Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Garbik to taka rybka co może pogonić i zagonić każdą inną rybę.

U mnie garbik goni wszystko co się rusza, nawet Hepatusa który jest kilka razy większy. Każda nowa ryba jest tak męczona przez garbika że siedzi w skałach albo w rogu akwarium przez kilka dni.

Fajna kolorowa rybka, ale może sprawić problemy.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie garbik Chrysiptera parasema owszem gonił, a teraz siedzi schowany od czasu jak 2 błazny wytłumaczyły mu że już im się znudziła ta zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pictichromisa i muszę powiedzieć że ta rybka w tym litrażu będzie rządziła wszystkim co żywe, ma niestety temperament i rozstawia współmieszkańców po kątach. Tłukła ślimaki, ryby i mitraxa więc przemyśl dobrze czy chcesz ją kupić, jest ładna ale czy warta stresu innych stworzeń?


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm też zastanawiałem się nad tymi rybkami ale poczytałem jakie są agresywne i dałem sobie spokój, a te błazenki to nowy nabytek czy częściowo uratował się stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam mandaryna, super rybka ale proponuje kupic tylko jak na Twoich oczach bedzie przyjmowal mrozonki i musisz nastawic sie na karmienie pipeta


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, orthoptera napisał:

hm też zastanawiałem się nad tymi rybkami ale poczytałem jakie są agresywne i dałem sobie spokój, a te błazenki to nowy nabytek czy częściowo uratował się stary.

niestety tamte oba padły jeden z opisanego w innym dziale powodu, drugi po tygodniu podejrzewam, że z głodu, eRybka jednak chylę czoło mimo różnych opinii jakie krążą po necie stanęła na wysokości zadania i są nowe błazny :), także będę bronił ich dobrego imienia ;)

15 godzin temu, jacekberetłódz napisał:

na mandaryna jest raczej zdecydowanie za wcześnie, gro opinii mówi minimum roczne akwarium i w planach mam moyeri, co z tego wyjdzie nie wiem, czas pokaże

14 godzin temu, Kamas napisał:

polecam mandaryna, super rybka ale proponuje kupic tylko jak na Twoich oczach bedzie przyjmowal mrozonki i musisz nastawic sie na karmienie pipeta

wiesz, różnie to bywa, są 2 uda... ;) 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad garbikami mocno się zastanów. Ciężko później taką wyciągnąć z akwarium :)

 

Pomyśl nad: Gramma Loreto, Pseudochromis fridmani, Pseudocheilinus hexataenia, Salarias fascatus,  

jeśli masz w akwarium piach to jakąś babkę kopiącą, np:  Valenciennea puellaris,

ale ewentualnie też "babkowate" nie kopiące: Nemateleotris magnifica, Nemateleotris decora, Stonogobiops yasha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, biesiu napisał:

Nad garbikami mocno się zastanów. Ciężko później taką wyciągnąć z akwarium :)

 

Pomyśl nad: Gramma Loreto, Pseudochromis fridmani, Pseudocheilinus hexataenia, Salarias fascatus,  

jeśli masz w akwarium piach to jakąś babkę kopiącą, np:  Valenciennea puellaris,

ale ewentualnie też "babkowate" nie kopiące: Nemateleotris magnifica, Nemateleotris decora, Stonogobiops yasha.

 

"babcia" odpada, za mały zbirnik, podobnie jak pseudochellinus, ale pseudochromisa chyba podmienię :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Przemek78 napisał:

Są malutkie babeczki :)

chodziło mi o gramma ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wrzucić słowo odradzam garbiki. U mnie było 3 został jeden i z nim był problem. Dopiero wargacz mu utarł nosa i teraz siedzi grzecznie w koralach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jestem zaskoczony jak proponujecie do  80l specjalistę pokarmowego : mandaryna nawet małego, babki kopiące typu pullearis, nawet nie Pterapogony kauderni które rosną dosyć spore. Przecież ryb nie kupujemy na 6 miesięcy.. no chyba że tak się robi .. bo tak ;)

Moja propozycja małych ryb i nieskomplikowanych z wyżywieniem

mały slizg - Escenius Stigmatura -1szt

mała babka (mało kopiaca) Amlygobius rainfordii albo  hectori -1szt

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zaryzykował bym z parką pseudochromis fridmani. Bardzo ładne ryby i ten ich kolor. Świecą jak neony. Niezapomniany widok jak widziało się je na żywo. Pojedyńcze sztuki podobno są agresywne, zaleca się trzymać je parami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wpuścić Mandaryna akwa musi być stabilne czyli min pół roku. Ale rybka piękna. U mnie wcina ikrę homara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.