Skocz do zawartości
andzior70

Walczące błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje błazenki które mam od ponad roku niemiłosiernie leją się, czasami słychać na zewnątrz akwarium ich walki. W związku z tym mam pytania: czy zostawić je tak z nadzieją że się nie ubiją? Czy może wymienić jednego na mniejszego? I jeśli opcja nr 2 to zostawić agresora czy tego tłuczonego? Fakt że tłuczony jest minimalnie mniejszy ale nie za bardzo daje sobą pomiatać jednak ma już kilka niewielkich blizn.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam przypadek.Po pol roku mniej wiecej samica zaczeła katowac duzo mniejszego samca.Efekt taki ze samczyk padł a samica zmieniła akwarium ;)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby od roku sie tak juz gonia? I maja sie dobrze? Moja samica zawsze przegania samca ze swojego terytorium, nie moze nawet podplynac do ukwialu, ale oboje zyja probujac nie wchodzic sobie w droge... Jesli Twoje tluka sie niemilosiernie od roku i zyja, to troche dziwne bijatyki. Jesli natomiast agresja zwiekszyla sie ostatnio, to moze warto zastanowic sie nad ich rozdzieleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje są najprawdopodobniej z jednego tarła, tłuką się praktycznie od początku, ale wielkiej krzywdy sobie nie robią, jakieś naderwanie łuski, obtarcia itp. Czy możliwe jest że będzie to kiedyś dobrana para? 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej mam taka nadzieje co do moich :rolleyes:, ze dojrzeja i lanie sie kiedys skonczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten typ tak ma. MOje tłuka się okresowo, ale każdy mieszka w swoim ukwiale.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazenki żyły w zgodzie około 1,5 roku. Potem samica zaczęła tłuc samca i trwało to około dwóch tygodni i dała mu spokój na jakiś miesiąc. Po tym czasie ponownie przepuściła atak ze zdwojoną agresją. Tłukła go niemiłosiernie i nie pozwala jeść. Padł z wycięczenia po tygodniu. Teraz ma nowego męża od czterech tygodni i pierwszago dnia od razu go zaakceptowała. Mieszkają razem w xenii i razem pływają. Jak ostatnio robiłem podmiane wody, to mały nawet mnie atakował broniąc swojego nowego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może agresora na 2-3 tygodnie do sumpa przenieść. Ja kiedyś tak zrobiłem i po ponownym wpuszczeniu już nie było takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest historia tych błazenków, masz je od maleńkich, z jednego miotu? Jeśli się cały czas tłuką to najprawdopodobniej masz dwie samice i to się nie zmieni, będą się tępić. Wśród błaznów zawsze dominujący osobnik to samica, jeśli z jakiegoś powodu jej zabraknie to kolejny w hierarchii samiec staje się dominującą samicą ale nigdy nie w drugą stronę.

Mam na myśli to, że jeśli wcześniej gdzieś już były w stadzie i ustaliła się ich płeć jako samice to musisz je rozdzielić

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agresor wymieniony na malucha i nastał spokój, teraz duży z małym ładnie pływają obok siebie :-)

 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.