Skocz do zawartości
Lucjan11

Czy można coś jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby tak było ze każda kupiona rybka dożywa w akwarium swojego wieku i odchodzi ze starości to sklepy z morszczyzna nie miały by klientów :) zobaczcie jaki jest przemiał ryb w takich sklepach ,nie sadze by akwaryści morscy powstawali jak "grzyby po deszczu" moim zdaniem najnormalniej w świecie ryby zdychają czy to po 1 dniu 6 miesiącach czy 2 latach(sa pewnie wyjątki ale to tylko wyjątki ze żyją dłużej) ,akwarium to nie ich "prawdziwy zbiornik" i w żaden sposób oceanu nie zastąpi  i nie sugerował bym się ich wymiarem jaki osiągają w naturalnym środowisko (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) jak już rybcia urośnie(o ile dożyje ) do sporych rozmiarów to wtedy bym się zastanawiał co dalej.

 

a wracając do tematu  ja ci proponuje  

-siganus vulpinus (borsuk) piękna i pożyteczna rybka (trochę strachliwa) ,

-Canthigaster valentini bardzo ładna i ruchliwa rybka 

-Chaetodon Kleini  zajada aiptasie 

-Salarias fasciatus skubie ladnie glony z szyby 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:

Jak będziemy promować heptusa do takich "małych" akwarii, to będzie więcej takich nieodpowiedzialnych akwarystów. Jak będziemy mówić głośno, że ta ryba się nie nadaje do takiego "małego" akwarium to może przyszły nabywca zastanowi się dwa razy zanim kupi. Ale jak widać znalazł się kolejny zwolennik.

a czy ja napisałem, że jestem tego zwolennikiem? Trochę nad interpretujesz zgodnie z kierunkiem "wiatru" w tym temacie. Nie pochwalam, ale też nie potępiam dopóki nie zobaczę takiego 20 cm karpia w 200 litrach. Jeśli ktoś chce się pocieszyć tą rybą choćby przez pół roku to niech mu na zdrowie wyjdzie.

I nie bąddzcie co niektórzy tacy "święci", bo niby inne ryby mają w naszych akwariach takie eldorado? Rybom najlepiej byłoby na rafie a nie wegetować w akwariach i niestety taka jest brutalna prawda. Ale ja to akceptuję i wielu innych świadomych również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, niwre37 napisał:

siganus vulpinus (borsuk)

 

17 minut temu, niwre37 napisał:

Chaetodon Kleini

ładne rybki akurat ich nie posiadam ale czy nie będą mu podgryzały korali a szczególnie Chaetodon Kleini bo miałem Chaetodon auriga..to masakra była oddałem gratis...

 

Chaetodon auriga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej świadomy akwarysta może tak to zinterpretować, że "popierasz trzymanie heptusa w takich akwariach" jak podałeś za przykład "nasze akwaria" w przedziale 250-300 litrów i heptusów jak mrówek, ale każdy z nas forumowiczów o tym wie, że te ryby są w takich akwariach. Jak dobrze śledzisz forum, to pewnie widziałeś u jednego kolegi tą rybę w reefmaxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adi1977 napisał:

 

ładne rybki akurat ich nie posiadam ale czy nie będą mu podgryzały korali a szczególnie Chaetodon Kleini bo miałem Chaetodon auriga..to masakra była oddałem gratis...

Chetodon Klaini będzie podgryzał korale, u mnie najpierw zeżarł wszystkie aiptazje, za co mu chwała :) a potem skonsumował 2 główki calustrei i zaczął dziobać Quadri tak, że biedak się ze strachu podzielił na dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Przemek78 napisał:

Chetodon Klaini będzie podgryzał korale, u mnie najpierw zeżarł wszystkie aiptazje, za co mu chwała :) a potem skonsumował 2 główki calustrei i zaczął dziobać Quadri tak, że biedak się ze strachu podzielił na dwa

u mnie do puki była przez 1miesiąc Chatetodon auriga z korali mięklich nie otwierała się ani na chwile Pachyclavularia,zjadła dwie  Euphylliae obgryzła całą Capnelle szt 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cechy rybek są generalnie indywidualne i nie można stwierdzić ze jeśli u kolegi coś podgryzało korale to u mnie tez tak musi być (aczkolwiek może tez tak być) ,u niektórych brzydal podgryza korale,asteriny podgryzają zoa ,centropyga tez zjada korale a u mnie np,brzydal korali nie rusza ,asteriny zoa tez nie ,miałem/mam  centropyge flavicauda korali nie skubała ,rozpanoszył mi się bryopsis nie mogłem go opanować a centropyga wszystko wyżarła :) ale jest ale :] ponoć miała to być spokojna rybka u mnie niestety zdominowała cale akwarium wszystkie ryby były pochowane po katach bo jak tylko wypłynęły to je atakowała (wylądowała w sumpie )

tak wiec dopóki nie kupimy zwierzaka to nie będziemy wiedzieli co nas czeka :) wyjątkiem są chyba tylko specjaliści pokarmowi:)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, niwre37 napisał:

cechy rybek są generalnie indywidualne i nie można stwierdzić ze jeśli u kolegi coś podgryzało korale to u mnie tez tak musi być (aczkolwiek może tez tak być) ,u niektórych brzydal podgryza korale,asteriny podgryzają zoa ,centropyga tez zjada korale a u mnie np,brzydal korali nie rusza ,asteriny zoa tez nie ,miałem/mam  centropyge flavicauda korali nie skubała ,rozpanoszył mi się bryopsis nie mogłem go opanować a centropyga wszystko wyżarła :) ale jest ale :] ponoć miała to być spokojna rybka u mnie niestety zdominowała cale akwarium wszystkie ryby były pochowane po katach bo jak tylko wypłynęły to je atakowała (wylądowała w sumpie )

tak wiec dopóki nie kupimy zwierzaka to nie będziemy wiedzieli co nas czeka :) wyjątkiem są chyba tylko specjaliści pokarmowi:)

Oj, odnośnie tych Chetodonów to chyba zbyt optymistyczne stwierdzenie, będą podgryzać wcześniej czy później. Też tak się łudziłem przed zakupem Klaini. Co do brzydala i Centropygi to rzeczywiście również spotkałem się z różnymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam centropyge juz około 3 lat i nigdy nie zauważyłem by cos podgryzala


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.