Skocz do zawartości
Marqo

Parametry wody, interpretacja wyników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu obserwuje w zbiorniku ze korale nie pompuja się jak powinny. Co może być tego skutkiem? Parametry

Wyniki :

pH 8,2

KH 9

NO3 0

PO4 0

Ca 375

Mg 1260

Poproszę o interpretację wyników. Dziękuję

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz za niskie Ca oraz Mg i to może być przyczyna a zasolenie jakie masz ? i czy jesteś pewny tego zasolenia ?

edit.

jesli masz miekkie i lps to moze woda jest za czysta ? pamietasz jakie miales parametry wtedy "gdy bylo dobrze "?

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Nie wiem jakie masz korale,ale NO3 zero moze spowodowac niepompowanie sie LPS-ow,ja bym ten parametr podniosl do wykrywalnych wartosci...Tez nie wiem czym mierzysz PO4,ale jezeli jest to na prawde zero absolutne,to razem z NO3 moze swiadczyc o wyjalowionej wodzie...Troche niskie Ca...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez miałem takie parametry - jeśli chodzi o PO4 i NO3. Koralowce były fajne jaśniutkie, ale polipy miały małe. Zacząłem porządnie karmić,nawet sztucznie podnosiłem NO3 i problem się rozwiązał. Nie wiem jaką masz obsadę, ale ja zaczął bym jak pisał Iceberg podnosić NO3, PO4 samo też wówczas podskoczy. Oczywiście wszystko rozsądnie i bez gwałtownych ruchów. Ca i Mg tez lekko podnieś bo jest troche za niskie.

 

podro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podnieść te wartości PO4 oraz NO3? Dając więcej pokarmu? Obecnie daje 3 kostki solową dziennie na 16 rybek i kilka krewetek. Zasolenie 1,026, sprawdzone.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Marqo napisał:

Jak podnieść te wartości PO4 oraz NO3? Dając więcej pokarmu? Obecnie daje 3 kostki solową dziennie na 16 rybek i kilka krewetek. Zasolenie 1,026, sprawdzone.

szanowny kolego przy obsadzie 16 ryb masz No3  0  i Po4  0  ???? na jakich testach?? z ciekawości pytam tylko wiesz....a z tym zasoleniem to przesadziłeś trochu zjedz na 1.024 dla rybek będzie na pewno lepiej....:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 rybek i 3 kostki mrożonek.... hm... Ja też mam 16 rybek i dziennie pożerają 7-8 kostek - więc jak widzisz ryba - rybie nie równa , na pewno możesz "liczyć " na szybki wzrost NO3 - karmiąc "suchym" pokarmem /płatki albo granulki/ , do tego  jakiś  pokarm dla korali też podniesie Ci szybo te parametry.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co chcesz to zrobić? Obserwuj korale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sprawdzane na różnych testach salifert i colombo. Wyniki podobne. Swego czasu karmilem więcej. Korale były w lepszej kondycji. Wtedy jednak miałem problemy z glonami i mocno ograniczylem. Podmiany regularne co 2 tygodnie. Sól aq IO. Ostatnio w sklepie zalecili zmianę na coś bardziej wartościowego. Juz 2 podmiana na bt sps.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Marqo napisał:

Zasolenie 1,026

zjedz z zasoleniem będą się otwierać,i jak poprzednicy radzili Ca ciut wyżej i Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Przemek78 napisał:

Morzu Czerwonym jest 1,032

Przemku wiem ale dla czego jak jest odpływ to nawet potrafi spaść do 1.023 czytałem o tym trochę dziwne nie?....
z tym zasoleniem na 1.024 to tak dla rybek może lepiej rzeczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby koralowce lepiej wyglądały to rób im miksa z mrożonek (jaja krabów, plankton zielony i czerwony). Ja blenduję to z 10 minut i później do akwa po zgaszeniu światła, tak po około 30 minutach. Koralowce będą zadowolone, tylko spokojnie co dwa dni. Nie wiem ile masz koralowców, dlatego nie pisze ilości kostek. Ja na swoje 360 l, średnio obsadzone daję 4 kostki trzy razy w tygodniu. Co do zasolenia to 1,026 nie jest złe. na pewno nie ma to wpływu na wygląd koralowców, a ma wpływ na glony - jest ich mniej, oczywiście tych niechcianych. Zerowe parametry NO3 i PO4 to balansowanie po cieniutkiej lince :) Nie jeden już się przejechał... Możesz nawet na noc zdjąć kubek z odpieniacza, ale go nie wyłączaj.

 

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, brzydzi napisał:

Jak chcesz żeby koralowce lepiej wyglądały to rób im miksa z mrożonek (jaja krabów, plankton zielony i czerwony). Ja blenduję to z 10 minut i później do akwa po zgaszeniu światła, tak po około 30 minutach. Koralowce będą zadowolone, tylko spokojnie co dwa dni. Nie wiem ile masz koralowców, dlatego nie pisze ilości kostek. Ja na swoje 360 l, średnio obsadzone daję 4 kostki trzy razy w tygodniu. Co do zasolenia to 1,026 nie jest złe. na pewno nie ma to wpływu na wygląd koralowców, a ma wpływ na glony - jest ich mniej, oczywiście tych niechcianych. Zerowe parametry NO3 i PO4 to balansowanie po cieniutkiej lince :) Nie jeden już się przejechał... Możesz nawet na noc zdjąć kubek z odpieniacza, ale go nie wyłączaj.

 

pozdro

Możesz rozwinąć temat zależności zasolenia, a glony? Może być na priv, jak byś nie chciał pisać tu. Ciekawi mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych glonach to słyszałem i dlatego takie zasolenie utrzymywalem. Obnizylem do 1,025

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wyższe zasolenie, to mniej glonów, spowalnia ich wzrost? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.