Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Poczta:(

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mam slow! Nadana na warunkach szczegolnych, katron, styropianem oblozone, kartonowe rury i masa papiru. Co...?? Popekane:( Wyglada jakby komus spadla ta paczka z pociagu:( Kasyerka nie wie, kerowniczka mowi, ze nie jaj wina, ze nie odpowiadaja za uszkodzenia. Wiec po cholere placic 300%normalnej ceny przesylki?? Ale bylo:D Prawie do bicia szla jak cytowalem jej regulamin poczty:D Coz spisali protokol i zobaczymy, ale sprzetu szkoda:(


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na nic. Mi kiedyś też potłukli żarnik. Odpowiedź była taka że Poczta zgodnie z konwencją pekińską nie odpowiada ża uszkodzenia wynikające z kruchości przesyłki.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadawca powinien zlozyc reklamacje a poczta ma czas do 3 m-cyby oddac kase zgodnie z swoim cennikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2000 masz racje, ale mowisz o zwyklej paczce, ta byla na warunkach szczegolnych, czyli wlasnie na kruche przedmioty. Pozyjemy zobaczymy. Nic nie trace i tak sprzet jest o dupe rozczasc w takim stanie.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony wiadomosc na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i daj znac jak si ezakonczyla sprawa.

ja teraz czekalem 3 tyg ma dostarczenie paczki od P.warwockiego.ale doszla cala bo on pakuje bardzo solidnie:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jak bedziesz cos zamawial jeszcze u Warockiego to bierz jako przesylke kuriera on ma z nimi podpsana umowe i przesylka kurierem kosztuje 10 zl i masz paczke na 2 dzien w idealnym stanie pomijajac fakt ze Warocki pakuje tak ze nawet czolg moze po tym przejecha i nic jej nie bedzie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

byelm swiadkiem jak pani na poczcie wziela ode mnie zapakowany w steropian pudelko i dodatkowo w gabke aparat fotograficzny nakleila na pudelko naklejke ostroznie szklo napisala na pokwitowaniu ze to delikatne wziela za to oplate no i

stalemdalej na poczcie do innego okienka a tu przyjechal pan po paczki z wielkim wozkiem i WRZUCAL paczki jedna po drugiej jak leci miedzy innymi moj aqparat jak podszedlem do niego powiedzial zebym sie nie interesowal jak poprosilem kierowniczke

powiedziala mu zeby ostroznie ukladal paczki z naklejka UWAGA SZKLO a on na to ze jak bedzie tak robil to paczki beda u adresata za rok bo to jest za wolno a on nie ma placone za godziny tylko od dostawy powiem wam skur.......sto i tyle nigdy wiecej poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz na paczke czekałem 2 tygodnie. I zastanwiam sie po kiego ja płaciłem za priorytet.... Oczywiście będe pisał pismo o zwrot głupiej złotówki...pewnie wiecej wydam na znaczki czy faks żeby to załatwić, ale liczy się fakt.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://di.com.pl/news/15309,0.html

Nic mnie tak nie wkurza ostatnio jak poczta...w tamtym roku czekalam na list priorytetowy polecony z Zielonej Gory. Po tygodniu przyszedl w koncu listonosz i go pytam o co chodzi? A on mi tlumaczy ze wlasnie spadl snieg, a oni maja maly samolot i w warszawie byly problemy na lotnisku i cos tam...Tak zdebialam ze malo wycieraczki zuchwa nie dotknelam...Przeciez z Zielonej do Gdanska jest bezposredni pociag, ktory jezdzi codziennie? jaki samolot? jaka warszawa??? a on mi na to, ze tak jest i nic na to nie poradzi...takze jak tu mozna w tym calym absurdzie sensu szukac??? A to tak, co nasza poczta potrafi:

