Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się tylko nad transportem czy nie popadają ryby i korale no bo wkoncu trochę czasu by minęło żeby przywieść ustawić podłączyć itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Przemek78 napisał:

O, i to już wygląda przyzwoicie i cena prawie ta sama. Trzeba by jeszcze dopytać co to za cyrkulacja bo wiadomo tylko że Koralia i jaka lampa, jakiej mocy itp. Ale niezależnie od tego jest to oferta warta rozpatrzenia.

Tu przynajmniej jest cokolwiek pokazane ze sprzetu ja mysle ze jak bedzie ok ze zbiornikiem to na miejscu jeszcze ze 200 zejdzie. Przede wszystkim jesli tam sa parametry ok to conajmniej 80% wody bym zabrał co do ryb ja kupilem duze plastikowe wiadra z deklem w castoramie i w tym przewozilem cale życie choc czesc juz mialem w 120.jesli to nie daleko to 2godz spokojnie 

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Zastanawiam się tylko nad transportem czy nie popadają ryby i korale no bo wkoncu trochę czasu by minęło żeby przywieść ustawić podłączyć itp

Nie wiem jak masz daleko ale trzeba to zrobić z głową. Pojemniki na cała wodę, w akwarium zostawiasz trochę wody razem z życiem, to co da się wyciągnąć transportujesz w workach lub wiadrach (worki dedykowane a nie jakieś tam), boxy styropianowe i strzała do domu. Musisz tylko mieć kogoś kto Ci to pomoże poskładać, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia. Może właściciel zgodzi się to zainstalować u Ciebie a potem go odwieziesz.

Ja gdy sprzedawałem swój zbiornik pojechałem z nowym właścicielem i wszystko mu podłączyłem i uruchomiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odległość jest ok 150 km także trochę by się zeszło dojazd podłączenie to min 4 godzinki niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Tomasz Nastały napisał:

No odległość jest ok 150 km także trochę by się zeszło dojazd podłączenie to min 4 godzinki niestety

Tomku,jeśli nie masz doświadczenia w takich przeprowadzkach i nikt Ci nie pomoże to 150km + twoja praca może się źle zakończyć,choć nie zawsze,

w moim przypadku wyglądało to tak

zakupiłem 5x30l bańki nowe na wodę+ 7wiaderek plastikowych castorama z deklami oczywiście wszystko umyte w RO
cała przeprowadzka z dojazdem zeszła mi prawie 3godz w domu miałem grzałki tam gdzie ryby i korale od razu załączyłem.(grudzień 2016 zimno było)

ale......... ja już miałem 250l przygotowane ze 120 prawie wszystko, tylko dodać skałę korale i ryby więc tu nie wymagało zbyt dużo czasu.

boję się że u Ciebie może to zająć wiele więcej,jeszcze jak sam będziesz.
Moim zdaniem musisz mieć kogoś do pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Mam do dyspozycji 2000-2500 czy ktoś by mógł skompletować sprzęt do 120 litrowego ? Najlepiej w erybce ale coś może być np z olx lub allegro niestety nie mam sampa z góry dziękuję ;)

Zaproponuj a my wyrazimy swoje zdanie i ewentualnie coś zaproponujemy innego. Generalnie to w tym temacie wszystkie podstawowe sprzęty dotyczące oświetlenia, filtracji, cyrkulacji wymieniono. Jeden z forumowiczów kolega @Marek GR nawet wrzucił zdjęcie ładnego zestawu, wzoruj się na tym i będzie ok. i zostanie jeszcze coś na życie.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Przemek78 napisał:

Zaproponuj a my wyrazimy swoje zdanie i ewentualnie coś zaproponujemy innego. Generalnie to w tym temacie wszystkie podstawowe sprzęty dotyczące oświetlenia, filtracji, cyrkulacji wymieniono. Jeden z forumowiczów nawet wrzucił zdjęcie ładnego zestawu, wzoruj się na tym i będzie ok. i zostanie jeszcze coś na życie.

