Skocz do zawartości
AdrianUK

70w razor, opti white 27l na mini maxi ukwialy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam trochę czasu a więc mogę pokazać w końcu trochę zdjęć mojej nano rafki.

Jest to kostka 27l z szybki opti white

Krótko o niej ;)

Oświetlenie Razor 70w ustawiony na kilka procent- wschód slonca, zachód i tak dalej.

Filtracja versamax FZN-3

Mini grzałka aquaela 25w wbudowana do komory filtracyjnej

Cyrkulacja Hydor Koralia Evolution 900 

Żywa skała - dobrze odgazowana ( akwarium od pierwszego dnia nie posiadało nigdy glonów oraz innych plag ) ok4-5kg

Żywy piach ok 2kg

Jako filtracja tylko Siporax

Akwarium bezproblemowe, w chwili obecnej jeszcze lps, i miekasy. Powoli zmieniana obsada na zbiornik z ukwialami mini maxi, w tej chwili tylko 3 szt - czekam az sie zrobi miejsce na nie, i zaczynamy kolekcjonowac. 

Reszta obsady to 2 krewetki, debelius oraz lysmata amboinensis,  lybia edmondsoni, kilka pustelników, slimakow oraz jedna rybka strawberry gramma - swoja droga bardzo ciekawa i madra. 

Jako ze szklo ma byc na ukwialy oczywiscie beda krewetki tanczace, kraby ukwialowe oraz krewetki. Mysle ze w ciagu kilku tygodni dodam nowe ciekawe zdjecia, tymczasem pozdrawiam Adrian.

Podmiany raz w tyg ok 3l.

14800924_659442310897737_2116596036_n.jpg

14795934_659442277564407_447708438_o.jpg

2.jpg

 

1.jpg

Edytowane przez AdrianUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już myślałem nad tymi ukwiałami do swojego akwarium. Możesz napisać gdzie je można kupić,? Bo w znanych sklepach to rzadko się trafiają, a jak już są to mało kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł powodzenia z ukwiałami, parka krabów porcelanowych będzie w nich fajnie wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, maciej01 napisał:

Kiedyś już myślałem nad tymi ukwiałami do swojego akwarium. Możesz napisać gdzie je można kupić,? Bo w znanych sklepach to rzadko się trafiają, a jak już są to mało kolorowe.

mieszkam w anglii, tutaj troszke latwiej chyba o mini maxi ;)

 

Jesli wszystko dobrze pójdzie jutro do akwarium trafia kolejne 4szt ukwialow :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wspominalem, do akwa mialo dojsc kilka szt ukwialow. Tak tez sie stalo, narazie lacznie 8szt - kazdy w innym kolorze, czekam na kolejne dostawy ;) niestety fotograf ze mnie zaden hehe

16122346_709636382544996_739355697_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz miejsca braknie :D . Ale jak by co lampę do większego masz , fajnie wygląda nad ta bańką :D .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakiej średnicy są te ukwiały, bo na zdjęciu ogólnym z pierwszego posta ciężko je zauważyć?

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładne ukwiały, napisz jaki jest koszt takich zwierzaków w UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, maciej01 napisał:

Możesz napisać jakiej średnicy są te ukwiały, bo na zdjęciu ogólnym z pierwszego posta ciężko je zauważyć?

 

 

Na pierwszym zdjeciu ogolnym akwa podczas startu bez ukwialow. Ogolnie rozmiary od 4cm do kilkunastu centymetrow, rosna szybko ;)

 

10 godzin temu, zipke napisał:

Bardzo ładne ukwiały, napisz jaki jest koszt takich zwierzaków w UK

Cena w zaleznosci od koloru, niech to w chwili obecnej zostanie mala tajemnica. W niedlugim czasie bede staral sie cos sprowadzic do Polski, wlasnie poznalem odpowiedniego czlowieka :rolleyes: przy okazji pochwale sie petarda :P

