Skocz do zawartości
dorian90

Pokolce do 600 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje obsadę naso ,hepatus, 2 skopasy i 2 zółtki. Baniak 170x60x60 chodzi mi po glowie. Będzie wystarczający ? 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hepatus, a w szczególności naso nie powinny niestety w Twoim akwarium zamieszkać...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gotterdammung napisał:

Moim zdaniem hepatus, a w szczególności naso nie powinny niestety w Twoim akwarium zamieszkać...

No bez przesady... to jaki zbiornik jest dla tych ryb odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damian K. napisał:

No bez przesady... to jaki zbiornik jest dla tych ryb odpowiedni?

Delfiniarnium :)

 

Przesada. 450 na normalnej wielkości ryby (zazwyczaj spotykane >20cm), 600-800 na pełnowymiarowy egzemplarz.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Damian K. napisał:

No bez przesady... to jaki zbiornik jest dla tych ryb odpowiedni?

W mojej opinii na hepatusa żeby to miało jakiś sens to pewnie 1000l ? Ale akwarium raczej podłużne, nie kostka... To ryba która rośnie 40 cm... I żeby nie było, widziałem w akwariach hepatusy po ponad 30 cm, ryba wygląda jak w słoiku... Ale jasne, domyślam się że to raczej radykalne podejście... 


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj ludzie hepatusy w 200l mają ;-)

absolutnie nie popieram oczywiscie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Gotterdammung napisał:

W mojej opinii na hepatusa żeby to miało jakiś sens to pewnie 1000l ? Ale akwarium raczej podłużne, nie kostka... To ryba która rośnie 40 cm... I żeby nie było, widziałem w akwariach hepatusy po ponad 30 cm, ryba wygląda jak w słoiku... Ale jasne, domyślam się że to raczej radykalne podejście... 

Lepiej w te strone niz w druga. Kazdy kto bierze duze gatunki powinien sie zastanowic co bedzie za 5 lat. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, sto razy juz było na forum.
Jak ktoś ma 5 czy 10cm heptusa w 200 czy 300 litrach to wielka krzywda rybie się nie dzieje. A za 2 czy 5 lat może ją sprzedać albo może zamienic zbiornik na większy.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem duże naso i hepatusa, pięknie wyglądały gdy mogły się rozpędzić w długim i szerokim baniaku (1200l). Nie mam więcej miejsca max 180 cm, jedynie mogę pójść w głębokość i wysokość. Co by zamiast hepatus i naso wpuścić ( nie chodzi o drobnice ) . Między zebrasomami nie będzie wojny? Chcę wpuścić je wszystkie razem i małe sztuki. 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dorian90 napisał:

Widziałem duże naso i hepatusa, pięknie wyglądały gdy mogły się rozpędzić w długim i szerokim baniaku (1200l). Nie mam więcej miejsca max 180 cm, jedynie mogę pójść w głębokość i wysokość. Co by zamiast hepatus i naso wpuścić ( nie chodzi o drobnice ) . Między zebrasomami nie będzie wojny? Chcę wpuścić je wszystkie razem i małe sztuki. 

Szacunek za choćby rozważanie innej opcji! :) Polecam poczytać na spokojnie reeflexa, pooglądać sobie każdego pokolca, poczytać coś, zastanowić się nad jakimś optymalnym rozwiązaniem. To nie wyścigi, a pokolce to nie byle jakie ryby. I nie szalej może z ilością, dużo dużych ryb to często problemy z parametrami ;)

Edytowane przez Gotterdammung (wyświetl historię edycji)

-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o litraż, bo te ryby rosną duże i potrzebują miejsca do pływania. Może być 1000 litrów kostka o boku 100cm i to dla tych ryb będzie za mało. Lepsze będzie akwarium 2 metry długie, ale wysokie na 50 cm i też będzie 1000 litrów. Litr litrówi nie równy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gotterdammung napisał:

 Polecam poczytać na spokojnie reeflexa, pooglądać sobie każdego pokolca, poczytać coś, zastanowić się nad jakimś optymalnym rozwiązaniem.

 

Reeflex jest ok ale nie wszystko jest dostępnę w sklepie lub możliwe do utrzymania w naszych zbiornikach. 

Może coś z Ctenochaetus ? Hawaiiensis jest bardzo ładny. Acanthurusy też raczej muszą się wypływać , chyba że sie mylę.

Co do parametrów nie będę trzymał acroporek, raczej miekko i łatwe twardziele. 

17 godzin temu, Przemek78 napisał:

Dajcie spokój, sto razy juz było na forum.
Jak ktoś ma 5 czy 10cm heptusa w 200 czy 300 litrach to wielka krzywda rybie się nie dzieje. A za 2 czy 5 lat może ją sprzedać albo może zamienic zbiornik na większy.

Można i tak, ale chyba w rzeczywistości bywa że ryba zostaje i karwołacieje. Niestety w nasze baniaki nie rosną tak szybko jak te ryby ;)

Edytowane przez dorian90 (wyświetl historię edycji)

160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można i tak, ale chyba w rzeczywistości bywa że ryba zostaje i kałwacieje. Niestety w nasze baniaki nie rosną tak szybko jak te ryby [emoji6]

Ale sprzedać mozna szybko... Bez przesady jeśli Ci za maly zbiornik 170x60x60 na heptusa to Twoja sprawa ale sam sobie mocno zawezasz pole manewru. A w reeflexe o ile pamiętam podają 200 litrow dla blazenka. Pewnie, ze lepiej jest rybie w duzym zbiorniku ale blazenki mozna z powodzeniem trzymac i w 50 litrach. Tak samo jak heptusa w zbiorniku 170x60x60

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, dorian90 napisał:

Może coś z Ctenochaetus ? Hawaiiensis jest bardzo ładny. Acanthurusy też raczej muszą się wypływać , chyba że sie mylę.

Ctenochaetusy rosną rzeczywiście dość małe więc nie powinno byc tutaj większych problemów, nie wiem tylko jak z Hawaiiensis, mogą być problemy z dostawą lub z ceną... Ale strigosus i truncatus są dość dostępne, truncatus rośnie nawet troszkę mniejszy. 

 

46 minut temu, dorian90 napisał:

Niestety w nasze baniaki nie rosną tak szybko jak te ryby ;)

Nic dodać nic ująć...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ctenochaetusy  to faktycznie dobry wybór, nie rosną zbyt duże. Dostępność i hodowla jest ok. 

Dnia 19.02.2017 o 09:45, Przemek78 napisał:

Bez przesady jeśli Ci za maly zbiornik 170x60x60 na heptusa to Twoja sprawa ale sam sobie mocno zawezasz pole manewru.

 

Dnia 18.02.2017 o 15:58, Gotterdammung napisał:

I żeby nie było, widziałem w akwariach hepatusy po ponad 30 cm, ryba wygląda jak w słoiku

Myślę , że jeden dorosły hepatus w takim zbiorniku będzie dobrze wyglądał na tle mniejszych ryb.

Przeglądałem forum i w podobnych zbiornikach plywają wspólnie hepatusy, acanthurusy a nawet imprerator. Według mnie kilka małych ryb optycznie wygląda ładniej niż jedna duża. 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.