Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zbiornik od X.2017 i taka uboga obsada?
Celowo tak wolno zasiedlasz czy zdarzyły się jakieś przykre historie?
Ja oceniasz te radiony ecotecha?

W sumie to kilka rzeczy. Zdarzyly sie przygody. Parametry mi polecialy przy walce z ospą i kilka korali musialem wyrzucic. Plus zmiana pracy i male dziecko odsunely moją uwage na jakis czas. Ponadto kase raczej inwestowalem w zaplecze: lampa refugium, dozownik, hanki, itp. W sumie, to do wakacji planuje zasiedlić juz porządnie akwarium.

Co do Radionow, super. Jestem bardzo zadowolony. Ich możliwości w zakresie kontroli mocy i barwy są niesamowite.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, afgi napisał:


W sumie to kilka rzeczy. Zdarzyly sie przygody. Parametry mi polecialy przy walce z ospą i kilka korali musialem wyrzucic. Plus zmiana pracy i male dziecko odsunely moją uwage na jakis czas. Ponadto kase raczej inwestowalem w zaplecze: lampa refugium, dozownik, hanki, itp. W sumie, to do wakacji planuje zasiedlić juz porządnie akwarium.

Co do Radionow, super. Jestem bardzo zadowolony. Ich możliwości w zakresie kontroli mocy i barwy są niesamowite.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to przykre, ja chyba bym się nie mógł doczekać i patrzeć na puste akwarium.

interesuje mnie właśnie jak po długim czasie korale, głównie spsy wyglądają pod tymi radionami. Czytałem że chwalą te lampy na zagranicznych forach


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, grzegorz.k napisał:

No to przykre, ja chyba bym się nie mógł doczekać i patrzeć na puste akwarium.

interesuje mnie właśnie jak po długim czasie korale, głównie spsy wyglądają pod tymi radionami. Czytałem że chwalą te lampy na zagranicznych forach

Na forach zagranicznych jest wiele SPSowych baniaczków z radionami. Ale warunkiem jest bardzo wysokie zawieszenie kilku sztuk, 40-50 cm nad taflą wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forach zagranicznych jest wiele SPSowych baniaczków z radionami. Ale warunkiem jest bardzo wysokie zawieszenie kilku sztuk, 40-50 cm nad taflą wody. 

Orginalne uchwyty, nie posiadające wertykalnej regulacji, utrymują na wysokosci jak na zdjeciu. Można je też podwiesić

Niektore zagraniczne sklepy mają osobne akwaria dla LED-owych korali i T5. Chodzi o to, aby aklimatyzacja przechodziła łagodniej.

Dla mnie, gdzie sporo mnie nie ma w domu, obsluga mobilna i regulacja orzez internet oraz brak koniecznisci wymiany swietlowek, są bezcenne :)

fa9c4c2623227a4ada9ba6608fc184d9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 14:56, afgi napisał:

cześć,

 

czy ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem grawitacyjnego przelewanie wody z pojemnika na dolewkę do akwarium/sumpa. Chodzi o to, że w momencie jak uzupełnię wodę w pojemniku na dolewkę (która stoi obok sumpa) i naleje więcej wody niż jest w sumpie, to woda bedzie się przelewać z pojemnika na dolewkę do sumpa, aż do momentu wyrównania poziomu. Dzieje sie to od razu po pierwszym uruchomieniu ATO.

Sam mam kilka pomysłów, ale chciałbym wysłuchac Waszych. Moje pomysły, to:

  • dziurka w najwyższym punkcie przewodu - ale w tym przypadku może woda wylatywac nie tą dziurką :)
  • w najwyższym punkcie przewodu z pompy w pojemniku dolewki do  sumpa, umieszczę trójnik z podłączonym zaworem przeciwzwrotnym - pozwoli mi to na niewypuszczenie wody, a wpuszczenie powietrza - co pozwoli zmniejszyć ciśnienie i uniknę grawitacyjnego przelewania

dzieki za Wasze pomysły :)

Cześć @afgi 

Trochę czasu minęło i możliwe, że poradziłeś sobie z tym problemem, ale może czysto informacyjnie przedstawię Ci pomysł jaki u siebie zastosowałem. Sam mam dość wysoki zbiornik na dolewkę tak aby mieściło mi się w nim wody RO na 2 tygodnie i szkoda mi było marnować prawie 1/3 pustego zbiornika.

