Skocz do zawartości
wacik80

Akwarium 70x70x50 - dobór lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zamierzam w niedługim czasie urządzić akwarium - kostkę o wymiarach 70x70x50 cm.

Praktycznie mam wszystko skompletowane prócz lampy. 

Mam na uwadze lampę niemieckiej firmy Ocean Light LED TWIN o mocy 2 x 36 W.

Bardzo proszę o porady, czy taka lampa na spokojnie wystarczy do oświetlenia całej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna taka lampa to za mało jeśli chodzi o moc. Musisz dać dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna KELO to za mało na taki zbiornik, bo ona ma rzeczywistej mocy coś około 80W. Ale jeśli ma oświetlać tylko środek akwarium to moim zdaniem powinna wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zbiornik 80cm długi mam 2 Kelo ale spokojnie dadzą radę w zbiorniku 100cm bo taki planuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym brała do siebie to Kessil 360w. Jedna sztuka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Areya napisał:

Gdybym brała do siebie to Kessil 360w. Jedna sztuka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

jedna będzie mało - w/g opisu "sklepowego" A360W: pokrycie powierzchni światłem o średnicy do 60.96cm 

czyli biorąc poprawkę ... no słowem boki niedoświetlone
a widzę kolega celuje w kwotę poniżej 1 tyś. ... a nie ponad 2 tyś (doliczając uchwyty i sterownik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja. To polece DIY. Wyjdzie w sam raz. Mam obecnie na testach chinke 165w z wifi i też fajna opcja za jakieś 620 zł bodajże.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dziekuje za wszystkie uwagi i propozycje.

Rowniez uwazam, ze jedna lampka Kessil A360W nie oswietli mi calosci. Zdecydowalem sie na zakup TMC V2 iLumen Air 900, ktora mam nadzieje spelni moje oczekiwania. 

Do konca miesiaca akwarium bedzie skonczone, czekam na szkielko i szafke. 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.