Skocz do zawartości
promil

Kostka 90l -ilość światła.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie potrzebnej ilości światła w moim zbiorniku.Na dzień dzisiejszy oświetlam go 5 ledami Aquael'a  tj, 3x6W  aktynika ( 20000K)  i 2x 6W 10000K .

Obsada mieszana,2/3 LPS ,1/3 SPS i trochę miękkich + 2 rybki.Korale mają przyrost,ale nie w szalonym tempie.Pytam,ponieważ kiedyś miałem T5 i potrafiłem sobie obliczyć łączną moc światła na litraż zbiornika.Wiem,że w ledach jest inny przelicznik mocy w stosunku do świetlówek T5. Suma wattów na mój zbiornik wynosi 30.Objętość netto wynosi 70 litrów.

Czy trzeba " doświetlić" akwarium ,czy nie jest konieczne?

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez promil (wyświetl historię edycji)

W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby przyjmuje się 0,5w na litr. Ale też bym się tym za bardzo nie sugerował. Bardziej bym się sugerował tym jak się mają korale. Też mam ledy 108w na 160l

Z tym że 90w w niebieskich i 18w białych. Z przyrostów / kolorów jestem zadowolony.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najprościej (oczywiście orientacyjnie) przeliczyć tak - skoro do Aquael'a 30l są 2 sztuki (i przeważnie jest to mało) to Tobie brakuje co najmniej jednej , ewent. do tego doliczyć głębokość i obsadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz trochę mało światła na ten litraż. Najlepiej podaj jakimi funduszami dysponujesz i będzie łatwiej coś podpowiedzieć co do oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3 lampy Aquaela , z czego 2 posiadają po dwie świetlówki ,a jedna tylko jedną aktyniczną.Niestety jedna z 3 lampy 10000K przestała świecić z mojej winy :(

Planuję dokupić 1x20000K i 1x10000K i dołożyć do tej" osamotnionej" aktyniki. W sumie miałbym 3x10000K i 4x20000K.

Szukam okazji zakupu używanej,kompletnej lampy Aquael'a .


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.