Skocz do zawartości
pecetowiec

Wymiana białego kanału w lampie DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić diody białe w swojej lampie bo złe zamontowałem.

Kupiłem takie i mam dwie nitki po 3 diody na driverze od darelteka dobrane tak żeby zaspokoić napięcie 3x6-7W i wysterować poniżej 700mA. Nie doczytałem, lub stwierdziłem że takie pasmo wystarczy, lecz niestety nie świeci to tak jak bym chciał i szukam teraz diód 5W o temperaturze powyżej 12000k... i tu się robi problem.

Nie widzę żeby na chipie epistar 45mil były jakiekolwiek diody 5W o wyższej temperaturze barwowej niż te. Macie jakiś pomysł jak to ugryźć żeby wymienić te diody na wyższą temperature? Chciałbym zostawić te drivery żeby nie robić dodatkowych kosztów, co mi przychodzi do głowy:

- więcej ale 3 W (bo takie są) tylko dobrać pod driver

- cob 10W bo takie też są ale nie wiem co na to driver

- i to że może gdzieś ktoś widział a ja mam kwadratowego zeza i  nie widzę takich diód 5W w przedziale 12000k-20000k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydawało że widziałem na ebayu, ale nie mogę znaleźć więc może mi się wydawało...

Może zostaw te trzy z pierwszej nitki A zamiast pozostałych trzech wstaw 6x3W np 20000K

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz generować kosztów to chyba najtaniej będzie 5x 3W/700mA zamiast 3x 5W. Taka sama moc, ten sam prąd.

Cob jest na wyższy prąd. Musiałbyś zmienić ustawienia drivera na 1200mA.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drivery darelteka jeszcze z przed zmiany one dawały odpowiedni prąd pod konkretną ilość diód, teraz pytanie gdzie ye tabele znaleźć bo może się okazać że 5szt będzie świecić większym prądem jak 6szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki masz zasilacz

24V ? to zamiast 3 diód 5W możesz dać 6 sztuk 3W 700mA

a licząc lumeny - to 4 sztuki 3W (3x120lm z wata = 1440lm) będzie świecić podobnie jak te 3 5W (5x100lm z wata = 1500lm)

--//-- edit - źle liczę

do 120lm to mają diody 1W , 3W maja koło 220-240lm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te drivery darelteka jeszcze z przed zmiany one dawały odpowiedni prąd pod konkretną ilość diód, teraz pytanie gdzie ye tabele znaleźć bo może się okazać że 5szt będzie świecić większym prądem jak 6szt

Pisałem o tym kilka postów wyżej.

Chyba nie ma takiej możliwości, po to jest driver żeby na każdej diodzie był taki sam prąd. Musisz tylko wyrobić się z napięciem. Zamiast 3x7v będziesz miał 6x3,4 czyli ok.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ale one były kiedyś takie że ten sam driver dla nitek z różną ilością diód dawał inny prąd przykładowo dla trzech w nitce to było 630mA a ten sam driver na nitce z 5 diodami podawał prąd 590mA (lub na odwrót, choć wątpię żeby prąd się zwiększał) nie mam tych tabeli to nie mam jak tego sprawdzić. Tam były zworki ale jak teraz mam przykładowo 630mA dla 3diód to jak rozłożę to na 5-6 szt to prąd może być poziomu np 480mA

jaki masz zasilacz
24V ? to zamiast 3 diód 5W możesz dać 6 sztuk 3W 700mA
a licząc lumeny - to 4 sztuki 3W (3x120lm z wata = 1440lm) będzie świecić podobnie jak te 3 5W (5x100lm z wata = 1500lm)
--//-- edit - źle liczę
do 120lm to mają diody 1W , 3W maja koło 220-240lm

Tak 24V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pecetowiec napisał:

Tam były zworki ale jak teraz mam przykładowo 630mA dla 3diód to jak rozłożę to na 5-6 szt to prąd może być poziomu np 480mA

Prąd dalej będzie 590mA, nie spadnie.

Edytowane przez Palnik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

prąd spadnie - jak przesadzisz z ilością diód w nitce :)

zamień te 3 x 5W na 6 sztuk 3W i będzie grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zamawiam, dzięki panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.