Skocz do zawartości
Przemek79

Kompletny baniak Warszawa - gdzie zamówić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym forumowiczem. Już sporo przeczytałem i decyzja o założeniu solniczki zapadła z entuzjastyczną akceptacją piękniejszej połówki :)

Mam może nie 2 lewe ręce ale powiedzmy półtorej, w każdym razie moje poczucie estetyki nie akceptuje jakości DIY ;)  Chciałbym więc zamówić gotowy baniak, stelaż, sump i cały sprzęt, z podłączeniem itd, wielkość spora 500-700 litrów. Sam zamierzam zająć się dojrzewaniem i pielęgnacją akwarium. Bardzo zależy mi na estetyce i dobrej jakości baniaczka.

Jakie są Wasze opinie do wykonawców w Warszawie? Wstępnie biorę pod uwagę Acroporę i Erybkę. Jak oceniacie ich jakość mechaniczną i estetyczną? Skłaniam się ku Acroporze bo urzekła mnie pierwsza wizyta oraz mam tam zdecydowanie bliżej. Czy ktoś zamawiał lub widział na własne oczy postawione przez nich akwaria? Na zdjęciach wykonania obu firm wyglądają super, ale diabeł tkwi w szczegółach, których niedopracowanie mnie drażni a ich nie dostrzegę na zdjęciach.

Będę wdzięczny za pomoc

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem baniak w e rybce bardzo fajnie wykonany stelaże też robią fajne z aluminium więc lekkie ale powiem szczerze że odbierasz sobie jedną z fajniejszych opcji jaką jest zakładanie zbiornika od zera owszem możesz zaczerpnąć wiedzy i od sprzedawcy i z forum ale nic nie daje takiej satysfakcji jak zrobienie wszystkiego samemu a to naprawdę nie jest trudne wystarczy cierpliwość nie śpiesz się powoli i wszystko wyjdzie jedynie do zabudowy stelaża wybrał bym opcje dobrego stolarza bo to jednak będzie mebel i fajnie żeby dobrze wyglądał pozdrowienia i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemku, miło Cię powitać w gronie morszczaków, pamiętaj że tu czas i cierpliwość są naprawdę na pierwszy miejscu.

Niestety nie polecę Ci firmy Erybka, ponieważ sam mimo dużych zakupów miałem średnią z nimi styczność. Większość życia, sprzętu polecam Ci u p.Jadwigi Morskiej, na telefon także służy pomocą w wielu sytuacjach, naprawdę jakość ponad wszystko.

Co do samego szkła, dobre zbiorniki klei LLS - Przemek ze szczecina, ładnie, starannie jednakże trzeba trochę poczekać na wykonanie - gdyż często jak ma klejenie na miejscu u klienta, nie odpisuje wtedy na emaile.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to kupuje tez w Jadwidze tylko szkło zamawiałem z erybki bo mają dość szybką produkcję a zależało mi na czasie a jakościowo tez kleją dobrze ale polecam kupować w Jadwidze wszystko inne jeżeli masz pytania zawsze służą pomocą pani Jadwiga bardziej zajmuje się życiem ale techniczne sprawy czy do Marcina czy do Rafała zawsze pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Przemek79 napisał:

Witam

Jestem nowym forumowiczem. Już sporo przeczytałem i decyzja o założeniu solniczki zapadła z entuzjastyczną akceptacją piękniejszej połówki :)

Mam może nie 2 lewe ręce ale powiedzmy półtorej, w każdym razie moje poczucie estetyki nie akceptuje jakości DIY ;)  Chciałbym więc zamówić gotowy baniak, stelaż, sump i cały sprzęt, z podłączeniem itd, wielkość spora 500-700 litrów. Sam zamierzam zająć się dojrzewaniem i pielęgnacją akwarium. Bardzo zależy mi na estetyce i dobrej jakości baniaczka.

Jakie są Wasze opinie do wykonawców w Warszawie? Wstępnie biorę pod uwagę Acroporę i Erybkę. Jak oceniacie ich jakość mechaniczną i estetyczną? Skłaniam się ku Acroporze bo urzekła mnie pierwsza wizyta oraz mam tam zdecydowanie bliżej. Czy ktoś zamawiał lub widział na własne oczy postawione przez nich akwaria? Na zdjęciach wykonania obu firm wyglądają super, ale diabeł tkwi w szczegółach, których niedopracowanie mnie drażni a ich nie dostrzegę na zdjęciach.

Będę wdzięczny za pomoc

Przemek

Jak nie chcesz oglądać zdjęć to zapraszam do siebie jak masz możliwość podjechać, 

ja również mam "skrzywienie zawodowe" na punkcie estetyki, zobaczysz jak u mnie wygląda wykonane akwarium, mam podobny litraż o jakim myślisz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JadwigaMorska ma dobre podejście do klienta. Ceny życia podobne w Jadwidze i w erybce jak ktoś ma uzbierany rabat, niekiedy coś się trafi w podobnych cenach bez rabatu. Sprzęt i chemia zdecydowanie tańsze w erybce. Skała u Jadwigi też sporo droższa niż u konkurencji, ale mamy poglądowe zdjęcia co kupujemy. Najlepiej kupić trochę tu, trochę tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Na razie chcę się skupić na baniaczku, stelażu, sumpie i całej hydraulice, filtrach itd. O zakupach życia będę myślał później, na razie układam plan co chcę mieć. Czy ktoś ma jakieś opinie o wykonawstwie Acropory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafkę ze stelażem i koroną  może Ci wykonać jakiś zaufany gość od mebli. Akwarium i sump od erybki byłyby na prawdę ok. Śrubunki dobrze jak byś posklejał sobie sam, będziesz wiedział wtedy co robić w razie problemu, wyciszania czy awarii, albo ewentualnie gdyby wpadł jakiś kumpel i Ci pomógł. Generalnie wszystko zależy ile chcesz wydać na to kasy chyba że się to nie liczy wtedy Acropora.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora jest kozak lecz nie jest tania. Pogadaj z erybką, tam łatwiej o wymianę jak coś spartolą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów zbiornik w firmie Akwares z Rzeszowa, gość profesjonalnie klei akwaria od 20 lat, ma mega dobre wykonanie i bardzo niskie ceny. Sprzet natomiast zamow u Konrada z Coralhaus z Bielawy. 


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie umówiłem zaufaną ekipę remontową na małą adaptację miejsca pod akwarium. Planowany dopływ i odpływ wody oraz dwie listwy elektryczne z różnicówkami. Czy macie tutaj jakieś dobre rady? Np. gdzie kran a gdzie odpływ itd? Coś więcej warto? Niestety kratka wentylacyjna jest nie do przeniesienia. Stelaż będzie miał wysokość 97-100 cm więc miejsca będzie sporo. Wnęka gdzie wejdzie akwarium ma 197 cm szerokości więc miejsca na bebechy będzie wystarczająco chyba. Będę wdzięczny za jakieś sugestie zanim zacznie się kucie bo nie będę robił tego dwa razy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.