http://www.di.com.pl/news/15540,GW_Poczta_konfiskuje_przesylki_konkurencji.html

Niestety na listy maja monopol i im sie w d*pach-delikatnie mowiac poprzewracalo...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w Pocztexie, nie jest to stricte poczta ale firma w firmie. Co ja sie naogladałem przez lata to tylko ja wiem. Czasem jak któremuś dupkowi z przeładunku wyleci paczka z łap, to mu mówię...... o widzisz chlopaczku... miał ktos aparat fotograficzny:D. Generalnie na temat bezpieczeństwa przesyłek powiem, że wszystko to kwestia szczęścia. Firmy kurierskie też nie cackają sie z paczkami. W pocztexie jest tak że jak wyśle z opcja "ostrożnie" to wierze że nic sie nie stanie. Robie przy tym to wiem. Lecz kosztuje to sporo....50%ceny zasadniczej czyli. Paczka waży 2kg, oplata 35zl+17,50, troche to dużo ale bezpiecznie. Natomiast paczki to tak jak pisze Bizonik....sajgon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to jeszcze Polska i zanim sie to zmieni to "duzo wody odplynie":Dozingoff

Niedawno zamawialem u siebie te nowe rury T5 firmy Korallen-zucht i niestety tez doszly w czesciach , zlozylem reklamacje , oddala poczta kase , przeprosili heh kultura :]

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korallen-Zucht?? hehe fajne kolorki maja korale na ich stronie, az Swir kupil ich swietlowki :D Prorokuje ze w tym roku pojawia sie "nowe" swietlowki z przynajmniej pieciu roznych firm :) Zobaczcie ile w zeszlym roku "nowyc" swielowek sie pojawilo: Giesemann, AquaConnect, FaunaMarin, Krallen-Zucht...

Czytales Swir to: http://archiv.korallenriff.de/Lichttest/06_t5_test2.html ??


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od kiedy TPSA została wydzielona z Poczty w 1993r, przejeła najintratniejszy sektor działalności poczty, wyprowadzając przy tym kupe szmalu z firmy no i zaczeło sie. Syf we firmie po dziś dzień, handel srajtaśmą, mydłem i powidłem po to tylko żeby wyjść "jakoś" na plus. W rezultacie ludzie są opłacani tak że zmiłuj się Panie Boże, ale co innego debile w zarządzie - odrzuty z resortów, ludzie którzy pojęcia najmniejszego nie mają jak zarządzać taką firmą a pakowani są na stołki po to by przepękać do wiosny, a kasują grube tysiączki co miesiąc. Podzielili firme na nowe struktury, powołali se nowych dyrektorów a ludzi do roboty nie przybywa.

W zeszłym roku miarka sie przebrała i listonosze sie wqrwili na maxa i zatrzymali poczte. Ludzie podnieśli raban, zwłaszcza że w TV "odrzecznik" prasowy bredził o najwyższych w tym roku od lat podwyżkach we firmie. Ludzie kur%&^$@ od 2002roku - 80zł brutto to była ta podwyżka! Pracuje w tej kiszce już pare ładnych lat i potwierdzam to co kolega z "EMS" napisał. Na dziś nie mając w sumie alternatywy - rozważam zatrudnienie się w charakterze pomocnika murarza u kumpla we firmie bo tam, odkąd ludzie pojechali do irlandii nie ma komu robić i na reke płacą 2300zł. Tutaj w poczcie po wywalczonych dzięki listonoszom podwyżkach mam 1800zł brutto - ile idzie na konto przeliczcie sobie odejmując podatek. A nie jestem szeregowym pracownikiem - oni mają 900 - 1200zł (w naszym CSP)

Nie dziwcie sie że ludzie tak traktują swoją prace, bo ci którzy na poczcie pracowali z pasją i zwykle "dla idei", bo kasa zawsze była cienka, już poodchodzili na wcześniejsze emerytury nie mogąc

znieść tego syfu i pomiatania ludźmi jaki się w ostatnich 3 latach porobił.

Ja rozumiem że klienci są oburzeni - w końcu powierzają firmie swoje dobra i chcą by przetransportować to bez uszczerbku w miejsce przeznaczenia i w zadeklarowanym terminie, ale póki firma bedzie tak zarządzana jak jest - lepiej niestety być nie ma prawa.

