Skocz do zawartości
saas5

co się dzieje z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

tak planuję kupić tło a co do skały to chyba najlepiej żywą dokupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, saas5 napisał:

tak planuję kupić tło a co do skały to chyba najlepiej żywą dokupić 

Na to to już są różne teorie, w przypadku Twojego akwarium to chyba najlepiej żywą. Jak chcesz dokupywać skały to najlepiej teraz nie za miesiąc czy dwa bo znowu Ci się wszystko rozjedzie i będzie od nowa dojrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro dokupię skałę i tło pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

super będzię ładne akwarium coś koło 160l na oko,śliczne....będzie jeszcze lepiej jak dokupisz korali i trochę niebieskiego światła,mnie się podoba ,brawo...na pewno kosztowało Cię to dużo pracy to czyszczenie co warto tu docenić...

oczywiście na kupno korali to jeszcze czas,w przenośni to napisałem...:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że jestem zaskoczony że poradziłeś sobie filtracją mechaniczną (wygląda to jak świeża solanka), świeć delikatnie i krótko, zamień trochę białego światła na niebieskie, załaduj do torebki z pół litra matrixa i powieś niedaleko cyrkulatora.  Tak jak Przemek pisze daj żywą odgazowaną skałę(kilka kilogramów) i czekaj możesz zapodać jakieś bakterie ale imho nie jest to konieczne. I czekaj spokojnie niech Ci się bakterie zagnieżdżą. Generalnie rób tak jak byś zaczynał prawie od początku.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie co do wody dolałem 15l świeżej solanki reszta przefiltrowana tak jak pisałem do 4 rana filtrowana ,dziś kupiłem 3kg skały i tło które muszę wymienić na czarne bo niebieskie nie wpadło w gust żonie dodałem kostke lipową napowietrza i węgiel 1kg tak na początek , te 2 odpieniacze i filtr powierzchniowy zrobiły resztę .Dodam że w skale dostałem gratis rozgwiazdę chyba bo jest malutka mam nadzieję że wszystko teraz będzie ok ,dodam zdięcie jak zrobię w skali 1mb bo nie mogę trafić w ten rozmiar szkoda że nie można dodawać tak do 1,5 mb było by bez problemu ,pozdrawiam wszystkich forumowiczów 

Edytowane przez saas5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

asterina ? są fajne póki nie zaczną podgryzać korali :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170219_065023.jpgtak to asterina wyszukałem w gogle puki co cieszy że jest dodaję zdjęcie akwarium teraz długie wyczekiwanie na spadek no2 i mam pytanie kiedy można dodawać korale i co to ten matrixs

Edytowane przez saas5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwa odpieniacze to ta dodatkowa kostka napowietrzająca jest zbędna, no chyba że nie przeszkadza Ci masa bąbelków unoszących się w wodzie. Z życiem jeszcze poczekaj aż akwarium dojrzeje 4-6 tygodni, potem jeśli nie będzie związków NH4, NO2 to wpuść tzw. ekipę czyszczącą, jakieś ślimaki może krabika na glony a dopiero później ryby i korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link kupie ten matrixs tak napisano kiedy się wkłada korale dzięki wielkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz 1kg węgla, trochę za dużo. Ja bym podzielił na 2-3 części. Matrix to jak siporaks SERY tyle że firmy SEACHEM, bardzo porowate media w których z czasem zasiedlają się bakterie. Tak jak żywa skała, wspomagają filtracje.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1kg węgla? To akwa nie wygląda na duże, pewnie 1/4 tego by wystarczyła spokojnie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem 1kg na początek aby te bakterie z moich rąk i z tej szczoteczki do zębów którą czyściłem skały i akwarium tak podzielę na części dziś i kupię matrixs nie wiem czy ten matrixs może być z węglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten węgiel to naprawdę podziel na mniej, na początek to tylko tak profilaktycznie. Martixa też możesz zapodać troszkę później, ile masz w ogóle kg skały sumarycznie?, bo jak masz dużo i nie planujesz dużej obsady rybnej to też bez niego dasz rade. Pisałem tak bo widzę że masz słaby odpieniacz.  


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj tyle węgla ile pisze producent ,matrix może być z węglem .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacze 2 jeden na kostkę drugi sk300 dodam ten matrixs i wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix wkłada się na starcie- (  jest to złoże filtracyjne ) , aby bakterie się w nim zadomowiły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, saas5 napisał:

wrzuciłem 1kg na początek aby te bakterie z moich rąk i z tej szczoteczki do zębów którą czyściłem skały i akwarium tak podzielę na części dziś i kupię matrixs nie wiem czy ten matrixs może być z węglem

Może, pomyśl ewentualnie o Siporaxie zamiast matrixa, albo nawet innych tańszych złożach.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest to jakby start od początku

skały jest 15kg rybek nie będzie dużo 5 rybek myślę że te odpieniacze dadzą rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, skały jest ok, wyjmij trochę tego węgla bo ci może puszczać to czego nie chcesz. A ze złożem typu siporax to już jak chcesz bez tego też się zakręci. Teraz tylko czekać, lepiej jak byś miał cyrkulacje 2x 2500 ale to może na później temat.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy jak bym dołożył cyrkulator jvp 101 zamiast tej korali 900 będzie dobra cyrkulacja i nie wiem czy jvp 101 nie jest za duży  do mojego akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.