Skocz do zawartości
lysy23111

DINO !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .. Chciałbym się podzielić lekkim sukcesem . Dokładnie miesiąc męczyłem się z tragicznym DINO . Troszke poczytałem - niedowierzałem ale spróbowałem :)

A oto moja fotka katastrofy -

plaga.JPG

Dokładnie 10 dni woda utleniona 10 ml dziennie na 300 l . Załączona lampa uv 24h . I po DINO niema nawet sladu . Zero strat . Korale , ryby w stanie idealnym . Po kuracji powdójna dawka bakterii i wszystko ok :):)

 

sukces.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ty to nazywasz katastrofa DINO ;) powiedzial bym ze to zaledwie leciutki atak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nam napisz, cóż żeś uczynił, że Cię tak dino nawiedziło, żeby zaradzić na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to już sam niewiem . Ale raczej dojrzewanie

Ale niech nikt nie pisze ze tak miało być i samo przyszlo i samo przejdzie bo niestety nie miało zamiaru odejść a jak wypróbowałem metode kolegów to moim zdaniem 10 dni to było NATYCHMIAST

Moi drodzy choćby niewiem jakie komentarze przeczytam to i tak popieram kolegów i oczywiście koleżanki którzy polecali WODE UTLENIONĄ  do walki z tym syfem - a to tak prosta i tania metoda . A teraz tylko i wyłącznie duzoooooo  bakterii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda godna zapamiętania, jak widać skuteczna. Mnie natomiast zwalczyć dino udało się za pomocą Pro bio F oraz Pro bio S w kilka dni, bez straty w bakteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert. Napisz jeszcze czy ograniczałeś światło i czy lałeś tą wodę w dzień czy na noc. Też mam od jakiegoś czasu  taki rdzawy nalot na piasku i nie ustępuje, spróbuję może z tą wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rdzawy nalot to okrzemki , i na to to prędzej SERA SILICATE . Ja miałem typowe DINO -ciągnące się gluty z bąbelkami powietrza . Ale oczywiście odpowiem ze swiattła absolutnie nie zmniejszałem a lałem ok 16 jak wracałem z pracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście to okrzemki bo wyszło w czasie mojej nieobecności,  po wlewaniu nałęczowianki do dolewki przez moje dziewczyny . Dzięki, narazie się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2017 o 18:55, volf napisał:

Może rzeczywiście to okrzemki bo wyszło w czasie mojej nieobecności,  po wlewaniu nałęczowianki do dolewki przez moje dziewczyny . Dzięki, narazie się wstrzymam.

o proszę jakie pomysłowe :) mi ostatnio kolega (nie akwarysta) też zaproponował że jak wiadomo jaki jest skład wody morskiej to żeby znaleźć odpowiednią wodę mineralną i tylko podregulować skład żeby uzyskać wodę morską xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, bozi się tylko dziwię po co ich tyle naprodukowała (dziewczyn) chyba nam na złość. 

Rano jest czysto ale po oswieceniu świateł już wychodzi rdzawy nalot i wieczorem już jest rudo.

Nie wiem czy to okrzemki czy dino bo mam to pierwszy raz. Podłączyłem kaskade z phospate minus, zobaczymy czy coś to da. Krab widzę to bardzo lubi, siedzi na tym i wyjada do czystego piasku tylko tych krabów musiało by być ze sto.

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Nie posiadam wiedzy czy to okrzemki czy dino. Co to może być  wg. Was ? Zbiornik niecałe 3 tygodnie. Działać coś z tym czy dać sobie czas?

plaga.jpg

Edytowane przez artbski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko na raz(Dino, cyjano i okrzemki). Dojrzewanie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wszystko na raz. Oświetlam minimalnie w tym czerwonym kolorem więc barwy mogą przekłamywać. Stawiam na dino lub okrzemki z mocniejszym akcentem na okrzemki. Przypuszczam, że mogłem przyczynić się do tego stanu rzeczy (żywica w filtrze DI bardzo szybko jest zużywana, na wejściu do filtra RO mam 420-490 ppm tak więc filtr ma co robić). Będę musiał pomyśleć nad wydajniejszą filtracją RO/DI (dodatkowe korpusy) bo "nie ujadę" z tą wodą. W sumie mam sąsiada, który w gminie odpowiedzialny jest za gospodarkę wodną, ale już mnie zaczyna unikać :-) Czekam jeszcze kilka dni albo tylko dwa i zadziałam. Myślę o tym, by dodać do systemu fitoplanktonu w celu zbilansowania krzemianów. Zobaczymy co to będzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki zanikają po zgaszeniu światła czy nie ? Przeczytałem kilka tematów i ludzie różnie piszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2017 o 17:31, artbski napisał:

Raczej nie wszystko na raz. Oświetlam minimalnie w tym czerwonym kolorem więc barwy mogą przekłamywać. Stawiam na dino lub okrzemki z mocniejszym akcentem na okrzemki. Przypuszczam, że mogłem przyczynić się do tego stanu rzeczy (żywica w filtrze DI bardzo szybko jest zużywana, na wejściu do filtra RO mam 420-490 ppm tak więc filtr ma co robić). Będę musiał pomyśleć nad wydajniejszą filtracją RO/DI (dodatkowe korpusy) bo "nie ujadę" z tą wodą. W sumie mam sąsiada, który w gminie odpowiedzialny jest za gospodarkę wodną, ale już mnie zaczyna unikać :-) Czekam jeszcze kilka dni albo tylko dwa i zadziałam. Myślę o tym, by dodać do systemu fitoplanktonu w celu zbilansowania krzemianów. Zobaczymy co to będzie... 

Optymista z ciebie, ale raczej tu masz 3 plagi na raz, to fioletowe to cjano najpewniej widać tez takie gluty trochę zaczynają sie formować.

Daj najlepiej wiecej fotek a co do działania radził bym akwarium całkowicie zaciemnić na 2 dni na dino ci pomoże (tylko nakryj góre czymś i normalnie kocami czy foliom całe zakryj 0 światła a potem zacznij stopniowo zwiększać oświetlenie.

Potem tak z 3 dni po odsłonięciu akwarium jak cos jeszcze będzie to zagadaj do mnie na pw zobaczę jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno duża ilość okrzemkow... polecam sera silicate care....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten produkt na DINO 

ReeFlowers RemAlgae

NAPRAWDĘ DZIAŁA.Efekt widać już na drugi dzień po wlaniu do akwarium. Po tygodniu po tym dziadostwie ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎20‎.‎01‎.‎2017 o 09:26, rafau napisał:

Metoda godna zapamiętania, jak widać skuteczna. Mnie natomiast zwalczyć dino udało się za pomocą Pro bio F oraz Pro bio S w kilka dni, bez straty w bakteriach.

Tz jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2017 o 15:18, pecetowiec napisał:

Tz jak?

podajesz wg. wskazań producenta, o ile mnie pamięć nie myli , jedna łyżka na 100 l oraz jedna kropla na 100l ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.