Skocz do zawartości
wolan91

Filtr CO2 na wężyk odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zainteresowałem się patentem z filmiku poniżej . Wykorzystywał ktoś absorbent na co2 ? Pytam bo nie mogę wężyka wyprowadzić na zewnątrz bo sąsiedzi czasem palą śmieci / kable " Gdańsk " ^^

 

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powielać należy sprawdzone rozwiązania. Sama koncepcja dostarczenia czystego powietrza, nie jest zła. Ale rozwiązanie tego gościa ma błędy. Po pierwsze masakrycznie cienki wężyk z tłumika - w porównaniu choćby do tego, dochodzącego do pompy.

Jak chcesz robić, to trzeba by zastosować sporo większe średnice wężyków i przelotów. Filtr musiał by być spory - żeby nie generował dodatkowych oporów. Poza tym, dobrze było by kontrolować jakoś stopień zużycia takiego złoża. No i wstawić w układ jakiś filtr, żeby odpieniacz nie zaciągał drobin złoża. Ale można było by tam jeszcze węgiel aktywny wrzucić.

No i nie należy tracić z pola widzenia, że zależy nam nie tyle na dostarczeniu powietrza zupełnie bez co2, co na jego stałym, niskim poziomie.

 

A swoją drogą, facet chyba pomylił hobby - powinien konstruować linie technologiczne w zakładach przemysłu chemicznego, nie projektować sumpy :) (choc pewnie po zaprojektowaniu pierwszej takiej linii by go pogonili :) )...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszeczkę , dość proste rozwiązanie a poziom zużycia złoża widać bo absorbent zmienia kolor , co2 będzie dostarczane tak czy siak falowaniem tafli wody.

Szukałem takiego absorbenta  w Polszy i chyba lipa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, wolan91 napisał:

 Pytam bo nie mogę wężyka wyprowadzić na zewnątrz bo sąsiedzi czasem palą śmieci / kable " Gdańsk " ^^

 

to na wężyk za oknem załóż filtr węglowy (butelka PET , węgiel, trochę gąbki ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapno sodowane dostaniesz bez problemu.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, R.I.P napisał:

Wapno sodowane dostaniesz bez problemu

Na allegro nie widać więc pewien problem jest ale zamówię  i przetestuje na dniach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.