Skocz do zawartości
Pawcio95

Filtr kanistrowy oraz lampa UV

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze mam małe akwarium morskie 100 L czego bardzo żałuje, używam do filtracji 2 filtry kaskadowe fzn3 oraz 1 z wkładami typu filtra5 wegiel aktywny, purigen oraz phosforguard firmy seachem oraz ok 1,5 L matrixa, jesli chodzi o lampe to 28w Zetlight oraz 2 świetlówki t5 pink oraz Purple, po4 oraz no3 nigdy nie zeszło do 0 mając dodatkowo odpieniacz deltec 9001, obsada hepatus oraz 3 błazenki, korale głownie miękkie oraz lps jesli chodzi o sps dałem spokoj bo zdychały, podmiany wody co 2 tygodnie.

Pisze tu bo mam problem z zakwitem glonów nitkowych jak i choroba bakteryjna hepatusa i sie zastanawiam czy nie kupic filtra kanistrowego z możliwością lampy UV, wyjęcia gąbek filtracyjnych i włożenia skaly albo matrixa, na sumpa nie mam miejsca to myślałem o filtrze fluva 6, co wy o tym sądzicie ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wysyp glonów to znaczy że mają co jeść .Zwiększ podmiany .Ja nie mam ryb (karmie korale )a i tak gdy zbliżam się do podmiany szyby zaczynają się silniej zielenić ,4L raz w tygodniu czasem częściej do tego co miesiąc czyszczenie filtra z podmianą 6L  .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla sprostowania:
- Nie deltec 9001 tylko tunze 9001(przynajmniej o deltecu nigdy nie słyszałem)
- Hepatus to trochę przesada do takiego małego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja korali pełno a te glony to juz ok 3-5 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale pytanie moje brzmi czy jak bym do kubełka dał z 10 L matrixa to czy było by moze lepiej ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba bakteryjna (?) moze byc spowodowana stresem zwiazanym ze zbyt malym akwarium. 

Masz odpieniacz (moze za slaby?), ktory przy pomocy wodki, pomoze w usuwaniu NO3 i PO4. Niemniej jednak z dodawaniem wodki lub innymi zmianami bym sie powstrzymal do czasu, az rybki beda wygladaly na zdrowe.  Potrzebuja przede wszystkim spokoju i dobrego wyzywienia. Kazde grzebanie w akwarium moze spowodowac kolejne obsypanie Hepatusa.

Kubelek bylby juz czwartym filtrem w 100 litrowym zbiorniku. Jak potem dojsc do przyczyny kolejnej choroby lub zlych parametrow ?

Moim zdaniem, podmiany i sam odpieniacz wystarczylby, zeby wyprowadzic taka ilosc bakterii, ze NO3 i PO4 bylyby opanowane.

Zreszta wiadomosc ze "NO3 i PO4 nigdy nie zeszly do zera" moze tez byc dobra wiadomoscia. Ile tego tam jest ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze opisze wszystko jutro i zrobie zdjecia, byc moze to znak dla mnie i innych akwarystów ze jesli chodzi o korale sps nie warto inwestować je w małym akwarium chyba ze jakieś proste montipory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.