Skocz do zawartości
Lucjan11

Czy można coś jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 300 l (120X50X50) + 100l sump. W akwarium znajduje się para błazenków, 3x Chromis viridis i żółtek. Zastanawiam się czy można by było wpuścić jeszcze jakąś rybę, nic konkretnego nie mam na mysli, pytam się z czystej ciekawości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może jakies krewetki czyszczące 2x slimak turbo itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Adi1977 napisał:

Może jakies krewetki czyszczące 2x slimak turbo itp

Chodzi mi o obsadę rybną 

Edytowane przez Lucjan11 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie nierytoryczne  aczkolwiek trudno dobrac ryby na forum aby dobrac twój gust...to ze kazdy doradzi to bedzie tyle odp co i ludzi na forum.Ja bym sugerowal sie wlasnym gustem i dobral to co mi sie podoba uwazam ze 2 rybki mozna jeszcze smialo dac.np hebcia i moze niebiesko zoltego garbika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hebcio, czyli hepatus? Niestety nie zawsze orientuje się we wszystkich nazwach potocznych. Zgadzam sie trudno dobrać pod mój gust, lecz jedynie chce zasięgnąć opinii innych użytkowników na temat jakiś możliwości co do obsady, może ktoś coś ciekawego doda na co sam nie wpadłem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Adi1977 napisał:

Pytanie nierytoryczne  aczkolwiek trudno dobrac ryby na forum aby dobrac twój gust...to ze kazdy doradzi to bedzie tyle odp co i ludzi na forum.Ja bym sugerowal sie wlasnym gustem i dobral to co mi sie podoba uwazam ze 2 rybki mozna jeszcze smialo dac.np hebcia i moze niebiesko zoltego garbika..

Heptus do 300l 120cm długości, a za chwilę będzie szukał mu nowego domu? Dobrze radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mozesz cos jeszcze wsadzic , oczywiście zalezy to tez ile masz miejsca ? Jesli nie masz zawalonego zbiornika skala i rybki bedą miały gdzie sobie popływać to dlaczego nie . Warto jeszcze pomysleć o wydajności systemu , czy on sobie poradzi z następnymi mieszkańcami ? Ja to chyba rekord bije w ilości ryb :D mam ich 24 w tym trzy pokolce i  french angelfish i jeszcze kilka większych piękności :Dale parametry wzorowe i wszystko pięknie rosnie . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Heptus do 300l 120cm długości, a za chwilę będzie szukał mu nowego domu? Dobrze radzisz?

A dla czego od razu nowego domu jesli kupi malego to spokojnie 2lata nawet trzy go potrzyma znów nie przesadzajmy

5 godzin temu, ibiza napisał:

Śmiało mozesz cos jeszcze wsadzic , oczywiście zalezy to tez ile masz miejsca ? Jesli nie masz zawalonego zbiornika skala i rybki bedą miały gdzie sobie popływać to dlaczego nie . Warto jeszcze pomysleć o wydajności systemu , czy on sobie poradzi z następnymi mieszkańcami ? Ja to chyba rekord bije w ilości ryb :D mam ich 24 w tym trzy pokolce i  french angelfish i jeszcze kilka większych piękności :Dale parametry wzorowe i wszystko pięknie rosnie . 

No prosze kolega ma mega obsade i wszystko żyje. Jesli chodzi o hepatusa jesli bedzie  od malego bedzie ok wiadomo jesli osiagnie 15cm bedzie trzeba szukac mu nowego domu ale to znów nie tak szybko ryba znów nie rosnie jak na drożdżach...

