Skocz do zawartości
Dexter2k13

Ambionesis i wundermani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w zbiorniku dwie krewetki ambionesis. Ostatnio wywaliło mi aiptazję na skałach w dość dużych ilościach i chciałem zakupić parę krewetek wundermani. I tu moje pytanie czy te dwa gatunki krewetek może żyć ze sobą w jednym zbiorniku w zgodzie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak, można je trzymać razem. Tylko trzeba pamiętać o tym żeby je karmić. Głodujące krewetki mogą się zjadać. 

Jeśli uda ci się kupić Lysmata wurdemanni to daj proszę znać bo chętnie kupię sobie krewetki które mają inne geny... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam w swoich okolicach i nikt nie ma :/. jak znajdę dam znać :)

31 minut temu, nanokaczor napisał:

Tak, można je trzymać razem. Tylko trzeba pamiętać o tym żeby je karmić. Głodujące krewetki mogą się zjadać. 

Jeśli uda ci się kupić Lysmata wurdemanni to daj proszę znać bo chętnie kupię sobie krewetki które mają inne geny... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Lysmata wurdemanni będzie ci trudno kupić. Z 2 powodów. Mają dłuższy cykl larwalny niż na przykład Lysmata boggessi [40 - 50 dni] a więc są trudniejsze do rozmnożenia i w dodatku w naturze występują po drugiej stronie oceanu. Czasem się pojawiają w sklepach - ale bardzo rzadko. Najczęściej można kupić inne gatunki krewetek które jedzą aiptasie. Je wszystkie w handlu nazywa się "wurdemanni" albo "pepermint shrimp"... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nanokaczor napisał:

Tak, można je trzymać razem. Tylko trzeba pamiętać o tym żeby je karmić. Głodujące krewetki mogą się zjadać. 

A jak żyją z innymi krewetkami ? Aboneisis są dość popularne w sklepach więc w większości akwariów początkujących są jako jedne z pierwszych.

Może ktoś powiedzieć jak wyglądają stosunki z innymi gatunkami, jak Debelius czy Sexy itp ? O ile ma ktoś doświadczenie z nimi ?

Ciekawi mnie tez zachowanie w stosunku do krewetek z gatunku Alpheus  (Pistoletowych).Mam u siebie Babkę Cryptocentrus cinctus i zastanawiałem się nad dokupieniem jej krewetki. Ale mam też Amboneisis, która jest generalnie od początku. Czy te krewetki nie będą ze sobą walczyć? Miał ktoś podobną sytuację ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nanokaczor napisał:

Tak, można je trzymać razem. Tylko trzeba pamiętać o tym żeby je karmić. Głodujące krewetki mogą się zjadać. 

Tylko czy najedzone krewetki będa jadły aiptazje?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
4 godziny temu, piotr7 napisał:

Tylko czy najedzone krewetki będa jadły aiptazje?

P.

Wątpię ze uda ci się je tak nakarmić żeby nie szukały innego pokarmu w akwarium...  Akwaryści zazwyczaj bardzo oszczędnie karmią. Nie wiele osób ma na tyle wydajny system filtracyjny. Z drugiej strony wiele osób boi się plag i za wszelka cenę chce utrzymać fosforany i azotany bliskie zeru co w połączeniu z systemami filtracyjnymi które stosują bez bardzo słabego karmienia nie jest możliwe lub jest bardzo drogie.  

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.