Skocz do zawartości
bastek

AKWARIUM RAFOWE 60 LITROW JAKI OSPRZET?

Rekomendowane odpowiedzi

CHCIALBYM ZALOZYC MINI AKWARIUM RAFOWE PROSZE DORADZCIE MI

JAKI JEST NAJLEPSZY OSPRZET DO 60 LITROWEGO ZBIORNIKA.

CHCIALBYM ZAMONTOWAC OSPRZET WYSOKIEJ KLASY,

BASTEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj forum. o takich baniakach juz sporo bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k

wiem ze sporo jest napisane - ale dalej niewiem jakie uzadzenia zastosowac jest ich troche,

prosil by jezeli jest taka mozliwosc zeby mi ktos zasugerowal jakies konkretne urzadzenia to obsugi takiego zbiornika, jakie uzyc naswietlenie, pompy....

Chcialbym to zrobic na profesionalnym osprzecie,

Bastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz trzymac w tym akwarium i dlaczego takie male?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku chcialbym miec kilka korali latwych w utrzymaniu, moze jakas krewetka czyszczaca ,slimak,Sinularia,Discosoma Yellow Polyps,Button polyps,

Zbiornik dlatego taki maly poniewrz niemam naracie gdzie dac wiekszego,(z 10 miesiecy bede sie przeprowadzal to pomysle o wiekszym narazie chcialbym sprobowac. jak mi pujdzie z prowadzeniem takiego zbiornika,

BASTEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wystarczy Ci ok. 2x24W swiatla, najwyzej 3x24W, potrzebujesz cyrkulacji w sumie ok. 1000L/min, filtr RO + DI, filtr powierzchniowy, jakis maly odpieniacz typu MiniFlotor no i mozesz probowac :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za doradzenie - mozna by bylo prosic o konkretne podanie firm jezeli chodzi o osprzet, -pompy, filtry, jakie swiatlo do takiego akwarium dac?

Bastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sprobowalbym z akwarium, ktore chetnie na probe zalozylbym, jakbym mial miejsce( teraz w pokoju stoi 1000l w obiegu), a wiec zbiornik 100l, mocny jak na to akwarium odpieniacz (plus oczywiscie sump) - taki powiedzmy do 400 - 500l, mocne swiatlo o wysokiej temp barwy, spora cyrkulacja, czeste karmienie, pompa dozujaca trzydrozna do ballinga - nano rafka z smymi sps-ami i rybkami typowymi do nano - jakies male babeczki. cos takiego chodzi mi po glowie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@AquaManiac

potrzebujesz cyrkulacji w sumie ok. 1000L/min,

Literówka, raczej na godzine:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, literowka :D

@bastek

Odpieniacz: AquaMedic Miniflotor, ew. Sander Piccolo

Pompy: no tu jest wielu producentow i ciezko mi cos polecac bo przeciez nie testowalem wszystkich :) Przejrzyj forum, z jakich pomp ludzie sa najbardziej zadowoleni. Ja mam m.in. takie male fajne pompki Eheim Classic, chyba troche niedoceniane - brzydkie ale za to male, ciche i odpukac calkowicie niezawodne, do tego tanie. Hagen robi tez dobre pompy. Wez co najmniej dwie aby cyrkulacja byla generalnie w calym zbiorniku.

Swiatlo: tu wiele zalezy od tego ile chcesz wydac pieniedzy, jesli sporo - to sa na rynku gotowe lampy o dlugosci 60 cm. 2x24W powinno byc ok, jesli masz wieksze ambicje to pod 3x24W T5 bedziesz mogl hodowac z czasem praktycznie wszystko :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac

dziekuje ze poradziles mi, powiedz mi jaks elektronike chcialbym wsadzic do zbiornika co ewentulalnie poleci bys, - chcialbym kupic pozadne zeczy wysokiej klasy, (wole zaplacic wiecej) prosze podaj mi co bys zaproponowal, jezeli chodzi o lampe to jaka jest na rynku na dzien dzisiejszy najlepsza?

Powiem tak chcialbym ten zbiornik na maksa zeby bylo elektroniki - odpowiedz co mozna dac? (nieukrywam ze chwilowo tai maly zbiorniczek chce zalozyc, chcialbym przejsc na wiekszy)

BASTEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bastek :

chcialbym ten zbiornik na maksa zeby bylo elektroniki

:szok:szok:szok


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 60l chcesz hi-end? :D

Może kup cały zestaw komputerowy IKS-a lub Profiluxa. Będziesz mógł oprócz normalnej dolewki nawet pełne podmianki zautomatyzować :)

Niewiele elementów zakupionych do tej 60-tki będziesz mógł wykorzystać w przyszłyści np. w 500 litrach. Taki komputerek porządnie wstrząśnie Twoją kieszenią, a w przyszłości na 100% się przyda. :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium o jakim Szymon napisal to by bylo cos:yes

@Szymon

A gdzie ukwial i Nemo?:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumpie:)

ale powaznie - takie akwarium na pewno by wypalilo - po prostu nie rozumiem ludzi, ktorzy przy nano-rafach mecza miniflotory(w bardzo wielu przypadkach nie ze wzgledow finansowych, ktore tu wykluczam), a jak pojawi sie zdjecie jakiej sensnej rafki to zachwytom nie ma konca. rozumiem, ze mozna nie miec miejsca i postawic akwarium 100l - z takiego tez mozna zrobic perelke - chlopaki za oceanem jakos potrafia, tylko, ze zawsze takie akwaria maja:1. mocne swiatlo 2.mocna cyrkulacje 3.mocny odpieniacz 4. systematycznego wlasciciela


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wlasnie nie zawsze maja mocny odpieniacz, czesc nie ma wrecz wcale :D Nie twierdze ze odpieniacz to cos zlego ale da sie bez albo z malym :) Uwazam ze w malym akwarium tak duzy odpieniacz jak proponujesz moze narobic wiecej szkody niz pozytku. Nie wiem czemu tak krytykujesz miniflotora? To dobry odpieniacz do malego akwarium, to ze odpieniacz jest na kostke wcale nie znaczy ze jest lepszy, mam w ogole wrazenie ze odpieniacze na kostke przezywaja obecnie maly renesans, wielu ludzi zrezygnowalo ze swoich za_dużych odpieniaczy na rzecz mniejszych urzadzen, czesto na kostke. Dodam ze najwiekszy obserwowany przeze mnie tu w Niemczech zbiornik, o pojemnosci ponad 22 tys. litrow, dziala w oparciu o odpieniacz na kostke :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak i co tu pisac - oczywiscie, ze tak mozna Maniac. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.