Skocz do zawartości
Marqo

Czyszczenie refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Czyścić w jakiś sposób refugium? Rozumiem, że to co leży na dnie to należy odessac przy podmiance. Co z syfem, który utknął pomiędzy spaghetti? Mieszać? Wtedy cały syf leci do następnej komory, przepływ od doły i zatyka się na siporaxie.

9963d292d5ac498bd0bf60f8417ef4a9.jpg

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zatrzymać obieg

wyjąć i przepłukać w wodzie z podmianki, a z dna odsysać po wyjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć obieg, wytrzepać/wypłukać glona, nadmiar wywalić, poczekać aż syf opadnie no i odessać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odessac czesc wody przy podmianie do wiadra wsadzic tam glony wypłukac z syfu i czysciutkie wsadzic spowrotem:) et voila:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie brudne masz te glony. Powinno się systematycznie wyrzucać większą część i pozostawić miejsce na wzrost. A Ty masz pułapkę na syf.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę zrobić porządek. Jutro zabieram się za robienie koszyka na glony. Łatwiej będzie czyścić. Cześć glonów faktycznie lepiej będzie usunąć.

Podziękował

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w koszykach to powinna być ta ceramika. Glony niekoniecznie. Przecież łatwo je wyjąć i oderwać niewielka część.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj udało mi się zabrać za spaghetti. Nie podejrzewałem , że tyle mogło tam narosnąć . Wszystko gęsto zbite. Dużą część wyrzuciłem. Pytanko , ile tego teraz zostawić ? Jeśli nie koszyk to może kratka rastrowa do refugium ? Poprzeplatać glony przez kratkę i w razie czyszczenia wyciągamy kratkę i przycinamy nożyczkami.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2017 o 10:31, Marqo napisał:

Dopiero wczoraj udało mi się zabrać za spaghetti. Nie podejrzewałem , że tyle mogło tam narosnąć . Wszystko gęsto zbite. Dużą część wyrzuciłem. Pytanko , ile tego teraz zostawić ? Jeśli nie koszyk to może kratka rastrowa do refugium ? Poprzeplatać glony przez kratkę i w razie czyszczenia wyciągamy kratkę i przycinamy nożyczkami.

A to nie będzie dodatkowa robota i utrudnianie sobie życia ? bez kratki wyjmiesz przemyjesz jak (skarpetki) i po robocie. Powywalaj te najstarsze a zostaw świeże przyrosty wmiarę luzno rozłożone 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawiam luzem. W wolnym czasie wystrugalem koszyk na siporax.

DSC_0522.thumb.jpeg.b87effd4669e4a3f6c9cDSC_0521.thumb.jpeg.569c0cdf900e60032220

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło. górę można wywalić bo zamykanie nie jest do niczego potrzebne. i kropelką posklejać będzie estetyczniej ;)

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax upakowany do koszyka. Glon w objętości ok 3/4 do kosza. Reszta wypłukana w wodzie z podmianki . ...Syfu było tam..szkoda gadać. Trzeba częściej tam zaglądać i nie doprowadzić do zbicia glona , pułapka na syf się robi.

 

Stosujecie u siebie odmulacze do podłoża ? Tak sobie pomyślałem aby w ten sposób odmulać sumpa z zalegających na dnie detrusu.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ddetrytus to samo dobro,tam zycia pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło w kubeł.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.