Skocz do zawartości
tomi3000

Pompka obiegowa z reefmaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystal ktos moze stara pompke do mieszania wody do podmiany i do pompowania jej do baniaka? Da radę bo ma dosc szerokie koncowki i nie wiem czy uciagnie.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam do mieszania świeżej solanki. A co do podmiany,zależy jak wysoko ma podnieść,ale tego akurat nie sprawdzałem.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 11:09, baszurek napisał:

No niestety,oryginalna pompka wyjeta z odpieniacza przy dolewce sie nie sprawdzila,podnosila na jakies 70÷80cm,a u mnie jest potrzebne ok. 110cm. Skonczylo sie na glowicy JP-024 (chinszczyzna z alledrogo),wysokosc podnoszenia wg producenra 1.6m i teraz wreszcie jest o.k. :).

Tapniete z notka.

To sprawdzałeś Jarek czy nie sprawdzałeś ? :ph34r:


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dolewki w RM-ie (zakładając,że zbiornik dolewki stoi na dole w szafce) się nie nada,nie wpompuje tak wysoko. Do podmiany,jeśli wiaderko z solanką będzie stało,np. na taborecie,powinna dać radę. A co do podmian,ja w Reksiu robiłem 10 litrów i lałem prosto z wiaderka do baniaka [emoji1].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię po 10l ale przestałem lać prosto z wiadra jak mi raz chlusneło na ścianę ...

A jaką pompę miałeś w dolewce (o ile stała na dolnej półce)?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu kupiłem taką: https://botland.com.pl/pompy/7206-pompa-do-cieczy-12v-110lh-5mm.html?search_query=pompa&results=12 jest idealna do automatycznej dolewki i ewentualnego pompowania wody przy podmianie lub przy czyszczeniu, dodatkowym atutem jest to że jest niesłyszalna, elementy które mają kontakt z wodą są plastikowe, można ją też rozkręcić gdyby wpadło coś do środka.

Woda do dolewki stoi na podłodze w bańce 5l i pompa podnosi do samej góry reefmaxa na oryginalnej szafce.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest niesłyszalna (lub chociaż cicha) to najlepsze rozwiązanie do dolewki w Reefmaxie :).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje, jest bardzo bardzo cicha, odpieniacz w RM jest głośniejszy nie wspominając już o chłodzeniu pokrywy, akwarium mam w sypialni

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Podmiankę robię pompką z autodolewki. Wiadro na ziem_20170201_201918.JPGi drze do góry ponad 1,5m :) malutka jest cihutka.

_20170201_201945.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dolewki używam barwiga 333 i zasilacza 12v, oraz "Moduł zasilacza regulowanego LM317T o napięciu wyjściowym 1,2V - 37V",węża eheim 9/12. 

Po jakimś czasie ( kilka minut pracy) nie jest w stanie pompować i musi odpocząć (  traktuje to naiwnie jako dodatkowe zabezpieczenie).

Kiedy przeglądałem pompy w erybce podłączane do 230V, miały dużo niższe wysokości tłoczenia  niż zasilane DC i pewnie pompę z reefmax też to dotyczy.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.