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki jest sens kupować hepcia żeby do po 2,latach oddawać i martwic sie czy się wysypie czy nie. Z takim podejściem Adi1977 to można wszystko wszędzie trzymać i oddawać tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlatego ze jest to piekna ryba .i jesli stworzymy jej dobre warunki to bedzie nas cieszyć kilka lat za nim przestanie sie mieścić w akwarium .   Zawsze ja mam w swoich akwariach i nigdy mi sie nie wysypała  to tak na marginesie . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jaki jest sens kupować hepcia żeby do po 2,latach oddawać i martwic sie czy się wysypie czy nie. Z takim podejściem Adi1977 to można wszystko wszędzie trzymać i oddawać tylko po co?

Zgadzam się całkowicie!
Hepatus rośnie bardzo szybko a 120cm długości to akurat nie dużo dla niego.
Pozdrawiam

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, bullmaster9 napisał:

i jaki jest sens kupować hepcia żeby do po 2,latach oddawać i martwic sie czy się wysypie czy nie. Z takim podejściem Adi1977 to można wszystko wszędzie trzymać i oddawać tylko po co?

bez urazy ja mam akwarium 250l a hepcia na 13cm żyje cieszy się ,fakt kupiłem go od kolegi ale od małego zanim urósł 13cm to prawie 4lata więc nie gdybajmy bo za 4 lata to można położyć ze dwa razy system i będzie restartował akwarium,różnie może być prawda.

Bez urazy ale jeśli każdy by miał patrzeć na to że hepek jest tylko dla akwarium powyżej 500l to 2/3 z nas tu nie powinna go posiadać w swoich zbiornikach.
Ocenić musi sam, kolego co wybierze...jak pisałem wcześniej jego gust jego rybki.My tylko możemy podsycać temat i nie potrzebne spory między innymi,

moim skromnym zdaniem "hepatus" śmiało!!! tradycyjna rybka w akwarium jak tradycyjny karpik na święta:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adi1977 napisał:

bez urazy ja mam akwarium 250l a hepcia na 13cm żyje cieszy się ,fakt kupiłem go od kolegi ale od małego zanim urósł 13cm to prawie 4lata więc nie gdybajmy bo za 4 lata to można położyć ze dwa razy system i będzie restartował akwarium,różnie może być prawda.

Bez urazy ale jeśli każdy by miał patrzeć na to że hepek jest tylko dla akwarium powyżej 500l to 2/3 z nas tu nie powinna go posiadać w swoich zbiornikach.
Ocenić musi sam, kolego co wybierze...jak pisałem wcześniej jego gust jego rybki.My tylko możemy podsycać temat i nie potrzebne spory między innymi,

moim skromnym zdaniem "hepatus" śmiało!!! tradycyjna rybka w akwarium jak tradycyjny karpik na święta:)

 

Gratuluję dobrego samopoczucia (Twojego, nie ryby), ale dobrze karmiony, młody hepatus od 4 do 13 cm bez problemu urośnie w pierwszym roku. Odpowiedz sobie sam, czy źle go karmisz, czy zwyczajnie karłowacieje w zbyt małym akwarium. Innej drogi nie ma. Zdrowa ryba do prawidłowego wzrostu potrzebuje jedynie dobrze zjeść i się "wypływać". 150 cm długości zbiornika to minimum dla hepatusa na pierwsze 2 lata. Później i tak powinno się go oddać do dużego akwarium. Wystarczy wyobrazić sobie 25-30 cm (taki rozmiar może osiągnąć już w 3. roku) energiczną rybę w 250 l. Już samo to powinno skłonić do refleksji.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, snocho napisał:

Gratuluję dobrego samopoczucia (Twojego, nie ryby), ale dobrze karmiony, młody hepatus od 4 do 13 cm bez problemu urośnie w pierwszym roku. Odpowiedz sobie sam, czy źle go karmisz, czy zwyczajnie karłowacieje w zbyt małym akwarium. Innej drogi nie ma. Zdrowa ryba do prawidłowego wzrostu potrzebuje jedynie dobrze zjeść i się "wypływać". 150 cm długości zbiornika to minimum dla hepatusa na pierwsze 2 lata. Później i tak powinno się go oddać do dużego akwarium. Wystarczy wyobrazić sobie 25-30 cm (taki rozmiar może osiągnąć już w 3. roku) energiczną rybę w 250 l. Już samo to powinno skłonić do refleksji.

