Skocz do zawartości
kogucik76

Dodatkowa obsada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szybkie i krótkie pytanie. W swojej wielkiej 30L kostce mam na chwile obecna błazenka Chrysiptera parasema, 2 krewetki sexy srimp. Planuje jeszcze dokupic krewetke szkarlatna. 

Pytanie brzmi czy jakbym chcial dokupic blazenka ale z innej beczki np.  Amphiprion ocellaris  to beda sie rybki kłucić ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim litrażu może być ciężko dołożyć jakąkolwiek rybe do garbika... bo choć małe, to są bardzo terytorialne i agresywne .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a krewetka moze byc? Garbik jej nie bedzie ganial?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetek nie będzie ganiał . Jak się uprzesz to możesz dołożyć kilka małych rybek , ale będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu na pilnowanie parametrów w zbiorniku . Garbika z reguły wpuszcza się ostatniego z obsady rybiej bo jest dość agresywny i bardzo terytorialny . Możesz go na jakiś czas eksmitować ze zbiornika aby dołożyć inną rybkę i po jakimś czasie z powrotem wpuścić  do akwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....dołożyć kilka małych rybek do 30 litrowej kosteczki :shock: ,  chyba trochę przesadziłeś !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2017 o 10:41, kogucik76 napisał:

Witam serdecznie.

Szybkie i krótkie pytanie. W swojej wielkiej 30L kostce mam na chwile obecna błazenka Chrysiptera parasema, 2 krewetki sexy srimp. Planuje jeszcze dokupic krewetke szkarlatna. 

Pytanie brzmi czy jakbym chcial dokupic blazenka ale z innej beczki np.  Amphiprion ocellaris  to beda sie rybki kłucić ?

Wg mnie tak; takie "kłótnie" kończą się śmiercią słabszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Gobiodon i inna micro rybka . Czemu nie ! Coś będzie się działo  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, BONSAIMANIA napisał:

Jakiś Gobiodon i inna micro rybka . Czemu nie ! Coś będzie się działo  .

A co Ty masz w swojej kostce ? Moze jakas fotka ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowo założony zbiornik - dopiero 10 dni ( dojrzewa )  , ale w swojej 12 letniej karierze z morszczyzną miałem 2 nano akwa ( 25L i 60L ) . Planuje w niej mieć koraliki lps i zoa fluo . Oczywiście kilka maleńkich rybek babkowatych . Może małego błazenka lub garbika . W sumie ze 3 rybki . Jakieś małe krewetki , ślimaki i krabika pustelnika niebieskiego .

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od dawna masz błazenka i krewetki? Udaje Ci się utrzymać stabilność parametrów?

Zaczynam myśleć o małym zbiorniku, ale boję się, że to oznacza minimalną liczbę życia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenek i krewetki sa u mnie od 5 tygodni :) szczesliwe choc blazenek plochliwy troszke (oczywiscie nie przy jedzeniu :D ) Jutro jeszcze dojedzie mala obsada ;) wiem coniektorzy mnie tu zjedza,ale dojdzie krewetka szkarlatna, mandaryn Synchiropus moyeri i jeszcze jedna lub dwie male Sexy ;) oczywiscie korali tez kilka przybedzie. jak tylko sie zaaklimatyzuja wrzuce fotki. A odnosnie parametrow nic mi nie skacze od dawiem dawna. Robilem w zeszlym tygodniu i wszystko w normie. Dojada tez dwa testy na PH i kH wiec pierwszy raz bede je robil w ten weekend.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tego pięknego mandaryna...... www.nano-reef.pl/forums/topic/65430-synchiropus-moyeri/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapadla decyzja o zakupie tylko krewetki szkarlatnej ;)  pytanie jak czesto teraz karmic ziwerzaki ? wczesniej karmilem rano po poludniu i przed zgaszeniem swiatla na zmiane sucha i czerwonym planktonem. Cos zmieniac ?

 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.