Monopol piszecie na listy - ano prawda, jest i to zagwarantowany konstytucyjnie. I niestety nikomu sie od niego w d*pie nie poprzewracało, bo fakt że dzieki niemu w kilkunastu dużych miastach poczta zarabia ale nikt nie wie ile tak naprawde dostaje w plecy na wioskach. (widzieliście kiedyś gdzieś "wiejską poczte doręczeniową" - ciekawe dlaczego??

Monopol kończy sie w 2009 roku i co dalej ? Jestem przekonany na 100% że strace wtedy pracę, bo zaczną ciąć etety, a kierownictwo sie rozgości po spółkach jakie z poczty powstaną - może po kolesiowsku znajdą sobie inne stołki. Może i klientom bedzie lepiej - tego Wam życze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Korallen-Zucht?? hehe fajne kolorki maja korale na ich stronie, az Swir kupil ich swietlowki :) Prorokuje ze w tym roku pojawia sie "nowe" swietlowki z przynajmniej pieciu roznych firm :D Zobaczcie ile w zeszlym roku "nowyc" swielowek sie pojawilo: Giesemann, AquaConnect, FaunaMarin, Krallen-Zucht...

Czytales Swir to: http://archiv.korallenriff.de/Lichttest/06_t5_test2.html ??

Wiesz , kazdy kupuje to co uwaza za sluszne , dla mnie sa to bardzo dobre rury T5 oddajace calkiem inne swiatlo , mam tez kilka innych , porownywalem i wiem juz ktore rury zawiesze nad moim baniakeim .

"Wojenki" prowadzace w Niemczech przestaly mnie intresowac , tam sobie akwarysci i producenci skacza jeden drugiemu do gardla gorzej jak gdzie kolwiek , dlatego najlepiej jest zachowac zdrowy rozsadek i sprwdzic co powiedza na to korale :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie sa takie dobre? Nie widzialem ich na zywo, to zupelnie nowe rurki i jakos u mnie w okolicy nikt ich nie sprzedaje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dopiero dziś doszły pocztówki świąteczne wysłane 18 grudnia.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wysłałem reaktorek mam nadzieje że dojdzie do adresata w stanie takim jak ja go wysłałem , ale i tak ubezpieczyłem paczke w razie "w"


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus: ja nie wiem jak to jest z tym monopolem. Przed weekendem znalazłem w skrzynce list z przyklejoną plakietką innej firmy niż Poczta Polska.


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Rzeczywiscie sa takie dobre? Nie widzialem ich na zywo, to zupelnie nowe rurki i jakos u mnie w okolicy nikt ich nie sprzedaje.

Mysle ze to jest wlasnie to .

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam, co tu wiele mowic na wsi w porownaniu z centrum katowic. Kilka tys ludzi, na poczcie mamy uwaga 2 kerowniczki, jedna zastepczynie kerowniczek, jednego listonosza i 2 kasyerki z czego "na raz" pracuje jedna. Powinno sie zaczac od zwalniania nierobow, jak widze jak jedna z druga siedza sacza kawe i gadaja o serialach, zamiast podejsc do okienka to krew mnie zalewa. Najgorsze jest to, ze pod nimi sa zwykle pracownice, zarabiaja grosze, a tyraja jak woly za kilku! Kontrola! To podstawa.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jałoś - list w kategorii zastrzeżonej dla PP nie może być LŻEJSZY niż 50g. Firmy obchodzą to w ten sposób że umieszczają na kopertach metalowe klipsy, blaszki, na których często umieszczają swoją reklamę itp. O ile waga przesyłki nie przekracza 50g, to być może klips "zginął" a w takim układzie ta firma leci se w kulki z obowiązującym prawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus: to juz wiem po co ta cholerna blaszka była :wink a ja naiwny myśłałem ze to w celach reklamowych hehe


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.