wiedział co wiedział ,dziękuje za świetną radę,będę jej przestrzegał jak pociorka na wieczór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Chelmona rostratusa lub  Ostracion cubicus  . Bardzo ciekawe rybki w ubarwieniu i kształcie . Ważne , by dostać  je w dobrej kondycji to wtedy nie sprawiają żadnych problemów . Miałem je kilka razy i długo się nimi cieszyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, snocho napisał:

Gratuluję dobrego samopoczucia (Twojego, nie ryby)

jeszcze jedno-w sklepie znanym ,nie będę reklamował, akwaria do sprzedaży ryb na regałach około 250l każdy w jednym akwarium znajduje się około 30-35ryb,czy ktoś pomyśli o tym czy ich samopoczucie jest inne od tej jednej na 13cm..w akwarium...
czy ktoś zastanawiał się nad tym...bo jeśli ryby się sprzedaje z danego zbiornika ,to też uzupełnia się je..a co do parametrów tej wody to głowa boli,kupiłem krewetkę więc wodę miałem test salifaltem pokazał No3 50-60  Po4 0,025,Ca 400 a KH 11 więc co się dzieje ..wszyscy o tych parametrach a w sklepach myślicie że są mega super..."MIT"

pozdrawiam

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Adi1977 napisał:

wiedział co wiedział ,dziękuje za świetną radę,będę jej przestrzegał jak pociorka na wieczór

Powinieneś.

Ryba w sklepie rzadko spędza czas dłużej jak miesiąc... myślę, że w kawalerce z dużą rodziną też by się jakiś czas wytrzymało.

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, kiflu napisał:

Ryba w sklepie rzadko spędza czas dłużej jak miesiąc... myślę, że w kawalerce z dużą rodziną też by się jakiś czas wytrzymało.

w akwarium wystawowym w sklepie 450l jest tyle ryb że głowa boli..to jest fer..tam bywam od miesięcy paru i nic nie ubywa z tego zbiornika,więc nie rozumie sporu z powodu jednego hepatusa.

"ale jak to mówią każdy sobie rzepkę skrobie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusa nie brałem pod uwagę, bo z tego co się kiedyś orientowałem to min. to ok. 500l. A dobrym pomysłem byłoby dodać ze 2-3 pseudanthiasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adi1977 napisał:

w akwarium wystawowym w sklepie 450l jest tyle ryb że głowa boli..to jest fer..tam bywam od miesięcy paru i nic nie ubywa z tego zbiornika,więc nie rozumie sporu z powodu jednego hepatusa.

"ale jak to mówią każdy sobie rzepkę skrobie"

Kolega dalej drąży temat o heptusie. Jak kupuje ryby, to patrzę na wielkość mojego akwarium i pod ten wymiar coś wybieram. U mnie ryba ma dożywocie, a nie żeby za rok, dwa może cztery lata szukać dla niej nowego domu. Ale każdy zrobi co uzna za stosowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, maciej01 napisał:

Kolega dalej drąży temat o heptusie.

:Maciej01 nie drążę ..odpuszczam,lecz tu co drugi na forum trzyma hepatusa który nie powinien być w danym litrażu..to tak na marginesie:Ptylko się nie przyznają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy promować heptusa do takich "małych" akwarii, to będzie więcej takich nieodpowiedzialnych akwarystów. Jak będziemy mówić głośno, że ta ryba się nie nadaje do takiego "małego" akwarium to może przyszły nabywca zastanowi się dwa razy zanim kupi. Ale jak widać znalazł się kolejny zwolennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Przemek78 napisał:

Wystarczy przejrzeć temat "nasze akwaria" w przedziale 250- 300 litrów heptusow jak mrówek

no o tym Przemciu mówię od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.