Skocz do zawartości
piotr7

Reefmaster LED - stare/nowe problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,,

Rozważam zakup Reefmaster LED 105L, o ile na temat problemów/niedociągnięć Reefmaxa znalazłem sporo informacji, to o Reefmasterze juz mniej. Chciałbym zapytać głównie o:

1. Awaryjność pokrywy, w poprzednim leciały stateczniki, czasem układ sterowania, zmieniiło się coś?

2. Awaryjność ogólna i inne niedoróbki typu: przecierające się kable itp

3. Odpieniacz: ten sam model (średnio wydajny)? Jak się usuwa "urobek"?

4. Jak z ogólną głośnością? Może stać w sypialni?

5. O czymś jescze powinienem wiedzieć w kwestii kłopotów w eksploatacij?

Pozdrawiam,

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od miesiąca więc dużo nie powiem ale wiem jedno. Pokrywa (wiatraczki) jest bardzo cicha. O wiele cichsza niż w wersji z T5.

Odpieniacz ten sam co zawsze z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reefmastera led od ponad 3 miesięcy i prócz standardowych niedociągnięć nic go nie wyróżnia, ledy wg mnie są za słabe i będę dokładał dodatkowe diy w pokrywę.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pvlik jak oni rozwiązali zamontowanie tych modółów led...bo doczytałem ze są 3 moduły po 2 diody 6W...

Faktycznie 36W furrory nie robi ja do swojego na T5 dokładałem ostatnio diody COB 2 x10W

co do głośności to pewnie głośniejsza będzie woda spadająca do 1 komory niż te wentylatory( które zawsze można wymienić na dużo cichsze )


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam 3 lata wersje t5 i żadnych problemów z pokrywą i statecznikami itp. A jeżeli chodzi o głośność wiatraczków. Są głośniejsze jak zajdą kurzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pvlik jak oni rozwiązali zamontowanie tych modółów led...bo doczytałem ze są 3 moduły po 2 diody 6W...

Faktycznie 36W furrory nie robi ja do swojego na T5 dokładałem ostatnio diody COB 2 x10W

co do głośności to pewnie głośniejsza będzie woda spadająca do 1 komory niż te wentylatory( które zawsze można wymienić na dużo cichsze )

To są 3 rury w których są po 2 moduły led jak na tej fotce z google: http://sklep.acropora.pl/userdata/gfx/63491e2294c2226154dd83f324dce24c.jpg

W środek i na przód będę dokładał cree na radiatorze i zrobię sobie sterowanie z arduino.

Wiatraczki są wg mnie głośne, można je wymienić lub spowolnić rezystorem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już musiał reklamować Reefmastera Led i z jakiej przyczyny?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oświetlenie to był gdzieś o tym temat ale znaleźć nie mogę. Chodzi o to że w ledowej wersji reefmastera kolory są trochę zbyt białawe ale sprawę rozwiązuje dodanie modułu: "aquael leddy tube actinic 6W" który wystarczy przykleić do pokrywy (idealnie pasuje) i świeci bardzo ładnie no podobno mocniej. Sam aktualnie dokupiłem moduł i czekam właśnie aż przyjdzie.

A jeżeli chodzi o wiatraczki to jeżeli ktoś by chciał jeszcze bardziej ciche to tak się składa, że akurat wystawiłem na sprzedaż komplet nowych polecanych jako chyba najcichszych na rynku (plany się kiedyś zmieniły więc nigdy ich nie użyłem):

http://nano-reef.pl/topic/91234-s-4x-scythe-mini-kaze-oraz-grzebien/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się go podłącza do sterowania Reefmastera czy trzeba mieć osobny zegar?

Jak tak patrzę na moce tych LEDów to nie wiem czy nie lepiej by pomyśleć nad dołożeniem oryginalnego modułu LED w Reefmastera, wtedy byłoby +12W.

Tylko czy można to gdzieś kupić i jak jest zasilane?

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupić można u dystrybutora, można też w ten sposób zmienić białą na aktynikę, ale z dołożeniem będzie problem,te belki mają formę swietlowki, ale nie ma stateczników a wyprowadzenia z układu sterujacego (i gniazda belek) są 3 i wątpię żeby mogły pociągnąć dwie belki na jednym wyprowadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś się go podłącza do sterowania Reefmastera czy trzeba mieć osobny zegar?

Jak tak patrzę na moce tych LEDów to nie wiem czy nie lepiej by pomyśleć nad dołożeniem oryginalnego modułu LED w Reefmastera, wtedy byłoby +12W.

Tylko czy można to gdzieś kupić i jak jest zasilane?

P.

Tak trzeba by było podłączyć go na osobnym zasilaniu i zegarze. Dlatego lepiej dołożyć diy z diodami blue, rblue i white na osobnych sterowanych kanałach, wtedy będziesz mógł dostosować sobie barwę światła i będzie więcej W niż w standardzie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rocznym egzemplarzu:

Cześć wszystkim,,

1.2. Są ledy więc nie ma problemów ze statecznikami. Sterownie niedorobione, (ogólnie sprawy kompatybilności - na 100% nie powinno mieć to urządzenie CE zgodnie z normami). Pomiar temperatury szaleje co wpływa na włączanie się (i ciągłą pracę) wiatraczka. Jena listwa led padła po pół roku (ta aktyniczna) - koszt wymiany grubo ponad 100zł - nie wymieniłem tylko zbudowałem swoją lampę i podpiłem się pod oryginalne sterowanie. Wiatraczki - bardzo głośne - dodatkowo w 2 skończyły się łożyska - wymienione na kaze.

Ogólnie ledy są źle zaprojektowane (jestem elektronikiem) i zbyt słabo chłodzone.

3. Odpieniacz: - jak dla mnie ok, trzeba doglądać - raz na 2 dni wywalam ok 75ml zielonej cieczy,

4. Po wymianie wiatraczków - tak (jeszcze zależy o których godzinach świecisz)

5. Jak dla mnie ciężko się czyści panel z tyłu. Odkleiła się też rączka od szyby pod pokrywą i pokrywa wpadła do wody - na szczęście bez szkód.


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.