Skocz do zawartości
klakier

Poczatek - porady mile widziane

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz kolejny chyba problem, przynajmniej mi się tak wydaje. Wczoraj wieczorem temperatura była w okolicach 27* ale praca wiatraczków i lekko uchylone okno spowodowały jej spadek do 25*. Stężenie soli wynosiło wtedy 1.021 więc odrobinka powędrowała do wody żeby zrobić 1.022. Ale pytanie, a może problem nie dotyczy tego. Wiatraczki zostały wyłączone, a obecnie temperatura wynosi znowu 27*. Teraz chodzą ale moje pytanie sprowadza się do tego czy takie ewentualne wahanie temperatury jest dopuszczalne czy może po prostu nie wyłączać wiatraczków.

Aha Aquamaniac dostał ode mnie PM, ale się wylogował, więc zwracam się z tym samym pytaniem do innych użytkowników.

__________

Rozmawiałem właśnie z właścicielem sklepu telefonicznie w sprawie skały. Powiedział że to co porasta trudno nazwać jeszcze aiptasia ale nie wyklucza tego. Zapewnił mnie że jeślibym kupował skałę to ją oczyszczą z wszystkich chwastów. No i że zawsze mogę wybrać sobie takie kawałki na których nic nie rośnie.

Aha pod koniec rozmowy stwierdził, że w nowym zbiorniku to i tak zginie.

Pytanie kupować tą skałę czy nie ?


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zwieksz zasolenie do 1.024 co najmniej. Wahania temperatury nie sa czyms strasznym, na rafie tez wystepuja takowe z tym ze nie powinny byc one zbyt gwaltowne i nie wiecej niz te 2 stopnie. Reszta na priv :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nastał radosny moment w moim życiu. MAM SKAŁĘ !!! :yes

I już pierwsze spostrzeżenia. Po włożeniu widziałem :

1. Czarny wieloszczecik

2. mała biała 5 ramienna rozgwiazdka

3. takie czerwonawe coś długiego, ma około 1,5cm 2 czółki na głowie skierowane w górę i 2 w dół, segmenty i dużo łapek jak wieloszczet. Na końcu tak jakby ogona ma takie szczypczyki jak szczypawka. Łazi cały czas przy przedniej szybie, ale mam za słaby aparat żeby zrobić dobre zdjęcie (wychodzą nie ostre)

4. W dobrym oświetleniu zobaczyłem chyba sporo małych aiptasi

5. Coś podobnego do nich tylko białe

6. W niektórych miejscach takie różowe coś jakby przystrzyżona trawa

7. W jednym miejscu mam takie jakby liście czerwone

Aha jeszcze z takiej jednej dziurki coś się na chwilkę wystawiło i czmychnęło za chwilkę do środka.

Jeśli komuś cokolwiek któryś opis mówi to z miłą chęcią dowiem się co to jest.

P.S.

Co teraz mam dodawać do akwarium żeby wszystko żyło i się rozwijało ?


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dodawac. Dolewac wody, wlozyc filtr mechaniczny a jesli detrytus bedzie sie mocno zbieral na dnie to go odsysac regularnie, za tydzien - dwa zrobic pierwsza podmianke.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Nic nie dodawac. Dolewac wody, wlozyc filtr mechaniczny a jesli detrytus bedzie sie mocno zbieral na dnie to go odsysac regularnie, za tydzien - dwa zrobic pierwsza podmianke.

Weź to przetłumacz mojej drugiej połowie. Ona ciągle mi jęczy że to wszystko co mam to pozdycha bo nic nie będzie jadło.

Tak na marginesie to moja druga połowa właśnie przeglądała gazety w których przywiozłem skałę i ledwo ruszał się tam jakiś czerwony ślimaczek, jedna krewetka już nie żyła a druga się skręciła w kropelce wody i co nieco się ruszała. W wielkim jej krzyku włożyłem prawie martwe zwierzaki których wcześniej nie widziałem.

P.S.

Pierwsze zdjęcie poglądowe w dzienniku


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.