22222222222.jpg

333333.jpg

444444444444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po prostu byłem ciekaw czy więcej niż te 20-30 funtów z oferty eBay:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim wydaniu magazynu KORAL nr1/2013 jest coś niecoś o tych ukwiałach. Piszą tam że wystarczy przeciąć ukwiała przez środek i masz dwa. To może zajmiesz się rozmnażanie tych ukwiałów i sprowadzaniem do Polski?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20/01/2017 o 21:58, zipke napisał:

Po prostu byłem ciekaw czy więcej niż te 20-30 funtów z oferty eBay:)

Niestety ukwialy po 20f czasem nie zadawalaja oka, wiec cena raczej troszke wieksza ale chyba nie powala :) 

 

Dnia 20/01/2017 o 23:40, maciej01 napisał:

W polskim wydaniu magazynu KORAL nr1/2013 jest coś niecoś o tych ukwiałach. Piszą tam że wystarczy przeciąć ukwiała przez środek i masz dwa. To może zajmiesz się rozmnażanie tych ukwiałów i sprowadzaniem do Polski?

 

 

 

 

 

 

od zawsze bardzo interesowal mnie ten gatunek, z powodu bezproblemowego utrzymania jak i pieknego wygladu :rolleyes:jednak najwazniejsze jest to ze prawie kazdy ukwial jest inny, bardzo kolorowy - bynajmniej wiekszosc:rolleyes: co do rozmnazania, tak wiem ze bardzo latwo jest ten ukwial podzielic, i moze gdy zdobede odpowiednia ilosc przekona mnie to do dzielenia B) jak narazie ciesza oko w calosci :) czekam wlasnie na 8szt sexy shrimp, sa to swietni mieszkancy tych ciekawych ukwialow :)

7185829_minimaxi2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładne, jak wygląda sprawa karmienie takiego ukwiala, może mąż jakiś filmik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szałowa ukwiałownia. Jak jeszcze wpadną krewetki to już w ogóle będzie wypasik :) Będę Cię śledzić :P


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium male zmiany, udalo sie odlowic strawberry gramme oraz krewetke boksujaca. Nie odbylo sie to oczywiscie bez wyciagania skaly ;)

Na ta chwile zamieszkuje szklo 10 mini maxi, fluo sarco, kolonia akanow, kilka krabow pustelnikow o roznych kolorach, krewetka czyszczaca, debelius, pompom krab, i dopiero co wpuszczone 3 szt krewetek ukwialowych, wciaz czekam na dostawe sexy shrimp.

Dnia 22/01/2017 o 14:24, zipke napisał:

Bardzo ładne, jak wygląda sprawa karmienie takiego ukwiala, może mąż jakiś filmik ?

Ukwialow nie karmie, jedza tylko podczas karmienia krewetek jesli uda im sie cos zlapac. 

 

Dzieki za obserwacje, jesli tylko zdobede odpowiednie czarne tlo do akwarium, oczywiscie aktualizuje wtedy zdjecie szklanki w calosci, jak narazie akwa bez tla - zawsze czyste.

 

Pozdrawiam AdrianB)

16389107_715742695267698_770565680_o.jpg

16409712_715742688601032_1325755799_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na fajne akwarium.

Ukwiałki naprawdę piękne.

 


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: Dawno mnie tutaj nie bylo, z akwarium wszystko jak najbardziej okej, zyje wlasnym zyciem :P

Nowe ukwialy trafily do zbiornika w roznych kolorach, lacznie w tej chwili jest 12 mini maxi + jedna sztuka czerwonego flower anemone. Jutro do baniaka jak dobrze pojdzie trafia 2 nowe kolory B)

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda ! Miałem kilka lat temu baniaczek 25L z kolorowymi ukwiałami z rodziny Cerianthus . Też ciekawie to wyglądało  z tą różnicą , że moje siedziały w piasku nie na skałach . Efekt falowania ich różnokolorowych długich czułek był powalający .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałeś. Jak tam ukwiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.