A masz może link do tego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tomasz Nastały napisał:

A masz może link do tego ? :)

3 strona Twojego tematu, cały ten sprzęt kupisz w erybce, łącznie ze świetlówkami

Ten zestaw- odpieniacz + filtr nazywa się Tunze Reefpack 250, cyrkulacja to Tunze chyba 6025, oświetlenie T5 4x24 W, jakaś chinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 80x35x45h szyby Opti White , tylna szkło czarne barwione w masie - wykonanie e-rybka cena 365 zł. w promocji świątecznej - czas oczekiwania ok. 1 miesiąc.

Filtracja - ReefPack 250 - odpieniacz zbierający wodę z powierzchni, filtr zbierający z powierzchni i dodatkowo rurką przy dnie. Wypełnienie Siporax ok. 0,5 l, wata filtracyjna i w zależności od potrzeb adsorbery w woreczkach. cena ok. 650 zł.

Oświetlenie lampa chińska 4x24W cena ok. 350 zł.

2 x Tunze 6015 cena ok.100 zł. szt.

Ja dodatkowo zakupiłem takie chińskie poczwórne wentylatorki na lato do schładzania wody . Cena 100 zł. Mam problem z wysoką temperaturą w tym pomieszczeniu latem i nigdy w tym akwarium nie używałem grzałki. Dolewam ręcznie i nie sprawia mi to problemu, ale w ReefPacku jest specjalne miejsce i na grzałkę i na firmową automatyczną dolewkę tzn. czujnik dolewki. Ze sprzętu to wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

napisałem Ci na Priv co masz zrobić trzymaj się tego będziesz zadowolony...:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomasz Nastały napisał:

nie byl by lepszy od tego zestawu filtr kubełkowy i osobny odpieniacz?

znalazlem takie cosik http://korale.pl/sera-marin-biotop-cube-130.html

co otym sadzicie?

Daj sobie spokój z kubełkiem, co do zestawu Sera Marine to już kwestia gustu ale takie kompaktowe akwaria narzucają wiele ograniczeń jeśli później będziesz chciał coś modyfikować (a będziesz chciał, uwierz :)). Ja osobiście wolałbym taki zestaw jak ma MarekGR, tym bardziej że kosztowo wychodzi podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać

1.czy podczas dojrzewania akwarium trzeba coś lac jakieś środki prócz bakteri na start  ?

2. Jak zbiornik dojrzeje to co się leje są jakieś np uniwersalne środki które są obowiązkowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Chciałbym zapytać

1.czy podczas dojrzewania akwarium trzeba coś lac jakieś środki prócz bakteri na start  ?

2. Jak zbiornik dojrzeje to co się leje są jakieś np uniwersalne środki które są obowiązkowe? 

1. Nie trzeba nic lać, można ewentualnie dać absorbenty fosforanów

2. Wszystko zależy jaką masz obsadę, jaki masz sprzęt, itd. nie da się tego tak sztywno określić, może być np. przypadek, że tylko na soli nie utrzymasz podstawowych parametrów i wtedy trzeba uzupełniać mikroelementy, np. metodą billinga. Może być też sytuacja gdy skoczy Ci mocno PO4 czy NO3 i wtedy może być potrzeba dawać np. absorbenty czy dozować wódkę albo vsv. Jest mnóstwo różnych ewentualności.

Może być również sytuacja, że wszystko będzie hulać na samej soli- prosta obsada korali miękkich i kilku lps-ów

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

A żywa skale to przed włożeniem do zbiornika lepiej wymoczyc czy niema takiej potrzeby? 

Nic nie wymaczaj, wyszoruj jakąś szczotką z zasoloną wodą i tyle

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być taka jak do mysia podłogi :), nie musi być miękka, chodzi o to aby usunąć rozmaite obumarłe porosty, luźne kawałki itp. Bo później będziesz to zbierał w akwarium. Sprawdź wszystkie zakamarki, znam przypadek gdy w skale siedziała krewetka modliszkowa. I tak ciężko będzie coś zobaczyć ale na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko jak ustawić cyrkulatory będą 2 i nie wiem czy mają dmuchać na skalę czy poprostu w ton wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cześć zerknij na temat dzisiejszy Reefmax tam o tym pisaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dmuchać tak, żeby nie było martwych stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, maciej01 napisał:

Mają dmuchać tak, żeby nie było martwych stref.

Jest jakiś nie wiem np sposób żeby jakoś stwierdzić że niema tych martwych stref?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.