Rozwiązałem to podobnie do twojego pierwszego pomysłu i to dość prosto - zrobiłem wysoką dziurkę i włożyłem wężyk dolewki w trochę większą rurkę pcv. Dzięki temu co prawda woda wylewa się minimalnie przez tą dziurkę, która odpowietrza wężyk ale wszystko spływa od wewnątrz rurki pcv. Proste rozwiązanie a nie trzeba kombinować ze zmienianiem komór itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2019 o 20:38, CzaQ napisał:

Cześć @afgi 

Trochę czasu minęło i możliwe, że poradziłeś sobie z tym problemem, ale może czysto informacyjnie przedstawię Ci pomysł jaki u siebie zastosowałem. Sam mam dość wysoki zbiornik na dolewkę tak aby mieściło mi się w nim wody RO na 2 tygodnie i szkoda mi było marnować prawie 1/3 pustego zbiornika.

Rozwiązałem to podobnie do twojego pierwszego pomysłu i to dość prosto - zrobiłem wysoką dziurkę i włożyłem wężyk dolewki w trochę większą rurkę pcv. Dzięki temu co prawda woda wylewa się minimalnie przez tą dziurkę, która odpowietrza wężyk ale wszystko spływa od wewnątrz rurki pcv. Proste rozwiązanie a nie trzeba kombinować ze zmienianiem komór itp. ;)

dzięki za info. Jeszcze tego nie ruszylem. tzn. dałem wężyk teochę wyżej, wcisnąłem go pomiędzy PCV i sufit szafki. Jest to doraźne rozwiązanie. Spróbuje rozwiązać to z tym trójnikiem albo (Plan B ) wsadzić weżyk w rurę PCV spływ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek
91c9522c15da106c4af513ce9da2c982.jpg

17a71e0c879794e0a16efe6dc361531a.jpg

7555db23a693ea85894b35c7d2b7c1ef.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy ktos moze prosze skomentowac wynik testu ICP?

Dzieki

2ef61ab05d7ac386bdea2fe44f547eb9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, afgi napisał:

Czy ktos moze prosze skomentowac wynik testu ICP?

Jakieś problemy z koralowcami masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żelaza brak, wapń ciut wysoki. PO4 prawie 0,2 - dosyć wysoko, ale ty masz głównie LPS to nie jest to wielki problem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś problemy z koralowcami masz?

Bardzo wolno rosną, ale ogolnie jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Żelaza brak, wapń ciut wysoki. PO4 prawie 0,2 - dosyć wysoko, ale ty masz głównie LPS to nie jest to wielki problem.

Michał, żelazo zamówiłem juz z brightwella. Refugium mi wysysa.

Wapn - troche balling mi sie źle zrobil. KH sie nie rozpuściło, a mierze głównie to. Dozowalem wiecej KH i tym samym wapnia

PO4 faktycznie wysoki, chociaz hanka zmierzyla 16 tego samego dnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko nad akwarium masz lampę ?

Mierzysz jakoś pH może?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wysoko nad akwarium masz lampę ?

Mierzysz jakoś pH może?

Mam Radiona okolo 21 cm, ustawione na 60%.

 

PH test skonczyl mi sie kilka miesiecy temu i caly czas zapominam kupic, ale zwykle bylo kolo 7.8. Dodatkowo mam ustawioną lampe nad refugium na przemian z skwarium

 

Czemu pytasz?

 

Edit: juz wiem czemu pytasz :)

http://

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91ba6a4e797fdc0c1918979ed7ab42e8.jpg
fafbe488ebb322a434259900fe9b15ca.jpg
f965ddab184d385dd7cc659b98568eb5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak tam czyściutko ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam czyściutko ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Wiadomo.
Chociaz miesiac temu dziecko wsypalo mi cale opakowanie platków do akwarium, jakies 300 gram :) mialem różową wode :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.