Skocz do zawartości
Koper

filtr przepływowy a kubełek

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, obecnie mam akwarium bez sumpa, filtracja oparta na juwel bioflow + deltec mce 600 i tak się zastanawiam, w juwelku siporax do pełna i purigen nic więcej, jednak zajmuje miejsce w akwarium i dostęp do niego dość utrudniony (akwarium trigon, stoi w rogu, ręki brakuje:)) zastanawiałem się nad filterkiem przepływowym ale przypomniałem sobie o kubełku kury stoi sobie już drugi rok, wiem, że nie używa się kubełków w morskim, ale przecież od filtra przepływowego kubełek się niewiele różni, zasada działania jest identyczna... może zastosować kubeł zamiast bioflow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zasada działania jest identyczna filtr przepływowy ma zasilanie z dołu i pompa wpycha do niego wodę dzięki czemu nie osadza się na dnie syf w kubełku pompa jest na górze zasysa wodę z kubła i nie da rady zassać osadu z dna filtra. Możesz zastosować kubeł tylko musisz go dość często czyścic daj jakiś prefiltr na wloty który pewnie będzie trzeba wymieniać max raz na 2 dni i otworzenie kubełka raz w tygodniu przy podmianie i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić in z out i gotowe... O ile podobnie jak w multikani przez cały filtr idzie rurka z dna do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić in z out i gotowe... O ile podobnie jak w multikani przez cały filtr idzie rurka z dna do góry.

Mini kani nie jest typowym filtrem kubełkowym on ma osobno pompę i bardziej przypomina filtr przepływowy, w standardowym filtrze kubełkowym nie da się zamienić in z out

Edytowane przez adrian1281 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić in z out i gotowe... O ile podobnie jak w multikani przez cały filtr idzie rurka z dna do góry.

Kubełek -Zazwyczaj wbudowana pompa- nie bardzo można odwrócić.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek to tetra ex 700 o ile dobrze pamiętam tam przepływ jest od dołu do góry. z prefiltrem mam złe wspomnienia, kiedyś zastosowałem, jeszcze w słodkim, zapchał się i zajeździłem wirnik:( rozważam wlot obok wylotu z odpieniacza, czyszczenie przy podmianach w moim przypadku co dwa tygodnie:) powinno dać rade, ewentualnie mam jeszcze pompe aquabee 2000 z walniętym wirnikiem, może wymienić winik, wyjąć wirnik z tetry i zastosować aquabee jako napęd, będzie większy przepływ i syf nie powinien się osadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheimy tez lecą od dołu do góry

i z reguły sa na ceramicznych oskach wirnikach

jak coś mam 2213 na sprzedaz


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubeł czy Multikani czy inne ustrojstwa czyści się bardzo prosto. Woda stop, bełtanie kubłem i woda start wylot do miski .Raz na miesiąc przy podmianie i bajka .Jedyny problem to , brak zasilania = brak tlenu w kuble = problemy .Ale czy aby na pewno , wstyd się przyznać ale zdarzyło mi się już nie raz nie włączyć po karmieniu i tak sobie ponad 16H stał .Po włączeniu żadnych zaobserwowanych zmian .

Oczywiście w środku tylko węgiel i ceramika .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie pisze o ryzyku awarii prądu w przypadku "morskiego" filtra przepływowego. Przecież jak coś walnie to w nich również woda stoi.

Co do przepływu to chyba tam chodzi o to żeby za duży to on nie był i mieszał delikatnie. Patent na wlot obok odpieniacza super bo bakteriom przyda się dobrze natleniona woda.

Jednym słowem działać! Ja sam teraz żałuje że się pozbyłem trzy segmentowego multikani, gdybym dalej go miał to z pewnością bym używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze w stopce nie wypisales danych o akwarium i sprzecie, bo jesli akwa nie jest zbyt duze, to Deltec z nim sobie poradzi i nie bedziesz potrzebowal zadnych innych filtrow. No ale jesli masz z 500 litrow...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium juwel 190l, filtr bioflow, deltec mce 600, 2xaquel cyrkultor 2600, lampa led diy ok 100W i to na chwile obecną ogół sprzętu. Chcialbym boflow zastąpić zewnętrznym, dorzucić troche siporexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kubełek jbla a w nim matrix sachema i pellety aio w skarpecie. Wszystko śmiga og września i jest super. NO3 i PO4 niemierzalne.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek to tetra ex 700 ...

...powinno dać rade, ewentualnie mam jeszcze pompe aquabee 2000 z walniętym wirnikiem, może wymienić winik, wyjąć wirnik z tetry i zastosować aquabee jako napęd, będzie większy przepływ i syf nie powinien się osadzać.

no nie wiem, wydaje się to (zmiana wirnika) "trochę" kosmiczne.

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chdziło mi o zmiane wirnika ale o jego wywalenie, a aquabee zapiąć na wężach:) u mnie no3 i po4 również niewykrywale ale z glonami jeszcze walcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, zapięcie na wężu, nie wiem, czy ktoś już kombinował w tym kierunku, ciekawe, będę obserwował (!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinował:) ale w slodkich jest to dość popularne, szczegulnie w malawi przepływ potrzebny jest wiekszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o słone :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.