian. Podmieniać normalnie około 10% na tydzień. Czy zwiększyć te podmiany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

10% na tydzień  w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Może trochę głupie, ale nie jestem pewien czy dobrze rozpoznaje. Czy to cyjano? 7298eb76983b9b3440426902017a2dc1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz dać zdjęcia w bardziej białym oświetleniu, bo w tym niebieskim to słabo widać co to jest?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cjano masz odpowiedz czemu koralowce maja sie gorzej az dziwi mnie ze ten jeszcze polipuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać dobrze, że to cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.